pit bull - problem


Recommended Posts

jel zna neko koliko mozda kosta uspavljivanje?

malo pre mi je pokidao sajlu debelu kao dva palca sa kojom se bukvalno kamioni vuku,poludeo ker,i zaklao komsijinog staforda

ne znam kako je uspeo da pokida to,ne ide mi u glavu nikako -.- imam ga 6 godina ali jbg morace da se uspava najverovatnije

Link to post
Share on other sites

Oko 2000din kosta kod veterinara i posle ga odneses u kafileriju, recice ti veterinar gde ti je najblize i to ti je to. Oni ga upakuju u hladnjacu pa kad skupe dovoljan broj sve zajedno zakopaju.

Mada ne vidim razlog za tim. Normalno da ce se pit i staford poklati. To si valjda znao kad si resio da uzmes pita. Ili mu bolje obezbedi prostor gde se nalazi (ni jeno kuce ne moze da pokida sajlu debelu dva prsta jer takva ima nosivost od bar 5 tona a to kuce ima 30kg) ili ga pokloni nekom ko ce znati da izadje na kraj sa takvim kucetom. Grota ga je uspavati jer nije njegova krivica.

I sam imam staforda, znam kakve probleme prave ali to kuce si odabrao i znas da im je to instinktivno. Grota ga je ubijati zbog toga.

Link to post
Share on other sites

ja sam lupio dva prsta,ali sajla je bila jaka dosta...moracu prvo da vidim kako da obezbedim...hvala na savetu

znao sam ja sve,samo da ovoliko prsne nisam znao

Link to post
Share on other sites

Prsne jer mu i staford impulsivno odgovori kao sto i on radi i odma krene klanica :(

Kakav odnos imate ti i pas, jel te slusa u smislu da te sledi, da kad ga prekines u necemu da on to zaista uradi itd.?

Link to post
Share on other sites

Pitovi su kao Spartanci, hrabri i u borbu idu kao da im je poslednja, to se zna.. A to sto si ga drzao na lancu.. Ja ne bih voleo da ceo zivot provedem u okovima.. I verovatno i da mi nije urodjeno da ubijam, sigurno bih prsao u takvim zivotnim uslovima. A i to.. ubiti zivotinju koja je napravljena da bi ubijala, a ti nisi obezbedio prostor za nju(box, kucica, kanalizacija).. mislim da je sve to samo tvoja greska.. a znas da imas pita.. msm.bas si me potresao.. nije pas kriv..

Link to post
Share on other sites

godinama sam drzao pitove i amer. staf. terijere, pit ima genetiku da bude blentav, da grize sto stigne kao i svaki terijer, ja sam za moje kerove uvek imao box i nikad ih nisam drzao na lancu. Cim on ima nesto na vratu, on oseca neko ogranicavanje i to prirodno izaziva agresivnost. Ali opet iza svega stoji odgoj psa, moj pit je bio razmazen kao beba zato sto sam ga razmazio, a otac mu je bio cuveni borac King iz Banja Luke. Nemoj da ga uspavljujes, greota je, napravi mu box, malo vise paznje mu posveti ( ako nije kasno )....nisu pitovi i stafordi samo za borbu, oni mogu da budu veoma zahvalni kerovi a bogami i drugari...

Link to post
Share on other sites

svaki dan ga setam,hranim,pazim...odvedem ga na livadu pa se zajebavam sa njim izmorim ga...to sto je na lancu je preko noci samo

Link to post
Share on other sites

godinama sam drzao pitove i amer. staf. terijere, pit ima genetiku da bude blentav, da grize sto stigne kao i svaki terijer, ja sam za moje kerove uvek imao box i nikad ih nisam drzao na lancu. Cim on ima nesto na vratu, on oseca neko ogranicavanje i to prirodno izaziva agresivnost. Ali opet iza svega stoji odgoj psa, moj pit je bio razmazen kao beba zato sto sam ga razmazio, a otac mu je bio cuveni borac King iz Banja Luke. Nemoj da ga uspavljujes, greota je, napravi mu box, malo vise paznje mu posveti ( ako nije kasno )....nisu pitovi i stafordi samo za borbu, oni mogu da budu veoma zahvalni kerovi a bogami i drugari...

