Recommended Posts

Ja sam skoro imao problema sa hladnjakom...stavio drugi,veći,ali sve pasuje i lijepo je stao...kupio NOV termostat,sad je sve ok,ali,posle vožnje oko 10-12km,crjevo donje je hladno,gore hladnjak vruć a dolje hladan...a kazaljka je 1mm ispod polovine...kad malo duže vozim,crijevo je mlako...vjerovatno je i Goranu tako nešto...meni ne može bit' do termostata,NOV je...

Link to post
Share on other sites

Juce sam vozio auto i temperatura je bila 1,2 ispod pola,bas onako kako mi je uvek bilo i donje crevo je bilo mlako,primetio sam kad je hladnije napolju da je to donje crevo hladno,a kad je toplije bude mlako,tako da pretpostavljam da je termostat ispravan,jer da je neispravan dizao bi brzo temperaturu u crveno...

@max-power,kada je na radnoj temperaturi naduva creva...

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

to je nemoguce,termostat je tu da bi napravio radnu temperaturu,i ako je sve kako treba sa motorom moraju sva creva da budu na istoj temperaturi.

Nema tog viska koji ce da ohladi motor koji je u problemu,tj koji dize temperaturu.U leru ako je termostat dobar i ako motor podjednako vrti vodu kroz sistem mora da otvori i da creva budu na istoj temperaturi.

Cim ima tih pojava problem treba traziti u samom motoru,jednostavno tecnost ne cirkulise kako treba.

Dok radi u leru i kad otvoris hladnjak dok je hladan mora da pisa u posudu,ako to ne radi ne cirkulise voda kako treba,e sad,uzrok moze da bude ili ne ozracen sistem ili sama glava motora,ili vodena pumpa.

 

Quote

 

Link to post
Share on other sites

Pitanje vezano za temp motora ... Odvozao sam prvi duzi put sa e46 320d 110kW ( iz Beceja do Parge bez problema ) Usput sam pratio temperaturu na boardu. Na ravnici se kretala od 89 do 92, a u grckoj na duzem usponu ( 5-10 min u cugu ) temp je dostizala 101 ... U sistemu za hladjenje je antifriz 50-50. Citam da antifriz na pritisku u kolima kljuca na nekih 113 stepeni. Da li neko zna koja je kriticna temperatura za ovaj motor? Hvala unapred na odgovoru!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru. Sad sam se smirio malo! 101 stepeb je bio kad smo stigli na vrh posle penjanja od 10-15 minuta u petoj brzini sa 100km/h, a tempomat je drzao pedalu uglavnom na 12l/100km ...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

to je ok temeratura ali svakako ga nemoj muciti 5 uzbrdo gde mu nije za 5tu pogotovu kad je napolje +40 stepeni. ja sam isao za grcku kraj juna pakleno vreme bilo. na autoputu temeratura variala od 84-87 a po solunu i brdima do 98, tako da je to ok ne sekiraj se, svakako ako vozis auto dugo vec i ako planiras da ga zadrzis promeni mu tecnost rashladnu + termostat i miran si

 

usput ti predlazem da operes hladnjak mislim na sace izmedju gde cirkulise vazduh, tu se nakupi svasta videces i sam sta sve tu moze da stane

Link to post
Share on other sites