Raskodiran kljuc na 523i


Recommended Posts

potrebna mi je pomoc kako da ukodiram orginalni kljuc nw bmw 523i

nisam ga palio vise od mesec dana a bio je odkljucan nisam ga zakljucavao

i sada ga genije ne prepoznaje a oce da ga upali i odkljuca ali nece alarm da isljuci i td

Link to post
Share on other sites

imao sam isti problem jednom ali meni nije hteo da otključava daljinski pokušaj da ga ubaciš u kontakt bravu i da držiš stisnut nekih desetak sec samo se ne sećam treba li kontakt ili ne probaj bez kontakta ako ne probaj sa kontaktom

kod mene je posle toga sve bilo ok

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ima ovde na forumu owners manual za E39,doduse M5 al nema veze,pise u njemu kako se to radi. Sigurno si resio do sad,al ubuduce da znas.

Link to post
Share on other sites

udje se u auto, zatvore vrata. stavi kljuc u bravu i nakratko okrenes na poziciju 1 (maximalno 5 sec).

Iskljuci se kontakt i izvadi kljuc iz brave. Sad se pritisne tipka za otkljuchavanje auta i drzeci je stisnutu brzo stisne tri puta tipka za zakljucavanje nakon cega se pusti tipka za otkljucavanje.

Sad bi dioda na kljucu trebala zmigati 10 sec i nakon toga auto se zakljuca i otkljuca. ako ne radi, pokusaj opet.

Link to post
Share on other sites

Da, samo kada se pusti centralno dugme na kljucu, onda se ponovo okrene kljuc i vrati nazad u maksimalno 5 sekundi... No evo ko razume engleski, u originalu:

1. turn the key to on position in car and turn off within 5 sec.

2. hold the arm button (the big one in the center)

3. Press the unlock button three (3) times

4. release the arm button

5. turn key to on position and off within 5 sec.

if successful your doors will lock and unlock. program all your keys at the same time just repeat 2-4 before you do step 5.

Copied from Bimmerfest.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...