Kako sam ja cuo [nemam ni pita ni staforda, pe ih ne poznajem dovoljno dobro, ali..] i jedna i druga rasa u osnovi nemaju nikakve veze sa borbama, genetickom agresijom i tako to, prosto zbog svog izgleda, su ljudi u zabludi sto se toga tice i misle da su oni svi tako besni, zli i nenormalni.. Ja sam misljenja da kakvog god psa da uzmes i odgajas, on ce biti takav kakvim ga ti naucis [dobar ili los], a svakako da lanac, sajla i ostali pogresni sistemi [izgladjivanje, drzanje u mracnim podrumima, hranjenje steroidima i sranjima] pomuti psihu svakog psa.. Zato kazem, ako je pas neuracunljiv, gotovo sigurno je gazda kriv, samo je jako tesko sa tim se pomiriti i uvideti sopstvene greske..

Kao sto rece kolega, nemoj da ga uspavljujes, probaj malo drugacije da se postavis prema njemu, ogradi mu boks, napravi kucicu, i kada ne zelis da bude pusten, zatvoris ga u boks i sve ok.

Link to post
Share on other sites

Kako sam ja cuo [nemam ni pita ni staforda, pe ih ne poznajem dovoljno dobro, ali..] i jedna i druga rasa u osnovi nemaju nikakve veze sa borbama, genetickom agresijom i tako to, prosto zbog svog izgleda, su ljudi u zabludi sto se toga tice i misle da su oni svi tako besni, zli i nenormalni.. Ja sam misljenja da kakvog god psa da uzmes i odgajas, on ce biti takav kakvim ga ti naucis [dobar ili los], a svakako da lanac, sajla i ostali pogresni sistemi [izgladjivanje, drzanje u mracnim podrumima, hranjenje steroidima i sranjima] pomuti psihu svakog psa.. Zato kazem, ako je pas neuracunljiv, gotovo sigurno je gazda kriv, samo je jako tesko sa tim se pomiriti i uvideti sopstvene greske..

Kao sto rece kolega, nemoj da ga uspavljujes, probaj malo drugacije da se postavis prema njemu, ogradi mu boks, napravi kucicu, i kada ne zelis da bude pusten, zatvoris ga u boks i sve ok.

Konstatacija ti je delimicno tacna, ali svaki odrasli muzjak bilo koje zivotinje pa tako i psa brani svoju teritoriju. Desava se da se pokolju i dva retrivera, ali cim dodje do malo krvi jedan od njih pobegne. E kod pita i staforda ovde instinkt igra glavnu ulogu jer su to kucici takvog mentalnog sklopa da brane i napadaju do smrti, a bol ih samo razdrazuje jos vise.

Znaci moze pit da bude kao bebica umiljat 5 godina i kad mu u nekoj sitvaciji proradi instinkt i nagon to nije isto izrazeno kao kod neke pudlice.

Ne kazem, postoje ljudi koji prave od njih masine za klanje, bas na te nacine koje si to gore naveo. Ali jesi li se zapitao zasto bas od tih rasa prave to? Zato sto su predodredjeni za to. Od retrivera nikad neces napraviti nista slicno koliko god da pokusavas.

Link to post
Share on other sites

jbg ako pokazuje znakove agresivnosti prema tebi i ako te je vec koji put ugrizao to ili smakni ili daj nekome tko ce znati socijalizirati takvog psa.

Ja sam vlasnik Cane Corso muzijaka teskog preko 50 kila i to kad podje da kida nije fino vidjeti ali na naredbu odma pusta i odustaje.

Prirodno je svima da branimo svoj teritorij tako i psi a pas na lancu je najgori pa taman on bio sugavi mjesanac ili tosa inu svejedno je.

Ruzno je sta ljudi te pasmine samo po njihovom izgledu ocjenjuju kao opasne i ubojice bla bla to moze biti kucni ljubimac isto ko sugavi pinc ili pekinezer nekakav, cak ce te ove mrve od pasa prije ugristi nego pravilno odgojen ''borbeni''pas.

Link to post
Share on other sites

cak ce te ove mrve od pasa prije ugristi nego pravilno odgojen ''borbeni''pas.

to je dokazano do sad ihahaj puta, samo sto je ljudima dzabe trubiti. te pudlice i sl. divljaju svuda, nego male pa kao... ne boli kad ujede :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Druze ako ti je pas toliko agresivan uzmes lepo pistolj i metak u celo,razmisli dobro da je nedaj boze umesto tog staforda bilo neko dete!!

Komsija je imao pita,igrao se sa decom u dvoristu,klinci mu gurali prst u oko,i nista,dok jednog dana nije napao devojcicu od 5 godina zato sto mu je samo prosla pored hrane,i odkine joj pola ramena,te ale za koje mislite da nece da ujedu mogu takvo sranje da vam naprave u zivoti da niste svestni,jer kad pit ujede nije isto kao kad ujede pudlica ili bilo koji manji pas,posledice su katastrofalne,a posle ti nista ne vredi sto ces da ga ubijes ili uspavas itd,glavis robiju ili te robija otac nekog deteta.

