Instrument tabla 316i e30


Recommended Posts

Imam problem sa obrtajima na tabli,rade ali kasne dosta,kad radi u leru kazaljka stoji na nuli pa tek kad dodam gas podignu se,u voznji ako vozim u 3000 ona pokazuje 2000 npr,sta to moze da bude,dali je problem u tabli ili negde drugo??

Link to post
Share on other sites

Bre neznam brate,skoro sam uzeo auto... :lol:

ako ti je taj sat bio na autu od kad si ga kupio i od prvog dana radi tako,definitivno ti je obrtaljka od sestaka :pleasantry: imas 2 ukrasne plastike,jedna lezi na volanu,druga na kilometar satu,kad ih skines,doso si do km sata,napred na njemu imas jedan cip,koji mu govori dal je motor sa 6 ili 4 cilindra,izvadis taj cip i ubodes onaj za 4 cilindra.i ja sam imao isti problem,samo sto ces cip tesko naci,lakse ces naci celu tablu,a cena im ide od 30e do 40e,naravno polovna,ne znam ni dal ima nova :e30:

Link to post
Share on other sites

Skidao sam je 2x,i nosio kod majstora.. Jel taj cip ono napred sa desne strane,kod mene je bele boje,nisam primetio da pise nesto dali je sa 6-aka,cini mi se da je pisalo nesto 18 :lol:

da nalazi se sa prednje desne strane sata,tj table,ne moras skidati celu tablu,samo ga izvuces i ubodes drugi :pleasantry:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

jeste predvidjen da se podesava na stolu ali ako nema uslove za to mora da se snalazi. Ako zna koliko mu auto ima obrtaja na leru moze priblizno potaviti. Izvadi instrumentalku, upali auto, na ker i proba se podesiti.

Link to post
Share on other sites

Lozi ga ti samo :D a trimera nema uopste :prankster2:

Na starom tipu table ima coding plug, izgleda kao neki plasticni kljuc i od njega zavisi jel pokazuje za 4 ili 6 cilindara

A na novom tipu ima cip, i mora da se zameni on, za 4 i 6 cilindara se razlikuje

Link to post
Share on other sites