Instrument Tabla - ne rade meraci


Recommended Posts

Treba mi pomoc oko instrument table,radi se o tome,da mi od skoro ne radi ni merac obrtaja,niti brzine,da li neko zna,gde su tacno povezani senzori ili sajle sta je vec u pitanju na E34 modelu?? pre nego sto odem kod auto elektricara,zelim da proverim da li se mozda nesto nije otkacilo,ili je otisla instrument tabla...hvala unapred :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Za brzinu ti je na diferencijalu,sa zadnje strane imas dzek,proveri kontakte,a za obrtaje zavisi od modela motora koji imas pod haubom,ako je m20 on dobija i sa instalacije i sa vakuma,ako je m50 onda sve ide sa senzora i instalacije.

Promeni tablu da vidis da nije mozda ona riknula,uzmi od nekoga cisto da budes siguran sta je problem.

Link to post
Share on other sites

Pa ako ti je ostao cajger od tog "klasicnog 2,5 16v"(koji inace ne postoji),onda na dizelu nece da ti tacno pokazuje obrtaje,brzinu bi trebao da pokaze ali sve zavisi ako je bio 2.5 "12V" sa bordom on ima 4 dzeka pozadi,ili bez bordaa 2 dzeka,na dizelu konkretno m21b24 idu isto 2 dzeka i trebala bi brzina da ti radi,sto verovatno ukazuje na neispravnost table,ili nestrucno spojene instalacije.

Probaj drugu tablu i po mogucstvu od dizela i sve ce ti se razjasniti.POz

Link to post
Share on other sites

Hvala puno.Brzinomer je radio do skoro,i pre mesec dana pri voznji mi je samo pala kazaljka na 0kmh i tako je ostala..ali poslusacu tvoj predlog verovatno je zbog te promene motora.Hvala.Pozdrav

Link to post
Share on other sites