Ako se vec lozite na te pitove ili staforde onda BOX i kakva crna setnja i pustanje po parkovima isl....Samo ogradjeni prostor i borbe na mestima gde je to predvidjeno,pored dece nikako.

NAravno sad ce neko da se javi i da drobi da ima takvog psa vec godinama i da nikada nije nije bilo takvih situacija,ali tim azdajama nije za verovati.

Link to post
Share on other sites

mog drugara je pitbul ugrizao za obraz..uopste ne volim tu vrstu psa,i uvek ih zaobilazim u sirokom luku...volim pse,nije da ih ne volim(imam 2 psa)ali pitbula najmanje volim...a najgore je kad vlasnici kazu"ma sta se plasis,slobodno ga pomiluj,nece on"a osecam da bi me pojeo za dorucak :D

Link to post
Share on other sites

Ako se vec lozite na te pitove ili staforde onda BOX i kakva crna setnja i pustanje po parkovima isl....

Ovo je nazalost prvi preduslov za potencijalnog ubicu.

Recimo u Americi su takodje na losem glasu (kako gde), ali zato ima zaista puno primera normalnih pitova.

A da lako moze da dodje do nesrece je nazalost tacno, zbog snage i karaktera ovih pasa.

U principu korpa pa...

Link to post
Share on other sites

to je dokazano do sad ihahaj puta, samo sto je ljudima dzabe trubiti. te pudlice i sl. divljaju svuda, nego male pa kao... ne boli kad ujede :prankster2:

Ne kapiras poentu price. Pudlica moze da divlja i da grize koliko hoce, sutni je jednom i oticice povijenog repa. A probaj pita da sutnes pa da vidis sta ce da se desi. Ti kucici nisu za poredjivanje sa ostalima, pri naletu adrenalina vilica im se koci kad zagrizu a bol ne osecaju.

Takvu rasu moras da imas par godina pa tek onda shvatis da su razlicita klasa u odnosu na druge pse.

Link to post
Share on other sites

Ok, ja je imam relativno kratko, pola godine. (do duse staforda)

Ne kazem da su isti pitovi sa ostalim, ali posto pricamo o agresivnosti, onda 80% onih buvica MORA iamti korpu, a ne ja ciji ce pas napasti braneci se, bar za sada.

Prica se o zakonu gde ce se utvrdjivati socijalizovanost pasa, te dozvole ove i one. Bas da vidimm koliko ce kojih nositi brnjice. Jedva cekam da gledam te cupavce sa povezima preko vilica.

Link to post
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/7/mepennypotatomortimeria6.jpg/sr=1

Perla je klasican primer socijalizovanog pit bull-a, ali nemojte ih pored dece, molim vas.. Ima toliko primera.. Ne vredi druze(777..)da mu ti saspes metak u celo, kad je on naskodio vec nekom.. Znaci, kupite dobre gume, odradite servis, detaljno proveriti sigurnosne sisteme, kocnice.. i to vam je preduslov za sigurno voznju! ;)
Link to post
Share on other sites

jel zna neko koliko mozda kosta uspavljivanje?

...bez obzira na linkove (hvala na scene sa mackom), AKO je ovo prva ideja koja ti je pala na pamet - onda to i uradi...

cena je mizerija naspram stete koju je taj pas napravio i koju ce jos da napravi...

Link to post
Share on other sites

Moga druga cale je upucao svoga kera i poslednje sto je ker uradio jeste da je puzao prema njemu dok nije pao. :cray: :(

Kad pomislim da i na to prokleto uspavljivanje treba otici, gledati tog kera dok se gasi :sorry:

Link to post
Share on other sites

Ovaj zadnji link je direktno upotrebljen protiv VAS....I? sta vam to treba po gradskim ulicama i parkovima...

a inace, pas je "jako umiljat, blentav, razigran, spava u krevetu"...pa ok...to se podrazumeva...pa nece valjda biti krvolocan u rodjenoj kuci...

sve u svemu, ne vidim racionalne argumente...izuzev ako je u ogradjenom dvoristu, placu ili sa brnjicom na njusci...

e, da...a sto im ne stavljate brnjice na njuske??? vise od 20 godina setam pse i nikad nisam videla staforda sa brnjicom...jel se bojite da ce ga napasti pudlica ili labrador u prolazu...ili sta???

edit: otvorena nova tema o kucnim ljubimcima uopsteno

Link to post
Share on other sites