Recommended Posts

Auuuuu... Nista, lepo odstampam sliku, odem kod majstora i kazem 'ocu i ja 'vaku kocku. Nista lepse od savrseno ocuvanog starijeg automobila. Respect!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sad je babaroga samo za broj, dva vece felne i to je to !!! perfekcija nemam reci !!!

Nisi babaroga kolega. Naime iako sam silno želeo baš ove felge i da sve četiri budu 7x15 ne bih imao apsolutno ništa protiv da su za col više. Još kad bi našao sve četiri 8x16 sreći nikad kraja.

Link to post
Share on other sites

op op vi ste i ovdje.....kad ces na pivo doci....

za kocku sam ti sve rekao i uzivo..

Pozzzz

Od nedavno kao što vidiš. Ako uz pivo idu i ćevapi, a iste mi i duguješ, možda i navratim pre prvog snega jer kao što znaš kocka će uskoro pod ceradu, ono hibernacija, i do proleća ništa. Nego kako su tvoji Ivan (Suki Junior) i supruga?.

Link to post
Share on other sites

...ja kad gledam ovaj auto kao da sam se vratila 15 godina unazad...:)

po meni trenutno najreprezentativniji auto na forumu i pri tome najduze u posedu jednog vlasnika....ovo drugo je retkost, na forumu sigurno, a mislim i uopsteno...

mene interesuje kolika je cena ovog auta trenutno, a kolika je njegova vrednost?

Link to post
Share on other sites

Od nedavno kao što vidiš. Ako uz pivo idu i ćevapi, a iste mi i duguješ, možda i navratim pre prvog snega jer kao što znaš kocka će uskoro pod ceradu, ono hibernacija, i do proleća ništa. Nego kako su tvoji Ivan (Suki Junior) i supruga?.

Svi smo super hvala na pitanju....cevapi uvjek...prosli put si pobjegao ali sljedeci neces :D

@ljiljo...znam da vecinu kopka kakav je auto u stvarnosti....jer slike kao nisu mjerilo.

Mogu licno da potvrdim da se auto tek moze dozivjeti uzivo...a finalni dozivljaj je kad se sjedne za upravljac pa se auto provoze,nemozes vjerovati kako su se auta nekad pravila,bolji je sad od 80% novih auta...

na autu je kombinacija billstein amortizera i Eibah opruga i sve to na taze novim 15'' gumama :D

Link to post
Share on other sites

znam da je kolega dobijao 5000€ na stolu....a koju cijenu kocka ima za njega...to nek on kaze, ako i ima cijenu :D

Link to post
Share on other sites

Svi smo super hvala na pitanju....cevapi uvjek...prosli put si pobjegao ali sljedeci neces :D

@ljiljo...znam da vecinu kopka kakav je auto u stvarnosti....jer slike kao nisu mjerilo.

Mogu licno da potvrdim da se auto tek moze dozivjeti uzivo...a finalni dozivljaj je kad se sjedne za upravljac pa se auto provoze,nemozes vjerovati kako su se auta nekad pravila,bolji je sad od 80% novih auta...

na autu je kombinacija billstein amortizera i Eibah opruga i sve to na taze novim 15'' gumama :D

Kao prvo drago mi je da ste svi dobro, prenesi im moje pozdrave. Što se pak "bežanije" tiče rekao sam ti da se plašim mraka i raskrsnica u kojima imaš, ali u stvarnosti nemaš prednost, a kako sam svu lovu ostavio kod tebe za državni proračun RS nije ostalo ništa :lol:. Usput zaboravio si napisati kako si ti, za svih ovih 11 godina, jedini koji je imao privilegiju da vozi moju kocku. I naravno hvala ti još jednom za komentar.

Link to post
Share on other sites

...odgovor o ceni i o vrednosti ocekujem naravno i od vlasnika...

