Lampica ulja - Lupanje motora...- HITNO !


Recommended Posts

vlado , stvarno nas pogresno shvatas , mi ti samo dajemo predloge , ima ovde dosta iskusnih ljudi koji retko kad grese , zaista ti zelimo da prodjes sto bolje i jeftinije , ali ako meni na biciklu pukne guma i ja vozim dalje , pa iskrivim ceo tocak , tesko da ce sve biti po starom ako samo kupim drugu gumu i montiram je

Link to post
Share on other sites

sve to lepo zvuci "ubaci 2.5 i cao" i nije samo problem kupiti motor, to je najlaksi deo posla...

ako nemas pare da platis majstora a sumnjam ko bi se odlucio na to (iz finansijskih razloga) a opet ima volju sam da radi... gde je mesto na kom ces raditi, alat, i opet ti treba jos para za neke gluposti koje ce ti usput zatrebati, a najbitnije u celoj prici je VOLJA, bez toga nema nista...

Link to post
Share on other sites

@redeyez jeste ja sam to spomenuo, nista nisam kontrirao, vec naprotiv, ja sam na to potpuno spreman :)

samo kazem, posto dosta ljudi to shvata olako...

Link to post
Share on other sites

Druze ovu teoriju o izlizanim zubcima odmah odbaci,moguce je da se lanac i zupci pohabaju ali ne do te mere da prokliza lanac,jer ako bi se to desilo verovatno bi se tako phabali i lancanici i lanac na bregastoj pa bi bilo katastrofe.Ja sam se raspitao vec,leteci i lezeci lezajevi radilice u BMW Lule kostaju 4500 din a obrada radilice u Nisu kosta 30-40 eura,tako da to nije neka investicija.S tim da moj buraz hoce da zamenimo i lance i lancanike pa ce da izadje 100-tinak eura skuplje.

Link to post
Share on other sites

Ako se pojeli zubi na uljnoj pumpi onda ih na bregastoj i na radilici vise nemas odavno,jer uljna pumpa pravi mnogo manji otpor nego sve ostalo sto lanac pokrece

Link to post
Share on other sites

Pazi da nije tako, dobar domaci m10b18 sa agregatima kosta 500e

Evo ja cu da prodam moj m10b16 ,jos uvek je u kolima,ponesi set gedora i srafcigera i sam izvadi sve sta ti treba za 200e :D

Link to post
Share on other sites

Ma zezam se malo,jedna je stvar koliko vredi a druga za koliko moze da se proda

M10 je strvina,nema nesto snage ali ne trazi ni mnogo paznje,sta god da sipas u njega on ce da ide i da cuti :prankster2:

Link to post
Share on other sites

@all danas stigla pumpa, kupnjeni novi dihtunzi, filter, ulje itd... sve to namotntirano nazad...

@all da se zahvalim svima na savetima i kritikama, a opet mi je zao sto niko nije podrzao moju teoriju posto sam bio upravu :dance3: :dance3: :dance3: kad sam sve to napakovao upalio auto posle 3 sec dok se novi filter napuio ulja lampica se ugasila, motor ne lupa ni malo, radi kao sto je radio i pre ove "nezgode"

inace ne sumnjam ni u jednog clana ovog foruma koji mi je napisao da su otisli lezajevi, sve sam ja to kontao u glavi itd... al' opet izgleda da sam bio upravu :D iiii ipak se ubacivanje 2.5 odlaze do daljnjeg :D

Link to post
Share on other sites

Pa zapravo ako se ne cuje kada je dooobroo zagrejan motor i ako ne upali lampicu u leru, vrlo verovatno je da ce M10 terati jos duuugo.

Imao sam jednom problem sa jednim M10 kada sam stavio novi filter ulja, uvek sam imao pojavu "hladnog starta", tj lapicu je gasio tek nekoliko sekundi posle paljenja motora, i sve dok je ne ugasi cuo se ostar zvuk. Cim sam zamenio filter ovo je prestalo (neki fitri imaju los ventil, pa se ulje slije u karter).

Prati taj motor neko vreme, ako je sve u redu, samo pun gas :)

Link to post
Share on other sites