E34 535, M30B35, los rad motora...?


Recommended Posts

Dobri ljudi, imam sledeci problem: 535 sa M30 motorom je isao kao raketa dok ga nisam parkirao na nekih mesec i po dana, izvadio akumulator i upalio ga posle tog perioda. Verglao je malo duze ali upalio je i od tada je svaki put palio uz duze verglanje. A snaga je pala da to nije normalno, TDS me oduva. Ler je nemiran-varira gore-dole ali samo nekih pola minuta posle paljenja i onda se unormali. Ali kad se zagreje ler se podigne na 1500 obrataja i to je to, ali kad malo isavijam kabl koji ulazi u klapnu gde se dodaje gas ler se unormali. Promenjene svecice, ruka i kapa, auto bolje pali i ide za nijansu bolje ali nije to to. Kada mu dam gas onako na sec, motor se udavi-pomislim ugasice se.. Sve navedeno se desava i na plinu (ugradjen secvent). Senzori svi provereni i ok su osim onog na klapni za dodavanje gasa. Pomagajte, sta raditi dalje?

Link to post
Share on other sites

Skini kontakte,ocisti,pogledaj dali su sve zice u redu a za step motor i protokomer najbolje da nadjes od nekog da isprobas..

Link to post
Share on other sites

Pa bas to sto nisi promenio ti i pravi problem,gurni ruku ispod usisne grane gde ti ide taj kabal od protokomera i tu imas TZv ICV ventil,ili tako nesto slicno,tu hoce da se nakupi ulje iz usisa i onda izgubi kontakt i varira ler gas.

Probaj to, po meni je 99% to problem.

BTW Da nje to ona E34 iz Panceva Plava????

Link to post
Share on other sites