Recommended Posts

Na prolece cu verovatno farbati svoju kocku, farba je vec na izdisaju, i bolje to da sredim nego da krene da truli. Zanima koliko uopste kosta kompletno farbanje? Cene sa kojima sam se susretao variraju od 200 pa do 800 evra. Cena od 400-500 evra zvuci realno, ali zasto ne dati i vise ako treba? Ovaj lik sto trazi 800 evra mi je odradio farbanje branika i gepeka ekstra, a vidim da radi uglavnom diplomatske automobile. E sad, da li mu je i cena u skladu sa klijentelom, ili ovi iz ambasade idu kod njega zato sto dobro radi... Rekao mi je da je cena takva, zato sto skida kedere, lajsne, u fazonu - rastavi ceo auto, ofarba ga i ponovo sastavi!

Da se razumemo, ne bih da bacam pare ako ne moram, ali farbanje se radi, kapiram, jednom u 5-10 godina... Cena od 800 evra je mozda OK za auto koji kosta 25000 evra, a za auto 2500 evra, ta cena ce mozda zvucati kao ludost, ali ipak - to je BMW:D

Link to post
Share on other sites

to sto radi diplomatska kola govori da je to posao po ugovoru i moze da ih samara koliko god hoce posto drzava placa .....

cena za tvoj auto kod dekija u sapcu bi bila oko 500e

inace on farba KLINIKU sva kola i odlican je majstor , samo moras da zakazes dosta unapred posto je prebukiran

Link to post
Share on other sites

E Dragance, a kako rade oni sto su mi sredjivali limariju (ako uopste rade farbanje)? OK je i ovo za Sabac, samo treba da se snadjem za prevoz:)

Link to post
Share on other sites

Kao prvo pitaj ko placa materijal (spritz-git,boju,smirglu),bez obzira kakav je majstor vazno je da je materijal kojim se radi kvalitetan),zatim pitaj da li se farbaju kosevi,prtljazni prostor,pitaj sta se skida a sta ne.Nije fazon ofarbati ga jeftinom bojom pa da matira za godinu dana.Iz iskustva znam da svaki auto kad se rasturi javljaju se limarski poslovi na mestima gde si bio ubedjen da je sve O.K.Cena farbanja je relativna stvar,ne treba generalizovati (metalik farbanje je skuplje,na nekom autu ima vise gitovanja a neko menja boju cisto iz hira).Racunaj da kod sklapanja obavezno zafali neka zabica,sraf i dr.Kod farbara obavezno idi sa preporukom ili pogledaj automobile koje je radio.

Link to post
Share on other sites

Nisam siguran, al cini mi se da rekao u fazonu: "Dodji za dve nedelje, i donesi 800 evra - i to je to." A skida sve, ne znam da li skida i unutrasnjost, jer sam tad sto posto siguran da je nasao sva eventualno kriticna mesta i sanirao ih. Ispravljanje limarije, gde to treba, je uracunato, koristi samo original BMW farbu, u mom slucaju Alpine Weiss. Mada bih u tom slucaju mozda mogao i da menjam boju...

Ono sto je uradio na mojoj kocki do sada, izgleda odlicno; gepek koji je bio u najlosijem stanju, sada gotovo bode oci koji se sija u odnosu na ostatak, mada nijansa ne odskace, jer je boja mesana namenski, sto ce reci da nije pravi Alpine Weiss, nego malo zuce.

Nisam pametan, mozda bi to bila ishitrena investicija, ali ljudi su ga zagledali od ispod, kazu da je perfektnom stanju i da ne bi bilo lose da se zastiti na prolece. Tad pomislih - zasto raditi na parcice - uradim sve i onda sam miran. Pocinjem da zvucim kao Stevo Zigon u poznatoj seriji, ali mi jednostavno zao da auto koji je pregurao tolike godine i prevalio put iz Nemacke, preko Italije i Rusije, pa sve do nas, da pocne da propada. Ipak je to za deset godina oldtajmer, i najbolje od svega, ipak je to BMW...

U al sam se rasr..., sta cu kad sam picajzla:D

Link to post
Share on other sites

Verovatno si u pravu sto se tice gepeka, al bi se sigurno pojavio problem razlike u nijansi, kazem moja je Alpine Weiss - samo malo patinirala, pa vuce na zuto. A jel' mislis da je cena od 800e uredu - njegov materijal i ruke, original farba, skidanje kedera, lajsni, unutrasnjosti (eventualno)...?

