Recommended Posts

Za svaki auto mi je postojala sveska onogo sto je uradjeno i

ulozeno tako da kad ga prodam vidim koliko sam u minusu :lol: :blink: :blink:

Jednostavno ne mogu da ga vozim dok nije 100% sredjen,neizleciva bolest :blink:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Amortizer je bukvalno kao nov, ovaj moj je procureo a drugi je skroz ok tako da nisam hteo da se izlazem troskovima bzvz,znam da se uvek menjaju u paru ali majstor mi rece da to nista ne smeta :lol:

inace trazili su mi za dva prednja nova amortizera 180e :blink:

Link to post
Share on other sites

Svaka cast, a i imas jeftinog majstora....za sve ovo 50 evra!? Dzabe....

Mada, ovo sto si kupio samo jedan, i to polovan amortizer mi se ne uklapa u pricu o pedantnosti i sredjenosti....

Bollje je staviti polovan original nego novog Turcina,vazno je samo da su iste vrste i tvrdoce.

Link to post
Share on other sites

tako je u svim normalnim zemljama, auto ima svoju servisnu knjizicu, to kod nas nije slucaj, no zavisi od osobe do osobe

aj malo neke slike da vidimo kako mashina izgleda :lol:

Link to post
Share on other sites

Kako mogu biti iste tvrdoce kad su sigurno razlicito istroseni?

Sta god majstori pricali, amortizeri moraju da se menjaju u paru, i da se stavljaju novi kad se vec menjaju.

I kocione plocice mozes da stavis polovne, posle nekog vremena kad nalegnu sve ce biti kako treba, ali ipak.....

Znam ja da je pravilno odrzavanje auta skupa stvar, ali su mi glupe price kao ja sam pedantan i super odrzavam kola, a ovamo stavljam polovne delove koji ce kao da nadzive nove koji su aftermarket. Jeste, kad bi stavljao sa nekog auta koji je presao 50000km, ali jos koliko mogu da predju ove stvari sa tih auta koji su tek u malo boljem stanju nego nasi.....

Molim te , ne shvati ovo licno, pricam uopsteno.

Slicna prica mi je kao kad neko kaze da ima nove gume, a kupio ih polovne. Nove su za njega zato sto su skoro stavljene i sto je dao pare za njih, a u stvari to ne moze da se istice pri npr. prodaji kao neki dodatni plus.

Nadam se da shvatate poentu price...

Link to post
Share on other sites

Auto je prelep, sve pohvale!

Jedino mi to deluje nesto mnogo para, 4500 evra + oko 500 evra delova što si nabrojao da si zamenio + sitnice koje su ostale nezavrsene? To je preko 5000 hiljada za bmw bez klime, koze i ostale dodatne opreme?!

Sto se tice polovnih delova, ja sam zagovornik da delove od motora tipa protokomer, dizne, bregaste, klackalice i ostalo treba uzimati polovne jer su novi enormno skupi u odnosu na vrednost auta dok delove od trapa treba uzimati iskljucivo nove! Polovna spona ili rame moze da traje jedan dan ili jednu godinu dok si sa novim delom siguran bar neko vreme! Ja sam se sa polovnim delovima vise puta ispalio tako da sad samo uzimam novo i ukupno gledano, odrzavanje me izadje jeftinije!

Link to post
Share on other sites

Kako mogu biti iste tvrdoce kad su sigurno razlicito istroseni?

Sta god majstori pricali, amortizeri moraju da se menjaju u paru, i da se stavljaju novi kad se vec menjaju.

I kocione plocice mozes da stavis polovne, posle nekog vremena kad nalegnu sve ce biti kako treba, ali ipak.....

Znam ja da je pravilno odrzavanje auta skupa stvar, ali su mi glupe price kao ja sam pedantan i super odrzavam kola, a ovamo stavljam polovne delove koji ce kao da nadzive nove koji su aftermarket. Jeste, kad bi stavljao sa nekog auta koji je presao 50000km, ali jos koliko mogu da predju ove stvari sa tih auta koji su tek u malo boljem stanju nego nasi.....

