Recommended Posts

Nedevno sam kupio BMW E46 320d automatik 2000g. Presao je 215.000km

Auto je u super stanju u smislu ne dimi,ne trosi ulje, menjac radi perfektno ne trza,klizi ali sam primetio da je na niskim obrtajima jako lenj.

Provozao sam nedavno E46 320d ali manuelni menjac i mnogo je zivlji.Znam da ne moze biti isto ali je ipak razlika velika u svim modovima voznje.

Inace prethodni vlasnik (moj dobar porijatelj) je invalid pa je mozda zbog komandi preterano umereno vozio 4 god. Ukljucite se vi iskusni sa slicnim modelima da li je mozda auto "zagusen" i ako jeste sta raditi....

Uskoro menjam ulje i filtere,ima li neke preporuke oko aditiva za ciscenje dizni

Link to post
Share on other sites

Pa jedno ciscenje usisne grane sa svim senzorima i uredjajima na njoj ce sigurno dobro doci. Takodje treba proveriti i turbinu odnosno koji pritisak pravi. Sve u svemu zrelo za ciscenje i dijagnostiku.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

probaj auto prvo da odvezes na dijagnostiku...moguce je da ti brljavi protokomer i da je zbog toga na nizim obrtajima jenj, ili jos idealnija situacija je ako imas od nekoga da skines protokomer i da ga probas. to je motor od 136KS tako da ne bi trebalo da je problem da nadjes odgovoarajuci protokomer. a mozda je taj koji si vozio 150KS, pa je zbog toga dosta zivlji :)

Link to post
Share on other sites