Primena odredbe o zimskim gumama na sva četiri točka će biti odložena za godinu dana


Recommended Posts

Ajmo ljudi! Za i protiv!

Primena odredbe o zimskim gumama na sva četiri točka će biti odložena za godinu dana.

Mislim da nema smisla odlagati odredbu! Guma glavu cuva!

http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/2011/09/28/primena-odredbe-o-zimskim-gumama-na-sva-cetiri-tocka-ce-biti-odlozena-za-godinu-dana

Link to post
Share on other sites

Cika Sima je skroz u pravu da guma glavu cuva . Samo bi narod mnogo lepse to podneo da ima mnogo vece plate . J**u nas sa gumama pa prva pomoc , nevidim da su nekom nesto poklonili vec samo j**i narod dok necrkne. Sve je to uredu ali kako se nisu setili da uzmu po 1000 PP i da dele u svakom gradu pa onaj ko nemoze da kupi neka se potrudi da dobije .

Link to post
Share on other sites

E a ono za prvu pomoc je biser nad biserima. Bolje da su to odlozili nego sto su odlozili gume.

Moja zena radla svojevremeno u hitnoj! Kaze da najvise stete povredjenima nanese bas onaj koji daje prvu pomoc. Na primer, iz auta nestrucno izvlace ljude sa povredama kicme i od njih naprave dozivotne invalide.

Po njoj, potrebno je pre svega obezbediti mesto udesa, zaustaviti krvarenje ako postoji, i zvati hitnu i policiju i ne dirati nista. Treba jedino ugasiti pozar ako se pojavio.

Ako pozar ne moze da se ugasi, ili ako je auto pod vodom, tada se moraju vaditi ljudi iz slupanog auta.

Link to post
Share on other sites

ču bez kočnica :) Bez auta :lol:

Flaša vinjaka i 100 grama kafe su čudo :)

Kod mene je 700 din tehnicki pregled, a ako se ne vozi auto, 1000 din.. Srbija=Sve Moze i Sve Ne Moze

Link to post
Share on other sites

pa sa kutijom prve pomoci jedino i mozes zaustaviti krvarenje. pritisnes kutiju na rupu dok se ne zaustavi.

Hehehe, sluzi kao stega xexexe

Moja prva pomoc (fabricka u e39) ima toliko stvari da komotno mozes imobilisati celog coveka, bukvalno ima i daske u sebi za transport.. Velicina prve pomoci je 4x sira nego "galenikina" i pitao sam cika policajca jel i ja moram da menjam xexexe prvu pomoc, a on kaze, naravno,galenika je galenika

Link to post
Share on other sites

Realno treba da ljudi imaju zimske gume na kolima ja konkretno imam spremne 4 M+S sa dubinom sare 7-8 mm...zasto? Zato sto prosle zime nisam lance nabacivao na auto a isao sam svuda uz Cer, radjevinu....znaci trebaju zimske gume e druga je stvar sto nema se para... ali ipak ja sam ZA! Bolje kupiti 2 gume i platiti 40-50 e polovne a mlade 6-7 mmdubine sare nego voziti po snegu celestonke....jbg Ko moze nove al da nisu trajal i tigar super...i najbolje je imati 2 seta ako gledamo dugorocno na par godina isplati se dvostruko

Link to post
Share on other sites

Ja cekam da dobijem onih soma od besplatnih akcija i o`dma kupujem cetri gajnc nove zimulje....

Link to post
Share on other sites

To za BMW, ali većina vozi Jugiće, a za njih za 2000 imaš dve dobre polovne gume. Ja sam u Zemunu kod nekog vulkanizera uzeo dve skoro nove Wintere za 25€, a toliko košta i Galenikina prva pomoć (koja u rukama neznalice ničemu ne služi, a većina smo neznalice što se toga tiče). Nisam za kupovinu polovnih guma, ali bolje i polovne zimske, nego te letnje koje su na kolima.

Link to post
Share on other sites

325ixA, misliš li da svi imaju para za nove i da je uvek opravdano kupiti nove gume? Mogu da ti navedem x razloga protiv te tvoje tvrdnje. Za motor uvek kupujem nove gume, ali za auto se mogu naći odlične gume vožene recimo jednu sezonu i ne starije od 2 godine, a upola cene.

Link to post
Share on other sites

Ja npr. menjam na mom ravu svakih 30-50.000km, uvek M+S, NOVE, poslednji put Michelin, i zadovoljan sam. Promenio sam 4 seta guma, i mogu vam reci da kad je guma nova(do nekih 10-15k) tako zna da sacuva glavu, toliko ti smanji trag kocenja i znaci u krivinama, po snegu, vlaznom kolovozu, tj.uopsteno sto se upravljivosti tice je strava koja je razlika.. Ali vec posle te 1 zime, i pocetkom leta, em sto je istrosena po strani, em sto je ocvrsla i izgubila svoju namenu. SVI testovi koji se vrse na automobilima, a vezani su za bezbednost, tipa trag kocenja i sl. vrse se sa NOVIM GUMAMA, tako da, ako NPR. gospodin acim kupi za svoj X5 gumu staru 2-3 godine, ustedeo je po 60% na ceni, njegov trag kocenja se povecava 25% +, sto je ogromna razlika, rizik da kasnije zakoci u iznenadnoj situaciji, ne daj Boze izgubi kontrolu i sl... Nemojte da pricamo kolika smo socijala i iskomplexiran narod, to ostavimo po strani, ovo je pitanje bezbednosti, nasih ljubimaca ali i vugle jbt! Msm.da ovaj zakon, ne treba odlagati, dok su te "prve pomoci" cist dil sa drzavom o prodaji odredjenih dobara iz jakih firmi povezanih sa rukovodecim drzavnim vrhom. acim_po@ nemoj druze da se vredjas, misljenja nam se sukobljavaju, sto je veoma dobro jer mozda izvucemo kao vozaci neke pouke iz ovih tema, jer nas ima raznih, ali daleko od toga da ja mislim o tebi nesto lose, to je tvoja odluka na cega ces novce da potrosis, nadam se da me razumes.

Link to post
Share on other sites

Ko je pričao o gumama za X5? :dance3: Na 286KS teško da ću staviti polovne gume (315/35-20 i 275/40-20).

Velikom broju ljudi u ovoj zemlji automobili nisu ljubimci, nego nužno prevozno sredstvo. Zar bi tebi raspadnuti Yugo 45 bio ljubimac?

Link to post
Share on other sites