Ljiljo pre svega hvala ti za komentar koji, bez imalo lažne skromnosti, laska. Što se vrednosti moje kocke tiče ja se ne bi izjašnjavao prosto zato jer je za mene neprocenjiva. Pri tome sam itekako svestan da sve ima svoju cenu, ali jednako tako sam svestan da uvek postoje iznimke. Kao što je kolega Suki spomenuo ne tako davno dobijao sam, iako se kocka nikada nije prodavala, 5000 eura ali kao što vidiš ja sam još uvek vlasnik. Na žalost u Hrvatskoj, a verovatno je tako i u Srbiji, zapravo celoj ex Jugi dobre kocke, a takvih je jakooo malo, traže samo pravi auto entuzijasti i zaljubljenici koji tačno znaju šta žele, i to su spremni uredno platiti. Kocki u mint stanju, posebno šestaka, je ekstremno malo. Za ilustraciju spomenutog navest ću moj primer. Sada već daleke 2000 godine kada sam kocku kupio istu sam platio 10.500 tadašnjih maraka, u oglasu se tražilo 12.500, a te su se godine već uredne kocke mogle kupiti za 8000, plafon 9000 maraka. Prvi vlasnik (a lik je sudac Ustavnog suda), prva boja, posete servisima znatno pre roka, svi rezervni ključevi, čak i pločica s kodom za izradu ključa u slučaju gubitka istih, 58.343 km na satu, originalni računi o kupnji, itd. to prosto ima svoju cenu. Kocka je, kako ja to volim reći, imala priču. Kupio sam je na neviđeno, a i supruga ex vlasnika koja je javni beležnik je isto tako na neviđeno napravila kupoprodajni ugovor. U Zagreb sam išao busom s plaćenom kartom u jednom pravcu, i za gorivo sam dobio 200 maraka. Kocku nisam ni probao. I za kraj jedan simpa detalj. Kocka je imala limitiranu brzinu, maksimala 120 km/h, zbog ogromnog šarafa ispod gasa :lol: .

Link to post
Share on other sites

Nikako da dodam, a to mi se kako bi se dobila stvarna slika čini važnim, pa evo još nekih detalja. Naime ono što ste na početku teme videli daleko je od stanja u kojem sam kocku kupio jer kao što se na priloženoj fotki vidi ista je bila eklatantan primer "gerijatrija edition". U prevodu, generalno stanje full tvorničko, gume 195/65/14, krateri ispod blatobrana i mestu predviđenom za maglenke, ratkape, nelakirani retrovizori, branici i dr., da skratim fotka govori više od reči. Iskreno kada sam je prvi put ugledao kocka mi se nije dopala, nije to bila ljubav na prvi pogled, kao u slučaju prve kocke koju sam imao, ali kao što sam prethodno spomenuo imala je priču. Gledajući je, i tražeći dovoljno dobar razlog zbog kojeg neću požaliti zbog kupnje rekao sam sebi bolje da je takva, ti ćeš je po svom ukusu sređivati, i onda sigurno znaš šta imaš, bolje da je u tvorničkom stanju, za razliku od kupovine mačka u vreći sa upitnim brojem vlasnika od kojih većina gotovo da nije ni punoletna. Svih ovih godina trudio sam se, koliko su mi to financijske mogućnosti dozvoljavale kupovati OEM delove, sipati isključivo vrhunsko ulje bez obzira na cenu, stavljati dokazane i kvalitetne komponente a tako će biti i nadalje.

Evo što sam ja 2000 godine platio tadašnjih 10.500 maraka.

1fk5.jpg

Link to post
Share on other sites

Ma, izuzetno...kakva crna geriajtrija edition...ovo je pravo fabricko stanje iz /90.

I nisu ovo komplimenti forme radi, vec zaista je cinjenica da se ovakvi primerci retko vidjaju (u Bgd niti sam cula niti videla, a na ovom forumu takodje)...

Mene, licno, najvise dojmi od svih mogucih automobila i nekad i sad samo ovaj BMW E30...nakon toga e32 i e24..

I jos jednom: kada vidim ovaj Tvoj auto kao da se vratim 15 godina unazad kada je suprug rekao “sta ce ti BMW, ne znas ti to da vozis, hoces da se ubijes negde" :lol: ....a kada sam posle 15 godina kupila ovaj auto on je ponovio istu recenicu.. :lol: .sto znaci da za ovih 15 godina nisam naucila da vozim, hahaha, tj. Drzim sraf ispod gasa i max 120km/h...hahaha :)

Ovako...jedno je cena a drugo je vrednost...cest je slucaj da neko zna cenu svega a ne zna vrednost nicega...Na trzistu SRB u ovom trenutku cene E30 su do 2000eur a i vrednost im je tolika, ako ne i manja...istroseno, izvozano, promenilo gomilu vlasnika....

U Tvom slucaju, vrednost auta je tolika da, jednostavno, auto nema cenu...:)

U Hrvatskoj nudili 5000eur? Malo su ti nudili...nije da sad ja glumim ribu s druge strane zice, vec su ti malo nudili...

