Recommended Posts

Džabe sam šminkao motor :(

Danas,oko 14h,krenem ja na slavu kod druga u Ulcinj...pregledam makinu,ulje,vodu,svratim kod vulkanizera,provjerim pritisak u gumama i pravac UL...

Stignem ti ja u Ulcinj,predjem 130km bez IKAKVIH problema,auto ide kao san,nove gume,nove felne,sve izbalansirano i dovedeno u nulu...kazaljka temperature se nijednom nije pomjerila sa polovine...ma milina!

Krenem ja nazad,auto odmah počinje da grije,kazaljka dolazi SKORO do crvenog polja...parkiram,voda ključa,dospem vodu,predjem 10km-OPET...tako sam svraćao u kuće i restorane pored puta i točio vodu 20 puta...voda ključa li ključa...i tako sve do Podgorice...nijednom nije ušao u crveno ali što je mnogo-mnogo je!

Stanem na semafore na izlaz iz PG,opet sipam vodu i nastavljam put Nikšića...LJUDI...od toga trenutka se kazaljka nije pomjerila sa polovine do kuće,50km,putem gdje je sve skoro uspon!

NEVJEROVATNO!!!

Pomozite,da nije termostat???...da nije opet glupi hladnjak???...da nije motor???

To je sve što imam da vam kažem...ovdje sam našao odgovor za SVE što se tiče mog BMW-a,nadam se da će tako biti i sada...

Link to post
Share on other sites

Moguce je da ti je termostat bio zaglavio. Mozda do vodene pumpe. Mozda da skines to i vizuelno ocenis ili eventualno da zamenis. Mozda zapusen sistem. Puno puta mozda ali sad, dok radi sve, ne mozes stopostotno tvrditi sta ne radi. Ili preventivno ovo sve da odradis ili da cekas da se ponovo desi. poz

Link to post
Share on other sites

Nazalost, rekoh ti ja da nije onaj hladnjak dzaba procurio..

Mozes probati odmah da zamenis termostat, ili ako pocne tako da greje opet da stanes i da pregledas creva od termostata da vidis da li je otvorio

Ne otvaraj cep od hladnjaka dok je vruc motor, to se ne radi :)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...