Molim te , ne shvati ovo licno, pricam uopsteno.

Slicna prica mi je kao kad neko kaze da ima nove gume, a kupio ih polovne. Nove su za njega zato sto su skoro stavljene i sto je dao pare za njih, a u stvari to ne moze da se istice pri npr. prodaji kao neki dodatni plus.

Nadam se da shvatate poentu price...

Ja mislim da je tako bolje jer sam sa covekom od koga uzimam polovne delove kucni prijatelj,to je sto se tice toga a to da li su ti to glupe price me ne zanima jer za moj auto ja mislim da je za sada tako bolje :blink:

Dalje necu da komentarisem tvoj odgovor :blink:

Auto je prelep, sve pohvale!

Jedino mi to deluje nesto mnogo para, 4500 evra + oko 500 evra delova što si nabrojao da si zamenio + sitnice koje su ostale nezavrsene? To je preko 5000 hiljada za bmw bez klime, koze i ostale dodatne opreme?!

Sto se tice polovnih delova, ja sam zagovornik da delove od motora tipa protokomer, dizne, bregaste, klackalice i ostalo treba uzimati polovne jer su novi enormno skupi u odnosu na vrednost auta dok delove od trapa treba uzimati iskljucivo nove! Polovna spona ili rame moze da traje jedan dan ili jednu godinu dok si sa novim delom siguran bar neko vreme! Ja sam se sa polovnim delovima vise puta ispalio tako da sad samo uzimam novo i ukupno gledano, odrzavanje me izadje jeftinije!

A sto se tice toga koliko me je izasao cu da razmisljam za 3-4 godine kad budem resio da ga prodam :blink:

Za sada cu da uzivam u voznji

tako je u svim normalnim zemljama, auto ima svoju servisnu knjizicu, to kod nas nije slucaj, no zavisi od osobe do osobe

aj malo neke slike da vidimo kako mashina izgleda :lol:

A slike cim dodje nedelja bez kise,jer jedino tada sam kuci po danu i jedino tada imam vremena da ga operem :D

Link to post
Share on other sites

ono sto uzimam od novih delova uglavnom mi donose iz Austrije ili Nemacke, em malo jeftinije, em si siguran u kvalitet.

ako ne teras auto do granica po krivinama sluzice te i ti amortizeri, dovoljno su bezbedni.

Link to post
Share on other sites

Znam svestan sam toga,samo jednostavno mi je to tada bilo najbolje resenje i za sada se ne zalim,a inace svi delovi pa pocev od amortizera i ostale koje sam uzimao polovne su skinuti sa stranca kod koga je sve to promenjeno (ceo prednji trap) pre 2000km po Nemackoj servisnoj knjizici :blink: eto zbog hermesa sam morao da saznam i taj podatak :lol: :blink:

Link to post
Share on other sites

Ako je tebi lepo, i meni je.....samo razlicito razmisljamo za neke stvari. Ja sad mogu da postavljam pitanja kad je taj auto uvezen, pa je presao toliko malo od generalnog servisa, pa da pretpostavim da niko ne sredi komplet auto pre nego sto ga prodaje, pa da kazem da ti u svasta verujes......ali necu, nema potrebe :lol:

Opusti se i uzivaj u automobilu,dzabe ce da trosimo tastaturu za dokazivanje svojih stavova

Link to post
Share on other sites

Ma sredices ga ti ,samo strpljivo,ni ja ne bih mogao ovo sve od jednom nego sa podigao neki debeli minus da bih ga sredio od jednom,polako ali sigurno :lol:

Na kraju krajeva zasto smo mi tu nego da pomazemo jedni drugima :)

ako treba nesto PM :lol:

I jos jednom hvala za "kolica su ti super" :D

sutra (ako ne pada neko sranje) idu slike

Link to post
Share on other sites