sos... sos.. zamajac ili cekic


Recommended Posts

cao svima, molim da mi neko pomogne savetom..menjao sam plivajuci zamajac na m50b20 motoru u pitanju je e34.posto sam skinuo menjac i promenio set kvacila primetio sam da mi je majstor zavario plivajuci zamajac.. otisao i kupio drugi polovan.. u stvari kupio sam ceo motor sa zamajcem.. problem je usledio kad sam hteo da vratim alanser..kad ono..nece..i ceo dan nije htelo..:) na kraju sam,odnosno sad.. ustanovio da zubi na zamajcu koji sam stavio su 2,5 mm uzi nego na starom.... pitanje je dali je moguce da motor 2.0i 24v ima dve vrste zamajaca(u zavisnosti od godista itd)... ili drugo pitanje: dali je moguce da mi je majstor podvalio 2.5 motor i da je to zamajac od drugog motora? posto mi je i menjao glavu,stavio novi dihtung ali motor i dalje pici kompresiju u sistem za hladjenje. molom za pomoc,unapred hvala

Link to post
Share on other sites

skinuo ga licno sa motora a i skinuo sa njim sa motora u njegovom dvoristu..cubcasti deo sa zubima priljubljen uz plocu na koju naleze lamela sa tri izbocine na koje lamela idealno naleze,kao neki sendic dve ploce plus zubci..uz to ova koja se okrece,tj plivajuca rotira se na desnu stranu otprilike dvadeset stepeni pod odporom jakih opruga.ja bih to nazvao plivajuci zamajacali nije ni to!!!! sustina svega je broj zuba,kojh ima vise i razmak izmedju njih je kraci. sto se na prvi pogled nije moglo videti..uf..dali postoji bendiks sa manjim,odgovarajucim zubcima??

Link to post
Share on other sites