Recommended Posts

Problem sam htio izloziti cim neko odgovori :)

Pukao mi je hladnjak pa sam stavio neki alternativni,iste zapremine i oblika (dok ne nadjem original jer ga odje kod nas ne mogu naci)...sa cepom je na vrhu,ali on nema oduska,tj. crijevo ispod cepa sto odvodi vodu...

Sve sam upasovao,saraf na saraf ali su se pojavili problemi,auto brzo ugrije,skoro do crvenog polja...crijeva su tvrda...jednostavno,sve je nenormalno...da li je to sve zbog toga sto stvara pritisak usled nedostatka oduska?

Da kazem samo da auto prije ovog zahvata nije grijao,kazaljka temperature je stalno na pola...kako i treba...

Link to post
Share on other sites

imam isti motor i isti hladnjak.pogledaj originalni cep od dole,tj iz unutra,videces da ima na sebi 2 mala ventila,oni sluze da u koliko dodje do grejanja,otvore taj odusak ka tankom crevu i puste visak vode napolje.sa obzirom da nemas originalni hladnjak,ni odusak,verovatno ti nije dovoljno izluftiran sistem.mozes probati da upalis auto,odvrnes cep hladnjaka i ostavi ga da radi,pa prati dal ce se grejati.kod originalnog hladnjaka kad ga otvoris,voda nije do vrha cepa,uvek je koji santimetar ispod,tj hladnjak izgleda kao da nije napunjen do vrha.i ja sam imao nekada nabudzen hladnjak.najslicniji ti je od lade i na njemu imas odusak kod cepa,ali ni blizu ne radi posao kao originalni hladnjak.kod nas se od prilike moze naci originalni za nekih 35e,bar sam ja moj toliko platio,naravno polovan.ako bas moras da vozis auto sa tim hladnjakom privremeno,vodi racuna onda da ti je nivo vode u njemu,toliko da pokrije sace,jedno 1-2cm iznad saca,ne vise i zagrej motor na radnu temperaturu sa otvorenim cepom da se sam izluftira,bar su tako mene savetovali sa ladinim hladnjakom,poslusao sam i nisam imao nekih vecih problema dok nisam nabavio original.inace imam jos uvek taj ladin hladnjak,ako slucajno zatreba i ne nadjes original.

Link to post
Share on other sites

Joj, muko moja :)

A kako ti je pukao taj hladnjak?

Postoji mogucnost da je taj hladnjak sto si stavio zacepljen, ali ne bi trebao da imas pritisak u sistemu,

mozda je zbog pritiska i procurio tvoj hladnjak

Hladnjak mora imati odusak, vodu izbacuje ako mora da izbaci ili na taj odusak koji nema, ili direktno na cep,

a ti si verovatno stavio svoj cep, pa ne moze nigde ni da izbaci?

Mada, vise brine taj pritisak, otvori cep i upali auto, ako izlaze mehurici znaci da pusta gasove u rashladni sistem,

e onda skidaj glavu

Link to post
Share on other sites

Nikada nijesam imao problema,nekada davno,pokojni tata je probio hladnjak na nesto i tu je zakrpljen i tako je stajao do prije 5 dana,kad je na istom mjestu procurio...ja ga skinuo da zakrpim,ostavio da prenoci na terasi i neko ga ukrao!!...zamisli koji sam baksuz?!...onda sam poceo da trazim drugi i ama bas NIGDJE nijesam mogao da nadjem,poludio sam...cuo sam da moze od Lade,ali to nijesam mogao naci,jbg kad zivim u usranoj zemlji...onda sam otisao na otpad i trazio 2 debela sata dok nijesam nasao ovaj,isti prikljucci za crijeva i ima cep,ali na odusak nijesam obracao paznju...dok nijesam stavio,i poludio...

Casper,zar moze biti dihtung glave a nikada nije temperatura usla u crveno?...ovaj hladnjak sto sam stavio,nije zapusen..

Mogu li kako na ovome napraviti odusak?

Sta da radim?...Ne mogu da vjerujem da se ovoliki problemi stvorise...

Link to post
Share on other sites

Mozda tebi na oko i po dimenzijama izgleda isto, ali ima manje saca?

Znas li od cega je? Stavi neku sliku ako mozes

Odusak ima smisla samo da ispusti visak pritiska u sistemu,

kad pritisak predje odredjenu granicu, ne znam sad tacno koliko bara

a taj pritisak moze da nastane ako ima previse tecnosti,

ili ako izlaze gasovi u sistem

Kazem ti, odvrni cep kad upalis auto, i pusti neka izbaci visak vode i prati da li ima mehurica

A i to sto je sad pustio na tom mestu gde je varen opet je sumnjivo

Link to post
Share on other sites

Stavicu sliku kasnije Casper...sad sam makao termostat skroz,po meni kad se makne termostat kazaljka ne smije da izadje iz plavog,a meni dolazi do polovine i prelazi 1-2 mm...ne smije tako...pored svega toga,auto radi savrseno...kao i uvijek..

Link to post
Share on other sites

Casper,nasao sam drugi hladnjak,sa cepom na sredini i oduskom na njemu,kao kod originala...samo je masivniji,ima vise celija,siri je...staje puno vise vode nego u original...

Idem sjutra da ga uzmem,da probam da ga upasujem,mislim da ce moci...

Reci mi,da li je problem ako je hladnjak veci?...mislim da ce imati samo bolje hladjenje...

Link to post
Share on other sites

:D

A ima jedan otpad kod nas,ima milion hladnjaka...2 sata sam trazio i nasao samo 2 zdrava sa cepom gore,sjutra stavljam ovaj drugi...ima da bude maskembal :)...

Termostat otvara,to smo probali,ako bude opet grijao,onda je dihtung pod glavu...a tu nema nikakve logike,jer auto nikada nije pravilo probleme sa temperaturom i NIKADA nije usao u crveno polje...

E,ako ipak bude dihtung,jebao sam jeza u ledja :)

Uglavnom,javicu sta se desava Casper,pa cemo zajedno resavati...

Link to post
Share on other sites

Jesi li gledao po Podgorici? Ako hoces mogu ti sutra pogledati po otpadima.

Zvao sam par ljudi,ali nijesu imali...

Ovako cemo,ja sam vec za sjutra rezervisao jedan hladnjak da probam,pa ako ne bude valjao javicu ti se brate,da trazimo u PG...

Puno ti hvala na pomoci...

Link to post
Share on other sites

Jutros sam bio na otpadu da zamijenim onaj što sam uzeo,uzeo sam neki (pitaj Boga od čega je,širok 60cm,ima čep i odušak) i namontirao sam ga,sad ne grije ali mi kazaljka od temperature stoji malo preko polovine,1-2mm,to nije ništa strašno??

@ Casper

Kad odvrnem čep NEMA mjehurića,voda je skroz mirna...

Link to post
Share on other sites

Sta li se kod tebe desilo..

Temperatura treba da stoji kao i pre sto ti je bila, ne preko pola, termostat bi trebalo to da ispegla

Sto znaci da opet sa hladjenjem nije nesto kako treba

Jel ti iste visine taj hladnjak sto si stavio, i to je bitno

Link to post
Share on other sites

Ako hoces mogu da probam da nadjem broj nekog Andrije iz Bara, on rastura kao BMW-e pa vidi da li ima?

Nadji ako mozes brate,valjace uvijek taj broj...

Sad sam se vozio po gradu vise od pola sata,sve polako,kazaljka ne mrda sa polovine...

Mozda je sve doslo na svoje?

Hvala Sicko...hvala svima sto su mi izasli u susret i htjeli da pomognu!

Link to post
Share on other sites