Recommended Posts

Evo i ja da se ja vim sa jednim problemom.Auto je 320i sestak.Pocelo je tako sto je na leru pomalo preskakao,kao stucanje.Od pre neki dan kada upali,radi relativno mirno,a kada obori obrtaje onda trokira kao da radi na 5 klipa.Ima on snage,vadio sam kablove jedan po jedan ne menja zvuk ni na jednom cilindru.Kada se zagreje i provozam ga malo on sastavi i odmah smiri rad,pa onda opet lose...Svecice su nove NGK kataloski za njega,kapu sam skidao,izgleda dobro,nema naprslina,mada je na razvodnoj ruci bilo tragova kao da je varnicila.Ocistio sam je i opet isto.Ima li neko ideju ili je imao slican problem sa autom.Cudi me to sto kada se zagreje on proradi,mada ne uvek.Pomagajte.Pozdrav i srecno vam badnje vece :P

Link to post
Share on other sites

Mozda ti je lose gorivo,dizne prljave,los protokomer,potenciometar na usisu,kompjuter "brljavi".....

Mozda ti je lose gorivo,dizne prljave,los protokomer,potenciometar na usisu,kompjuter "brljavi".....

Link to post
Share on other sites

Kao sto Miki S38 kaze, moguce kablovi, meni se tako ponasao kad je crkla bombina...ili moguce da je nesto ovlazilo...a slican problem je imao i sone_666 sa njegovim E36 2.0

Link to post
Share on other sites

Probao sam sa kablovima,izgleda da nisu oni,a od danas radi jos losije,t.j. kao da radi na 4 klipa,ne dimi na auspuhu,ali lose prima gas,vise nece ni kada se ugreje da sastavi.Da li je moguce da je bobina,da li su to ti simptomi?Ja bih probao da skinem sa nekog auta kapu,ruku i bobinu pa da idem sistemom eliminacije,ali smo mi u Boru uskraceni za nesto tako,nema niko E30 320i,pa cu morati da narucujem delove.Pozdrav :D

Link to post
Share on other sites

pa mozes i sam to da razmontiras...skini bombinu pa pogledaj da slucajno nije dje prsla...ja sam nedavno mijenjao i moja je prsla mrvicu sa strane i vidjelo se kad sam je skinuo...vrlo lako moze biti da je bombina...slicne simptome sam i ja imao...

Link to post
Share on other sites

ukoliko je gigina teorija tachna, postoji jedan fazon kako da se to reshi na "neko vreme". da bi proverio koliko pumpa stvarno vrti slabije mora da se prikachi manometar na benzinska creva negde pre mosta koji spaja dizne. ukoiko pritisak ispadne manji nego shto je potrebno moze da se "reshi" tako shto che se nekim tupim predmetom udariti po sred regulatora pritiska i vrednost na manometru bi trebala da skache sve do zeljenog pritiska u zavisnosti od toga koliko se ulubio regulator pritiska. u sluchaju da pumpa crkne skroz, predpostavljam da bi trebalo da se u tom sluchaju onda qpi i novi regulator. To je jedna fora koju sam sluchajno ulovio kod majstora u autoservisu Ninic. meni ne pada na pamet da to primenjujem u praksi ali fora je odlichna, ne reshava problem, ali ga sigurno odlaze bar josh neko vreme.

Link to post
Share on other sites