Recommended Posts

Pre pola sata u sre grada samo je nesto puklo i auto je prestao da se krece, kao da je izbacen iz brzine. Radi se o automatskom menjacu bez elektronike. Onda je posle desotominutnog pokusavanja da usalta negde upao u rikverc i do kuce sam dosao u nazad. Dok je isao u rikverc jako je tresao, kao da proklizava nesto prima gas ne ubrzava samo trese. Sada nekad usalta u rikverc nekad ne. Ili sam izgubio menjac, ili vezu menjaca sa motorom. Da nije ona turbina koja ih spaja, koji su simtomi kada se pokida guma na kardanu. E34 M20.

Link to post
Share on other sites

...Onda je posle desotominutnog pokusavanja da usalta negde upao u rikverc i do kuce sam dosao u nazad....

ovo deluje smesno...izvini, ne ljuti se :)

a inace, primetila sam da Marko uglavnom sam sebi odgovara: postavi problem, posle razradu, dileme, i na kraju precizno resenje problema....

a da ne bi bilo uvek tako, jel ima koga da se razume u ovo???....:)

Link to post
Share on other sites

Ma Ljiljo to resenje me davi uvek, sa razradom sam dobar... :) Vidi sada ni taj rikverc nece, kada ga ubacim u rikverc nesto drobi sve dok ne ugasim motor, bez obzira sto ga izbacim iz rikverca. Ako je vrisnuo menjac i ja cu sa njime....

Link to post
Share on other sites

Niko nije umro od crklog menjaca, koliko god stresno bilo na kraju ces izaci jaci za iskustvo a ono nema cenu....

Link to post
Share on other sites

Citao sve, samo razlikuje se moj problem puno. Ja sam sam menjao motor na ovom autu i sam upasovao to, sve se slozilo tu kako treba, guma kardana mi je jedino malo losija bila. Od tada sam prosao oko 3.000Km bez ikakvih problema. Ulje u menjac sam sipao, sajlu kickdown-a sam uredno nastelovao...sve je radilo kao secer, i sad odjednom BUM. Jedino kanal pa da ga skidam ne znam sta mi preostaje drugo. Spolja izgleda sve uredno.

A ovo sto pomenuh da cu da vrisnem je, jer sam ga taman doveo u tip top stanje

Link to post
Share on other sites

Mozgam nesto, pa mi svasta pada na pamet...ukoliko bi npr. pukao drzac menjaca onda bi mozda menjac posao u nazad nekoliko cm, i mozda bi to bilo dovoljno da se menjac "svuce" sa one turbine "torque" i onda da slajfuje tu jednostavno da ne moze da se uzubi sa menjacem? Ima li to kakve logike i moze li biti to?

Link to post
Share on other sites

Skinuo sam menjac i turbinu, menjac na oko deluje normalno, vrti se rukom normalno nigde ne zateze i ne cuje se. Na turbini postoje na onoj osovinici dve vrste onih nutova, oni siri blizi kraju i oni unutra malo dalji. Ti unutrasnji su jako tanki a 6-7 nutova gotovo da nema. Ja sam uzeo da namestim sada drugu turbinu, ali nisam 100% siguran da je tu problem, da li je moguce da to odjednom ode, gde su zavrsili opiljci tih nutova,nema ih nigde. I da li neko moze da mi kaze sta se moglo desiti da se oni tek tako pojedu jer strahujem i za ovu turbinu koju sada stavljam.

Znacilo bi mi da mi pomogne neko ako zna o cemu se radi.

Link to post
Share on other sites

dsc00141kh.jpg

dsc00142rx.jpg

dsc00143yw.jpg

dsc00144c.jpg

dsc00160bj.jpg

dsc00161xg.jpg

Prekljuce sam skinuo menjac, juce sam ga otvorio. Ja nisam majstor imam drugo zanimanje ali su me majstori naterali da vec nekoliko godina sam ovo radim. Menjac mi je otisao sto se i vidi na ovim slikama, otisao mi je bubanj, jedan zupcanik mali lamelica mislim da je, i kuciste ovo sto nosi te lamele. Po mojoj nekoj proceni pukla je lamela i samlela ostatak. Nije to neki veliki kvar, vrlo brzo sam ga rasklopio, potrebno mi je da nedjem negde od nekog rasturenog 4hp22 menjaca ovih par delica i da sklopim to. Ako se nekom ne daj boze desi nesto slicno pa cisto da ima uvid.

Link to post
Share on other sites

Hvala vam drustvo na podrsci, danas sam zamenio ove delove koji su pukli, stavio druge sve to ocistio. Ostalo mi je da sutra sastavim sve, mada sam zupcanike i lamelice vec poredjao kako su bile, da isperem karter i filter verovatno je pun opiljaka od ovih polomljenih delova i nadam se do kraja dana da ce biti spreman da se vrati u auto. Okacicu sutra jos slika, koristice nekom sigurno.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

dsc00172vb.jpg

dsc00171r.jpg

dsc00173vs.jpg

Evo jos jednom slike jednog od tri dela koja su pukla, danas sam ubacio menjac, sipao sam mu prvo 4l ulja, i nisam uspeo da ga pokrenem, dodao sam mu posle jos jedan litar i usaltao je u D ali kada sam mu dodao gas, nema pritisak i fali mu ulje, napravio sam dva kilometra i auto ide ali nisam presao 20 na sat, pustio sam ga samo da usalta u drugu i odmah vratio u prvu i tako dosao kuci...onda se prodavnica zatvorila i nisam ulje mogao vise da kupi. Fali mi jos par litara, auto data kaze da staje tri litra ali oni nisu racunali i turbinu koju sam ja potpuno ispraznio. Zadovoljan sam jako sto se auto krece i sto ce to izgleda funkcionisati. Merac sa 5l ulja i dalje ne dohvata i suv je potpuno, malo sisti pisti...verovatno zbog nedostatka ulja, ostaje jos da mu dolijem koji litar pa da vidimo.

Link to post
Share on other sites

Imam sledeci problem, ako neko zna nesto o tome puno bi mi znacilo, kada usaltam u bilo koju brzinu cuje se zujanje iz menjaca, pretpostavljam da lamele ne odvoje kako treba, znaci bilo u "R" bilo da je "D" auto ide normalno, salta normalno sve je ok sem tog zujanja. Ulja ima dovoljno, stalo je ukupno 7 celih litara. Da li da vozm tako, bojim se da se ne pojedu lamelice i kvacila ili da skidam menjac ponovo, lepo sam slozio lamelice kako sam ih izvadio tako i vratio sem sto su bile suve totalno posle vracanja, da le ce to da nalegne, ili da skidam ili da vozim ovako??? presao sam 10Km nakon stavljanja menjaca.

Link to post
Share on other sites