Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Dobro farbanje ne moze se dobiti ispod 700-800 €. Pod time podrazumevam da je solidno izgitovan, ismirglan i da na na farbi nema prasine, neravnomerno pokrivenih povrsina i kapljica boje. Ova tri su nazalost cesta pojava kod nasih farbara i zato obavezno reba traziti da se vidi neki prethodno uradjen posao.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

u ch farbanje samo spolja kosta od 3500 do 4500 chf materijal i ruka ,auto u solidnom stanju ...jedna strana auta oko 1000 evra .naravno uz sve moguce garancije .

mene licno materijal izneo (sa popustima) oko 300 evra metalik-boja 250 evra lak i oko 150 do 200 evra smirgle ,spric-kit ,prajmeri i druge zaebancije . da sam pripremim auto ne kosta me nista naravno,a komora i garaza da se iznajmi za vikend (2 dana) kosta oko 500 chf ili oko 350 eura uz to iznajmljivanje uracunata je traka,papir ,konpresor i srdacan osmeh vlasnika garaze B)

Link to post
Share on other sites

da se nadovezem na temu o farbanju kod nas .naime ja sam nekada (muka me naterala ) radio limariju kod nas jbg radio kao segrt i dobro sam naucio i znam dobro sta se radi ... najbitnija stavka kod farbanja auta ili bilo cega drugog je sama PRIPREMA ZA FARBANJE od toga najvise zavisi ceo kvalitet...dzabe skupe boje i ostala cuda ako se zanemari sama priprema pre farbanja .ako farbate gledajte da farbate kod nekog ko ima komoru jer cete biti sigurni(donekle) da nece da razredjuje farbu ili ubacuje nitro da se brze auto osusi.ako se puca tolika kinta bilo bi pozenjo nadgledati svaki stepen ili korak do finalnog proizvoda ,znaci upoznati se sa planom i programom i jednostavno prekontrolises.znaci ima toliko stvari koje mogu da te zajebu kasnije .npr ako mesto koje se vari nije ocisceno od korozije ili stare farbe ima da se digne farba posle 5-6 meseci a i ne mora moze da ide korozija ispod farbe a ti da ne primetis ... npr kod gitovanja isto je bitna stavka da se ocisti mesto koje se gituje do golog lima a ne kao neki pregituju preko farbe i kao to je to(cest slucaj kada se brijaju vrata i skidaju lajsne) ...da ne spominjem ogrebotine (kao kod mene na autu ,prosarao mi neko celom strnom sa nekim ostrim predmetom ,kljuc,noz) i tu treba da se ide do lima da se ocisti kako valja.itd itd ima toliko tih zaebancija gde veoma lako moze da se isfusari a da se ne primeti...barem ne za prvo vreme . samo spricanje ili farbanje je maltene P.dim

Link to post
Share on other sites

Ja sam u subotu odvezao moj na komplet farbanje itd... Poslacu utiske kada se sve zavrsi. Nadam se dobrome ali mi sve ukupno nesto smrsi. Srbija je ovo. Svi bi da uzmu sto vise para a ako je moguce da mu i ne dovozis auto. Ja sam ga skroz rasturio u sraf, ali bukvalno sve. I tako odvezao. Sada makar mogu da eliminisem onu varijantu da ce da izgube pola delova ili polome. E sada mi jos samo ostaje da vidim sta ce drugo sjebati i koliko ce me to kostati.

Link to post
Share on other sites
Ja sam u subotu odvezao moj na komplet farbanje itd... Poslacu utiske kada se sve zavrsi. Nadam se dobrome ali mi sve ukupno nesto smrsi. Srbija je ovo. Svi bi da uzmu sto vise para a ako je moguce da mu i ne dovozis auto. Ja sam ga skroz rasturio u sraf, ali bukvalno sve. I tako odvezao. Sada makar mogu da eliminisem onu varijantu da ce da izgube pola delova ili polome. E sada mi jos samo ostaje da vidim sta ce drugo sjebati i koliko ce me to kostati.

Cenu obavezno ugovori pre posla,nemoj da ti posle kaze otislo mi puno gita,falilo mi farbe i tako to....

