Lampica ulja - Lupanje motora...- HITNO !


Recommended Posts

Ja se izvinjavam ali moram da otvorim novu temu... trebaju mi saveti zaista je hitno...

dakle u pitanju je e30 m10 motor '87godiste... u poslednji 2 nedelje od trenutka paljenja motora svaki period gasenja lampice sa ulje mi je duzi 2.3 sec, dok danas kad sam upalio auto lampica nije htela da se ugasi ni posle 5min, motor je poceo da lupa, cuje se kao dizel... :( dok je motor bio upaljen, skinuo sam cep i nista, ne baca ulje sto bi znacilo da pumpa ne baca ulje... e sad moje pitanje glasi, dali je moguce da je pumpa crkla ili moze biti nesto drugo,(filter, struja itd...) i jos nesto gde se u tom motoru nalazi pumpa ulja, u karteru ili negde sa strane ? svaki savet dobrodosao... pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ako nisi skoro menjao filter od ulja,mozda je on,a ako jesi pumpa je sigurno.

Meni na istom motoru zadnje 3,5god upali lampicu svaki put kad ga upalim ali to traje 4-5 sekundi i nikad se nije culo lupanje.

Link to post
Share on other sites

za 2-3 dana ubacujem drugu pumpu ulja, pa cemo da vidimo kako ce da se ponasa, ako bude nastavio da lupa icicu na varijantu da zamenim lezajeve na radilici ukoluko usput naidjem na jos neki problem... istog momenta se kupuje 2.5 m50 i tu se zavrsava prica...

Link to post
Share on other sites

poslednji 2 nedelje od trenutka paljenja motora svaki period gasenja lampice sa ulje mi je duzi 2.3 sec

zato sto mi se jednom vec to desilo i ugasila se posle 3-4min, mislio sam da ce opet tako, ali nijeeeeeeeeeeeee :unsure:

...dok danas kad sam upalio auto lampica nije htela da se ugasi ni posle 5min, motor je poceo da lupa, cuje se kao dizel...

:angry:

Jbg, tebi se pred očima odvijala havarija motora i to na duži vremenski rok, dobijao si signale da URGENTNO treba da parkiraš auto i rešiš problem u nekom servisu, dakle imao si informaciju i dovoljno vremena da odreaguješ a ti si uradio šta? Nastavio da pališ i voziš auto iako je motor mučenik već nedeljama "vrištao" da radi sa sve manje ulja, odnosno sve nižim pritiskom istog. Ponekad stvarno ne mogu da razumem neke ljude. :unsure:

Žao mi je tog motora, a ti valjda nešto naučiš iz popriličnog troška koji ti sledi...

Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram drugu temu,naime na bratovom BMW 318 M10 desava se nesto slicno,rasturio sam ga i ustanovili smo da je pumpa svoje odpumpala pa smo je zameniili polovnom ali proverenom.Skinuta sa auta koji je do skora vozen,upalili smo auto i sve super,na verglanje gasi lampicu,ali posle par predjenih kilometara na leru ponovo pocinje da treperi lampica za ulje.Motor je do sada bio solidan cuje se zveckanje lanca ali lepo vuce i od zamene do zamene ulja potrosi mozda 300 do 500 grama ulja zavisi od ulja koje mu sipa.Dajte neki savet sta da preduzimamo.Zaboravih da napomenem da motor na leru dok treperi lampica ne menja rad niti se cuje lupanje.Zamenicemo filter iako je ulje zamenjeno pre oko hiljadu kilometara,Probati sa drugim davacem.Na kraju bi da mu proverim pritisak ulja pa me zanima koliki bi trebao da bude,koje su minimalne vrednosti a koje normalne.Unapred hvala!

Link to post
Share on other sites

Ja evo vec danas poceo da kupujem neke delove ne bili uspeo da ga ozivim... narucio sam polovnu ispravnu pumpu ulja treba da stigne za 2-3 dana, kupio nov filter ulja i dihtung kartera... u planu mi je da sutra pokusam da promenim samo filter ulja i da vidim sta ce biti, ako bude opet radilo kako ne treba onda menjam pumpu itd...

javljam sutra rezultate...

Link to post
Share on other sites

zanimljvo je da je sve jedan motor koji se prodaje posebno u ekstra, dobrom, fantasticnom i ostalim stanjima koja ih oznacavaju kao bas dobru kupovinu.

Link to post
Share on other sites

ajde da razmisljamo malo... uljnu pumpu pokrece zupcanik, a zupanik pokrece lanac, tako da moja teorija : postoji mogucnost da su zupci na tom zupcaniku dotrajali, izlizali se, i onda kad ja startujem motor lanac se vrti, al' ne okree zupcanik i ne pokrece se pumpa i onda taj lanac pravi onaj zvuk u motoru sto ja kazem da je "lupanje"

doduse ne znam jos, to je samo neka moja teorija i nadam se da je to u pitanju, znacu sve kad budem skinuo i video... evo seme pumpe ko ne zna kako se pokree... http://bmwfans.info/parts/catalog/E30/4-doors/Europe/318i-M10/LHD/M/1986/december/browse/engine/lubrication_system_oil_pump_with_drive/

Link to post
Share on other sites

vidi druze, kako god tebi to zvucalo, ja sam samo hteo da ostavim neko parce ideje na forumu...

nema sta ja da se tesim ionako mi je bilo u planu ubacivanje 2.5 kad tad... a ako je to sad ovaj momenat ne zalim se, jedino sto mi nije bilo u planu tako rano da menjam motor... a ako cak budem u pravu ove teorije pozdravicu te ;)

Link to post
Share on other sites

gledaj, ja bih iskreno zeleo da ti to sve zavrsis sta sto manje troska. po onome kako si opisao problem, tesko da ce samo zamena pumpe i dotezanje lanca popraviti sve. u svakom slucaju, srecno.

Link to post
Share on other sites