Link to post
Share on other sites
Verovatno si u pravu sto se tice gepeka, al verovatno bi se nametnuo problem razlike u nijansi, kazem moja je Alpine Weiss - samo malo patinirala, pa vuce na zuto. A jel mislis da je ova cena uredu - njegov materijal i ruke, original farba, skidanje kedera, lajsni, unutrasnjosti (eventualno)...?

Prvo unutrasnjost mora da skida sigurno jel samo tako moze da se vidi gde ti je auto pukao limariski( a sigurno jeste) da se prvo odradi limarski deo pa onda farbanje.Cena je sto kaze Titanica relativna stvar jeste jaca za takav auto ali to i mora da ispostuje jel ja bi ga vezao za branik da ne uradi kako treba a toliko novca!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Da li neko moze da mi kaze okvirno i realno kolko moze da kosta farbanje sa i bez promene boje (metalik i jedna i druga varijanta) i plus jos sredjivanje limarije (nista strasno ali ima tu i tamo) ?

I ako ima neko da mi preporuci limara/farbara u Novom Sadu a da nije Gabika jer verujem da on skida kozu sa ledja...

Link to post
Share on other sites
Guest Shark-tuning

Sto se tice farbanja iskreno da bude jeftino a dobro ne ide jedno sa drugim. Ako ga vec zadrzavas za sebe radi ga kako treba i farbaj ga komplet sto podrazumeva celo rasturanje auta. Ta cena od 800 je realna za takav rad pogotovo ako ti rastura kompletan auto,skida stakla,vadi enterijer.....samim tim ti farba i stubove,unutrasnje delove karoserije i nece biti prelaza to jest vidljivosti stare boje. Cene farbanja variraju u odnosu koliko ima posla u pripremi farbanja jer spricanje je medju zadnjim stavkama.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice farbanja iskreno da bude jeftino a dobro ne ide jedno sa drugim. Ako ga vec zadrzavas za sebe radi ga kako treba i farbaj ga komplet sto podrazumeva celo rasturanje auta. Ta cena od 800 je realna za takav rad pogotovo ako ti rastura kompletan auto,skida stakla,vadi enterijer.....samim tim ti farba i stubove,unutrasnje delove karoserije i nece biti prelaza to jest vidljivosti stare boje. Cene farbanja variraju u odnosu koliko ima posla u pripremi farbanja jer spricanje je medju zadnjim stavkama.

Covek u KG-u radi sve profi, znaci rasturi ceo auto odradi limariju i farbanje, sastavi ga :) i dobijes ga nazad. Iskreno jeste da je extra, verujte da je auto glanc nov, nema razlike kada izadje iz fabrike i od njega ali je zato i cena extra. 1200e

Licno video 2 njegova rada.

Jbg, ako hoces bas kvalitet, onda mora da se plati.

Sta da ti kazem, ako imas kinte, onda radi i neces se pokajati, ako nisi pri lovi, onda ces i sa onim majstorom od 600-700-800e..... biti zadovoljan.

Link to post
Share on other sites

zadrzavam auto... imam ja to sve u glavi ali nemam bas u dzepu... a i glupo mi da dam 1200e na farbanje kad mi otprilike ceo auto toliko vredi... :D ici cu na neku varijantu srednji kvalitet/srednja cena... :D hvala na odgovorima :)

jos kad bi se nasao neki novosadista da mi preporuci nekoga B)

Link to post
Share on other sites

ovde u hercegovini imas cjene od 350 do 1000 eura pa za svakoga se nadje po nesto ali vecinom cijena usluge govori o kvaliteti odradjenog posla nagledao sam se dosta tih jeftinih uradaka sta je pocelo otpadati nakon prve godine

Link to post
Share on other sites

puj, sad se troumim... ne znam bas da ga rastavim i sastavim, znam samo osnovne stvari... a videcu malo po gradu, raspitacu se ko dobro radi, mozda nadjem neku vezu, prijatelj, rodjak ovo ono kako to u Srbiji obicno biva... Ako ne, scaner eto me u Hercegovini na leto sa djuntom :D kod devojke u Trebinje pa cemo ti i ja da iskurblamo nesto :D salim se naravno :)

preuzeh coveku temu, nadam se da se ne ljuti...

Link to post
Share on other sites
Guest Shark-tuning

Covek u KG-u radi sve profi, znaci rasturi ceo auto odradi limariju i farbanje, sastavi ga :) i dobijes ga nazad. Iskreno jeste da je extra, verujte da je auto glanc nov, nema razlike kada izadje iz fabrike i od njega ali je zato i cena extra. 1200e

Licno video 2 njegova rada.