Link to post
Share on other sites

i jos jedno pitanje....kakav je originalni enterijer bio? ti si ovo menjao ili?

Interijer je originalan i beskrajno mi je drago da je baš bež boje. Calypso red E30 i bež interijer IMO pure sex.

Link to post
Share on other sites

OK...Ogromno mi je zadovoljstvo sto se na ovom forumu pojavio ovaj auto tj. vlasnik... :)

O, da....ja znam da se radi o velikoserijskom modelu....Ove ponude koje su nudjene naravno da nisu racionalne kada to posmatra siri krug ljudi, a tek za siri krug ljudi nije sentimentalno...Al kada posmatras u stilu "jedan covek – jedan auto" pa kada jos vidis kako izgleda taj auto onda kapiras da je stvar u emocijama a ne u lovi jel? E sad – emocije, u ovom slucaju, imaju i neku cenu...

Ha, a s druge strane imamo ovo: siri krug ljudi recimo placa felne 500 ili 1000 eur...

Razni ljudi – razna interesovanja – razlicito vrednuju pojedine stvari...I nista od toga ne bih rekla da je glupo... :)

Evo nesto uopsteno o jednom lepom primerku E30:

Za 3 godine jedan poprilicno dobar E30 je obisao mnogo firmi i bio parkiran na mnogim sluzbenim i javnim parkinzima u gomili vrlo dobrih novijih automobila...potpuno reprezentativan, potpuno fenomenalan!! :) ALI to ne zato sto JA tako kazem i mislim, vec zato sto su to reakcije drugih ljudi pokazale...ljudi koji su vise bitni, malo manje bitni, nebitni itd...razni ljudi s raznim interesovanjima vise/manje isto reaguju na lep E30 u gomili nekih drugih.

E sad...a sto se zenskog sveta tice, nisam sigurna da li biste mogli ribu od -30 godina da smuvate na ovaj auto....al neku od 30+ sigurno bi :)

Dobro sam razmislila...i dalje tvrdim da je ponuda od 5000eur bila niska...

Link to post
Share on other sites
Evo nesto uopsteno o jednom lepom primerku E30:

Za 3 godine jedan poprilicno dobar E30 je obisao mnogo firmi i bio parkiran na mnogim sluzbenim i javnim parkinzima u gomili vrlo dobrih novijih automobila...potpuno reprezentativan, potpuno fenomenalan!! :) ALI to ne zato sto JA tako kazem i mislim, vec zato sto su to reakcije drugih ljudi pokazale...ljudi koji su vise bitni, malo manje bitni, nebitni itd...razni ljudi s raznim interesovanjima vise/manje isto reaguju na lep E30 u gomili nekih drugih.

Nepotcenjujući nijednog trenutka new age automobile, ali ovo kvotano je apsolutno tačno. I sam se čudim koliko me ljudi kad god sam na cesti zaustavi, stanu pored auta, gledaju svaki detalj i komentarišu, propitkuju, fotkaju se itd. Zadnji slučaj, nedavno u praoni automobila. Ja bacam zadnji finiš, ono sprej po gumama, a pored mene svo vreme lik s petardom 540i (E60), stranac. Sakupilo se neko društvo meni nepoznatih momaka koji također lickaju svoje limene ljubimce i svi gledaju kocku, a petardu doslovno niko. Na kraju mi je, kad sam već mislio krenuti kući, prišao i sam vlasnik petarde i uredno smo pričali o automobilima još sat vremena. Zapravo i istine radi on je tih sat vremena propitkivao, a ja sam kao neki štreber odgovarao. Eh da, zamolio me i da li može sesti u auto, i naravno da mu nisam želeo uskratiti zadovoljstvo koje je bilo tako vidljivo na njegovom licu. Žešća fora s tim slikanjem pored kocke bilo je i letos na Croatian drift challenge u Osijeku. Sakupili se slovenski drifteri, dobro nije ih bilo kao na proslavi nove godine u Beogradu, ali došli su se familijarno slikati. Nakon photo session-a zvali me čak i u njihov šator na klopu i pivo. E30 zbližava ljude :lol: .

Link to post
Share on other sites

jel se izuvas kad ulazis u auto ? :D

prelepa kockica :)

Naravno da se neizuvam, to bi ipak bilo preterivanje, ali da sam ekstremno netolerantan prema onima koji interijer zamene za restoran brze ishrane to svakako.

Link to post
Share on other sites