Ugradnja mp3 u e39


Recommended Posts

ako se odlucite da ubacite mp3 player u E39, a ne zelite da vadite postojeci fabricki kasetofon/cdplayer evo kako najbezbolnije ubaciti mp3 u auto.... prenosimo kako je to uradio kolega "sinalko" iz AK BMW Croatia:

pošto nisam ni u ludilu mislio izbacivati BC samo zbog toga i stavljati one ružne maskice odlučio sam malo kemijati....

mp3 ništa posebno, neki obični sony 4x50w

80094642pv8.jpg

iso konektor za bmw....

18619984ha4.jpg

pa je počelo rezuckanje euro konektora.....i prebrikavanje na ovaj

92363211yg9.jpg

zatim u auto....skine se gumeni kotačić sa potenciometra glasnoće na BC.....ispod njega je mala rupica i šaraf koji se sa torax 10 ključem okrene u ljevo za 90° i jednostavno povuče van.....i BC je vani.....

zatim su još 2 šarafa također toraxi koji drže kazetofon....i na brzinu je i on vani....

73331349jh2.jpg

vodilice od toga kazetofona sam morao uz malu muku isjeći i izvaditi van.... :nos:

spojio konektor :zivio:

58142777iu7.jpg

11631639ym0.jpg

i na kraju finalni proizvod....malo sam morao uštimati da bude što višlje...uvučen je 1cm ali se može bez problema prići prstima, promjeniti CD...

86591001sx3.jpg

48297678gw2.jpg

izvor: www.ak-bmwcroatia.com/forum

Link to post
Share on other sites

ako se vec nesto vadi onda se to odradi na nivo a ne ovako sve je lepo skockano i hoces da promenis disk zamolis sve prisutne da izadju napolje da nebi videli lom!!! ili jednostavnije ako neces da vadis muziku kupis cd sanzer i cepaj. po meni ovo nije nikakvo resenje. ;)

Link to post
Share on other sites

i meni se nesvidja pravise nakaradno kad se digne poklopac ono ideja jest covjek se snasao ali ipak nakaradno bolja mi ova verzija borkova sa changerom

Link to post
Share on other sites

trebao si samo crn CD da nadjes sivi ti se slabo uklapa posto vidim da imas imitaciju drveta lajsne i crna je konzola.i uzmi napravi popuni te rupe sa strane napravi od fibera ili ukroi neku plastiku ruzno je onako izmisli nesto..posle ce da bude ok ;)

Link to post
Share on other sites

pa da,ja sam ubacio changer,iako na fabrickoj nisam imao ulaz za changer,pomocu onog RF changera... I ne moze niko da me ubijedi da je ovo bolje ili jeftinije resenje od ovog mog :preved:

koliko je to komplikovano uraditi i koliko kosta cd sanzer?

Link to post
Share on other sites

@bmwforever: nemaju svi kasetofoni ulaz...

@Vlada88: nije komplikovano mnogo,najkomplikovanije je provuci kabla, ja sam skidao zadnje sjediste i one lajsne unutra na zabice, i komplet plastike ispod inst. table, da bih fino provukao zice,da se ne vide... a struju uzimas sa stopa, tako da je to lako... kosta oko 120-130 e

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...