Recommended Posts

Nisam bas siguran da se gadja od M50...ali menjaca imas gde pljunes i za skor0 dz pare...pa tebe vise kosta ATF nego da si odmah to uradio....ali dobro sad...nema nazad....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Povezan je konektor, 7 pinova na 7, sve uredno, sve sam proverio po bojama je, svaka aktivira ono sto treba, ali opet nece. Razvalio sam celu magistralu od konektora do ECU-a menjaca, pregledao sam dijagramom sve je uredno, ECU se napaja strujom pa opet nece. Ostao mi je sada ABS da jurim njega da sredjujem ako nesto ocitava sa njega, kickdown potenciometar na papuci gasa stoji, nije povezan sa papucom, ali je konektovan sa kablom. E sada jedno pitanje pre nego sto nastavim dalje, da li mozda neko zna sta jos utice na rad tog racunara menjaca, sve sam do sada ispitivao "pesaka" pa cu i ovo treba mi par dana, ali bi mi olaksalo da znam sta mu je to jos od znacaja da proradi. Ovo je sada vec inat, mnogo me je namucio da odustanem sada. Okacicu nesto od slika nekome ce jednom sigurno koristiti.

Link to post
Share on other sites

Ja sam se nadao da si napisao......bacio sam ovo sranje i stavio manual!!!!

Izvini sto moram da ti kazem,ali tvrdoglav kao..... :D

A na ovo tvoje pitanje ne znam odgovor....utice broj obrtaja ali mislim da to regulise pritiskom koji na odredjenim obrtajima pravi torque converter.....ne verujem da moze te podatke da uzima sa meraca....

Jos jednom....srecno ti bilo!!

Link to post
Share on other sites

:D Gagy to mi ne gine brate, neko rekoh ajd dok lepo vreme da secem i da lemim jos malo...dok moze bajs da se mota, nego vratih ja i stari ABS sto je bio onaj troredni, i sve mu zice povezah....e sad ja sam tu nesto zaboravio dok je bio 535 on je imao i tempomat, skinut mu je taj neki modul pa su ostala i tri mala dzeka otkacena, a ide sad tu nesto isgleda i u modul menjaca, pa i tu sam sad dobio visak zica. Meni sad treba uslov sta da ja jos dam govedu da bi prpradio, 535 je imao i drugaciji throttle position sensor, senzor leptira gasa ako se ne varam i ler gas. Pa i odatle je on kupio nesto. Mogo bi ja rucno sad da mu dodam tu informaciju, da dodam jos 4-5 zica tu do njega. Trebalo bi da mogu da ga zajebem nekako da pocne da salta....

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Gotovo je sa automatskim, imao sam 3 dana posla, sam sam radio bez nekog predznanja i evo ga manuelni :)

Da se zahvalim svima koji mi pomogli i ucestvovali u temi. Oziveo sam oba automatska menjaca. Sa elektronikom menjac sam vratio drugu, ovaj drugi sam prodao, oba sam sredio ali legao je "saltac" na kraju.

21621718.jpg

Link to post
Share on other sites

Evo jos neceg sto sam uspeo da slikam, nazalost nisam slikao samo stavljenje menjaca, ali ako nekom treba bilo kakav savet oko prepravke tu sam, menjao sam kardan, nosac menjaca i diff.

99872039.jpg

Ovako sada izgleda

a izgledao je...

77230968.jpg

89324331.jpg

Ovako nekako su tekle prepravke enterijera...

dsc00244al.jpg

dsc00245wz.jpg

dsc00246yw.jpg

dsc00247ej.jpg

dsc00248fa.jpg

dsc00249cx.jpg

dsc00250w.jpg

Link to post
Share on other sites

Jesam, tu nisam imao problema, sve je leglo kako treba sem sto sam mozda mogao lamelu da stavim novu, ali ni ova nije losa, zurio sam jako.

Tu se sve gadjalo, skinuo stari zamajac, usrafio novi, naslagao korpu lamelu. Napunio spricom crevo koje ide od cilindra na menjacu do suda sa uljem, navukao na cilindar. Sve sto sam skinuo sam dao drugu, znaci menjac, turbinu, anlaser, zamajac...a uzeo korpu lamelu drugi zamajac anlaser, naravno diff i kardan. Bilo kakava pomoc ako nekom zatreba oko ovog tu sam. Enterijer mi je odneo najvise zivaca, skidanje kardana volana, i zamena papucica.... Sveo ovo posle gde sam mogao da se uspravim dok radim nije bilo strasno.

Link to post
Share on other sites