Jbg, ako hoces bas kvalitet, onda mora da se plati.

Sta da ti kazem, ako imas kinte, onda radi i neces se pokajati, ako nisi pri lovi, onda ces i sa onim majstorom od 600-700-800e..... biti zadovoljan.

Ja sam se za moj auto sve ukupno isprsio za farbanje 1100 evra ali zato ne zalim ni jednog jedinog evra iz razloga sto sam ga radio za sebe i da mi traje . Dokaz tome je sve pohvale profi farbara kod nas a i iz inostranstva,vrh svega je to sto auto posle farbanja nije poliran u opste a nema nigde curotina i na daje ogledalo efekat. Od sve te cifre odbijam oko 400 evra na materijal i 150 evra na demontazu i montazu svih stakala na autu,50 evra na komoru i farbaru ostaje oko 500 sto ne kazem da mu je mnogo jer ga je stvarno odradio.Trazio sam perfektno i do detalja ali sam jbg i morao da platim.

Link to post
Share on other sites

Ja se ovde naslusah nekih farbanja od 500-800eura, pa mi nije jasno nista.

Ja sam radio komplet auto.

Kad kazem komplet, ne mislim kao farbao sam i krov, nego je ofarban svaki delic, svaka lajsnica, svaka plastikica, svaki plasticni i metalni sraf koji se vidi.

Ruke su me kostale 300eura, jer je majstor farbao samo karoseriju.

Sam sam farbao lajsne i plastike.

Sam sam demontirao ceo auto, sam sam sklopio ceo auto...

Materijal me je izasao 450eura.

Sada, vidite momci, nije da kenjam nesto, ali koliko traje farbanje auta?

Ako ne uracunamo moje izdrkavanje sa 16 potrosenih bumper sprejeva, materijal je kostao skoro 400e, gitovi, spric git, farba, lak, smirgle, razredjivaci, krpe, obezmascivaci, otkud znam.

Kako neko moze da ofarba auto metalikom za 500e?

Mislim, video sam ja i golfa I koji je ofarban u belo za 120e, a to je bilo gore nego nogama.

Nije mi jasno. Nesto tu bas ne stima...

Ne kazem da sam ja pametan kao, verujem da je moj farbar magarac.

Spremao je auto 45 dana. A realno je bilo posla za 7. Ali lik radi popodne.

Ne znam...

Ortak je ofarbao celu boru bez krova za 400e. j***m li ga...

Link to post
Share on other sites

Dobro, ja nisam ni mislio da idem sa metalik-varijantom, ne znam da li uopste ima svrhe, posto je bela u pitanju. Pre bih mozda isao na opciju bezbojni lak kao finis.

Sada za onih 800 evra nisam vise ni ja siguran, da li covek rastavlja auto. Mislim, skine ono sto moze da se skine, ali ne verujem da farba iznutra. Verovatno je u pitanju samo spoljnje farbanje. Znaci, nista od promene boje. Ne stoji kocki belo lose, al se prlja u p.... :)

Link to post
Share on other sites

Ovaj lakirer je bas rekao da je cena tolika ("visoka"), zato sto mora da skida lajsne, kedere i sl. Kad mi je farbao branike, skinuo ih je, onu crnu lasnu je skinuo sa branika, branik je ofarbao, a i lajsnu je takodje sredio (zakrpio, presmirglao i ofarbao u mat-crnu) i vratio je nazad na branik i ceo branik montirao nazad na auto.

Link to post
Share on other sites

Onaj koji rastavlja auto naplacuje eventualni rizik ako nesto bude osteceno pa ne bude moglo da se vrati.Ako ti polomi soferku kod skidanja morace da ti nadje drugu.Najgore je ako naletis na nekog Indijanca koji ce umesto zabica stavljati pleh srafove,nalivati silikonom,lepiti lepkom ono sto se ne lepi....

Link to post
Share on other sites

Ja samo kazem koliko kosta metalik jer je moj metalik pa nisam pitao za akrilnu boju, sutra idem po auto pa cu ga bas pitati koliko kosta a i taman mozes da vidis kako je meni odradio, mada ni ja ne znam sta me ocekuje dok nevidim.

Link to post
Share on other sites

I kod metallica i kod acryla cene boja variraju,imas Helios,Glasurit,Max Mayer...razlika u cenama boja pa i u kvalitetu nije mala,kod spritz gitova je isto....Cak i kada je isti proizvodjac nije isto kupiti belu ili crvenu,zutu,zelenu i tu postoje cenovne kategorije!

Link to post
Share on other sites