Link to post
Share on other sites

Pre neki dan je Mile bio kod mene i auto mu je siv a ne ljubicast

Link to post
Share on other sites

kod mene u radionici,250 priprema +100e farbanje u komori, i ako treba rasturamo ga do zadnjeg strafa,

sto se tice samog postupka farbanja i pripreme ,bitan elemenat je priprema , dobra masina za skidanje gita i farbe , ja moju platio 500e,ali sljaka ko sat,ne ostavlja risove,mozes da radis sta hoces sa njom,dobar git ,kvalitetan spric git,ima jeftinih ali nisu za go ku..c ,mi koristimo kvalitetan spric git radimo u cetiri sloja ,susenje 24 sata ,jbg o farbanju imamo ispisane cetiri sveke ,nije bas jednostavno ne moze se objasniti u par recenica

Link to post
Share on other sites

veceras zavrsavamo jedan punto ,mislim ,ne zavrsavamo ga ali slikacu fazu auta posle spric gitovanja,u toj smo sada fazi, farbanje za jedno dva dana bice gotovo,sto se tice cene ne mora da znaci ako te odere neko,da ce da bude dobro,

mi ovakve cene imamo i razloga sto smo jos novi ,radimo tek godinu dana ,a i sama radionica nije nam osnovni izvor prihoda ,svu zaradu iz radionice koristimo samo za opremanje iste,sa druge strane ,ja ovaj posao volim da radim,

na neki nacin me smiruje,posedujemo vise lokala neke izdajemo u neke drzimo mi,tako da ne moram da razmisljam,kako cu do kinte da dodjem,a vremena na pretek imam slobodno.tako da mi radionica dodje kao zabava,

trenutno raimo jedan punto,a posle dolazi nas e21,motor smo sklopili,limarija sredjena ostaju samo neke sitnice ,i farbanje and sklapanje,za par dan a saljem slike ofarbanog punta

Link to post
Share on other sites
,ja ovaj posao volim da radim,na neki nacin me smiruje,posedujemo vise lokala neke izdajemo u neke drzimo mi,tako da ne moram da razmisljam,kako cu do kinte da dodjem,a vremena na pretek imam slobodno.tako da mi radionica dodje kao zabava,

Kolibarka kao nasi politicari koji se pravdaju da su imali biznis pre politike pa im sad politika ne treba da maznjavaju lovu :)

Zezam se...Ma, super si ti Kolibarka, nisam jos cula da je zena u ovoj delatnosti :)

Link to post
Share on other sites

Eeee, bre kolibarka. Vidi, mozda si ti super majstor, mozda extra, ali mi bre nekako delujes jbm li ga. Zaista bez uvrede, ali mi ovi tvoji tekstovi za farbanje, deluju nekako bzvz, da ne kazem smesno. Ne ulivas mi poverenja. Isprica celu istoriju o nekim lokalima, cuda, muda i sta ti ja znam cega.

Jos jednom, bez uvrede, jer mi to uopste nije namera, pa i ne poznajem te. Mislim, stvarno, ali ono, cudno, jbm li ga, majke mi.

Link to post
Share on other sites

jbg,nisam pisac da pisem tekstove, ali ako se bar malo razumes , znaces da to ne moze da se opise recima dodjes vidis ,ocenis ,prosto ,jednostavno,sto se tice cuda muda o lokalima ,pojedini istaknuti clanovi ovog kluba su bili kod mene , tako da ne znam sta jos da ti kazem, dobre pisce mozes da ocenis na osnovu ong sto napisu,majstore po delima ...toliko , nisi me uvredio,nadam se da nisam ni ja tebe ,poz

Link to post
Share on other sites

jbg,pojedinicima ,nije bas prijatno,da imaju posla sa uspesnim zenama,ja ne kazem da sam neki ekspert ,ali zato imam muda da pitam za ono sto ne znam, i ne stidim se toga

Link to post
Share on other sites
kod mene u radionici,250 priprema +100e farbanje u komori, i ako treba rasturamo ga do zadnjeg strafa,

sto se tice samog postupka farbanja i pripreme ,bitan elemenat je priprema , dobra masina za skidanje gita i farbe , ja moju platio 500e,ali sljaka ko sat,ne ostavlja risove,mozes da radis sta hoces sa njom,dobar git ,kvalitetan spric git,ima jeftinih ali nisu za go ku..c ,mi koristimo kvalitetan spric git radimo u cetiri sloja ,susenje 24 sata ,jbg o farbanju imamo ispisane cetiri sveke ,nije bas jednostavno ne moze se objasniti u par recenica

nekoliko pitanja

jesi i ti muško ili žensko?

ovde si da se reklamiraš šta i koliko imaš (kao da to nekog ovde boli k...c)ili zbog BMW-a?

pričaš nam priče koje skoro svi znamo ili smo mogli negde da pročitamo da nas fasciniraš ili ....

i poslednje koje je upućeno svima sa foruma mislite li da majstori za sve na kraju uopšte budu majstori?

