pronalazenje ukradenog auta - navigacija


Recommended Posts

Ukraden mi je auto (BMW 530d 2004. god).

Auto je bio opremljen fabrickom navigacijom da li je moguce pratiti auto puten navigacije.

Auto nema ugradjen tracking sistem ali koliko mi je poznato kada se navigacija loguje na satelit mora(kao i mobilni telefon) da ostavi svoj indetifikacioni broj koji je jedinstven za svaki auto.

Zna li neko nesto vise o ovome?

Pomagajte, molim Vas!

Link to post
Share on other sites

pazi , takva kola ne kradu drogirani maloletnici , vec profesionalci koji znaju sta rade , i mislim da se oni pobrinu za sve vrste pracenja i pre nego sto ga oteraju , lap top je chudo

Link to post
Share on other sites

Ukraden mi je auto (BMW 530d 2004. god).

Auto je bio opremljen fabrickom navigacijom da li je moguce pratiti auto puten navigacije.

Auto nema ugradjen tracking sistem ali koliko mi je poznato kada se navigacija loguje na satelit mora(kao i mobilni telefon) da ostavi svoj indetifikacioni broj koji je jedinstven za svaki auto.

Zna li neko nesto vise o ovome?

Pomagajte, molim Vas!

Navigacija se nikada ne loguje na satelit vec samo "slusa" satelite i na osnovu toga odredjuje poziciju automobila.

Komunikacija je jednosmerna a ne dvosmerna.

Link to post
Share on other sites

sto se pre pomiris, lakse ce ti biti, ako te nisu zvali u roku od 24h, zaboravi da ces ga ikad naci, drugaru su pre 4 godine ukrali e46 320d u full opremi i niko ga nista nije kontaktirao ali je naplatio kasko osiguranje, ili ti je auto u kobasicama ili je na drugim tablama ili je u bih, makedonija, kosovo....

steta...

Link to post
Share on other sites

Dvosmerna interaktivna komunikacija brzinom do 2,9mbp/s

Ne, nije tachno, a znam o chemu pricham, sa takvim stvarima radim. Nema dvosmerne komunikacije, svaki GPS prijemnik samo prima signal od geostacionarnih satelita, koji su uvijek na istom mjestu (vrte se skupa sa zemljom), i svaki od njih emituje signal odredjene frekvencije. Kad uredjaj primi signal od bar 3 satelita, triangulacijom mozhe da odredi tachnu koordinatu , latitudu, longitudu, i visinu. Ovo si vjerovatno pomjeshao sa nechim drugim 2,9Mbp/s ,jer se ne shalju nikakvi podaci, vec se prima rf signal koji ide brzinom svjetlosti. Svaki prijemnik zna tachno vrijeme u nanonesekundu, i onda mjeri koliko vremena je potrebno signalu sa satelita da dodje do njega ( u pitanju su jako mala vremena, nanosekunde) i na osnovu toga odredjuje fizichku udaljenost od satelita. Kada uredjaj tachno zna udaljenost od bar 3 satelita, znace i svoj polozhaj, jer su sateliti geostacionarni. Apsolutno nishta ne shalje GPS prijemnik na satelit. Tako da nazhalost nema pomoci od ovoga pokretachu ove teme.

Link to post
Share on other sites

Nazhalost prijatelju, mrka kapa, bar shto se tiche lociranja preko navigacije. Postoje alarmni sistemi koji su povezani na GPS prijemnik, i oni svako par minuta zapisuju vrijeme i tachnu lokaciju, i onda recimo preko GPRS-a ili putem sms-a preko mobilne mrezhe, shalju te podatke na server, odakle vlasnik mozhe da prati kretanje auta. Ali nazhalost to je poseban sistem, to nije fabrichka satelitska navigacija. Zhao mi je shto sam te razocharao, jbg.

A shto se tiche mobilnog telefona, on se loguje na GSM mrezhu, i GSM mrezha zna IMEI code telefona. GPS radi drugachije, gps prijemnici ne shalju nikakav idenifikacioni broj, niti se loguju na satelit. Oni samo primaju rf signal sa njega.

Link to post
Share on other sites