Link to post
Share on other sites
nekoliko pitanja

jesi i ti muško ili žensko?

ovde si da se reklamiraš šta i koliko imaš (kao da to nekog ovde boli k...c)ili zbog BMW-a?

pričaš nam priče koje skoro svi znamo ili smo mogli negde da pročitamo da nas fasciniraš ili ....

i poslednje koje je upućeno svima sa foruma mislite li da majstori za sve na kraju uopšte budu majstori?

nekad sam musko nekad zensko,u zavisnosti ko je pored kumpjutera sestra i ja koristimo isti nalog,

sad sam musko,i pisem u muskom rodu, sto se tice prica ,koje sam ja to price pricao,imam samo jedan post,u kome se samo nacelno govori o farbanju,i sam znas da sto se tice farbanja nije to bas tako prosta stvar da moze da se opise u par recenica

nacelno ja shvatam farbanje kao korak po korak u kome svaki nov pokret u najvecoj meri zavisi od prethodnog,ako zelis dobar rezultat,i ne mozes samo na osnovu onog sto procitas o toj temi da steknes neko realno znaje o samoj tehnici farbanja

ja imam tu mogucnost da mogu da eksperimentisem,da probam razne stvari koje sam procitao na raznim forumima,i dosao sam do zakljucka da pravo znanje mozes da steknes od samih distributera opreme za farbanje,distributera boja,koji s vremena na vreme organizuju razna savetovanja,i tad tek shvatis koliko ne znas,iskreno ti kazem da sam tamo sretao

ljude koji su u tom poslu vise od decenije,ali su ipak dolazili da saznaju nesto vise,

sto se tice razloga zbog kojih posecujem ovaj forum ,naravno da je bmw osnova,drugi razlog je sto ovde moze dosta toga da se nauci,da se upoznaju divni ljudi koji su spremni da ti pomognu,kad to bude bilo za potrebu,i naravno da se pomogne drugima u vezi bilo kojih stvari vezano za bmw ,ne mislis valjda da sam ovde da bih nesto zaradio u materijalnom smislu

tu sam da pomognem koliko je u mojoj moci,posedujem auto servis ,zar sam to trebao da precutim,u svakom slucaju je to bitna stvar vezana za tematiku ovog sajta,ne bitna u smislu da bih reklamirao sebe, nego u smislu da nekom mogu da pomognem,imam prostor imam opremu,mozda ce nekom znaciti da se nesto odradi onako drugarski,ovaj sajt shvatam kao klub zaljubljenika u iste stvari,i nisam tu da ,znas ona prica ,,clanovima foruma 10 posto popusta na sve usluge,,vec ako moze da se nesto pomogne oko poslova vezano za auto limariju farbanje, tu sam,odradimo zajednicki ,popijemo ,gricnemo nesto ,druzimo se bre...,bez neke materijalne pozadine,kao sto su i meni pomagali clanovi ovog foruma,

mozda sam te malo udavio, ali jbg zicnuo si me malo , morao sam makar da pokusam da razjasnim ,ko sam ,sta sam

i zbog cega sam ovde

pozdrav

Link to post
Share on other sites

ne bih da se pravdam,titanica je bio kod mene,samo ja nisam bio tu,bila je sestra,tako da moze da posvedoci da sevis nije virtelna stvar,jbg radimo tek 8 meseci, a vec sam pukao oko desetak hljad evra za opremu,i nadam se da cu da puknem jos toliko,ali ne zalim,jednostavno nasao sam se u tome,

sto se tice verodostojnost onog sto govorim oko pomoci na prijateljskoj bazi,to svakog trenutka moze da se proveri

poz

Link to post
Share on other sites

vozim nesto drugo,sto se tice tog e21slucajno sam postao njegov vlasnik,malte ne na silu,bio je sav jadan ,motor pred izdisaju,losa krila sajtne,rubovi ,amortizeri,trap katastrofa ,i onda ne znam ,nisam ja bas tako mlad,stariji sam ohoho od njega,odlucih da mu vratim stari sjaj,i do sad sam ubacio dosta para u njega i ne zalim,dovescu ga u stanje da bude tip top

do kraja ove godine ,nadam se,isao sam bas u krajnost,rasturen je skoro do zadnjeg strafa,svaki deo koji vracam na njemu je prethodno ociscen ofarban,mozes misliti kad mu vrata gepeka spremam za farbanje i to unutrasnju stranu vec dva dana,nekad popizdim pomislim da bacim sve u tri p..m..ali to su retki trenuci,i onda samo pomislim na trenutak kakav cu osecaj da imam,kada budem dosao do finala da stavim kljuc u kontakt bravu.....i onda onaj prepoznatljiv zvuk,and then my dreams come try,

i onda novi projekat,vec imam par staraca na umu,od kojih ce jedan bude sledeci pacijent

Link to post
Share on other sites