Recommended Posts

Ako nekog interesuje kako da pokrene Garmin navigaciju na laptopu, a ima android telefon sa GPS-om (moze i symbian) neka se javi pa da pisem uputstvo.

Evo kako izgleda na mom kompjuteru uz pomoc SE Xperia X10

garmin2.png

garmin1.png

garmin3.png

garmin4.png

garmin5.png

Link to post
Share on other sites

a da ti napises upustsvo svakako pa ako nekome zatreba

Evo ukratko, nadam se da cete se snaci.

Sta vam je potrebno?

1. Android telefon koji podrzava GPS

2. Laptop sa bluetooth vezom (onaj dodatni USB Bluetooth,ali u poslednje vreme dosta ih vec ima ugradjen BT)

3. Garmin PC sa Mapama ( nije po pravilima foruma da se postavljaju linkovi, ali pretpostavimo da mozete sami da nadjete linkove, ali ukoliko ne mozete javite se , pomocicu)

4. APK aplikaciju za telefon koja se zove "GPS 2 Bluetooth) , nju mozete naci preko marketa

https://market.android.com/details?id=com.cajax.gps2bt2&feature=search_result

Postupak:

1. Instalirate Garmin PC, i potrebne mape ubacite u root folder na lokaciji gde je instaliran Garmin PC

2. Povezete laptop sa telefonom preko BT.

3. Izbacite Widget na ekran , i pokrenete aplikaciju na telefonu.

4. Skenirate dostupne Usluge(services)koje Vas telefon nudi na laptopu i potrebno je da stiklirate opciju Serial Port over Bluetooth link (moze pisati i drugacije u zavisnosti od Vaseg operativnog sistema i BT uredjaja)

5. Pokrenuti Garmin PC, i u opcijama izabrati Use Serial GPS, i u podopcijama odabrati odgovarajuci COM port (kod mene je COM3)

6. Sacekati da se program poveze sa GPS-om preko BT-a i sacekati signal

7. Kad telefon uhvati GPS signal , trebalo bi u programu na laptop-u da taj signal i pokaze, i ako je pokazao onda ste uspesno podesili sve i spremni ste za navigaciju

(nadam se da je postupak jasan, ukoliko nije stojim na raspolaganju)

Link to post
Share on other sites

@Suki: Tesko to da moze, googlao sam i nigde nista ne nadjoh. Taj telefon nema cak ni symbian, jedino da se nadje neka Java aplikacija koja bi ti telefon pretvorila u GPS modul.

Link to post
Share on other sites

Po meni je iGO 8(ili Primo) dosta bolji od Garmina..

Slazem se. iGo8 je zakon. Posedujem mobilni telefon sa GPSom (nokia x6 8gb, symbian) tj. sa instaliranim garminom ali sam ipak kupio GPS uredjaj (bear 4.3") na kome je iGo8 i mnogo mi je bolji od symbiana.

Link to post
Share on other sites

Naravno da je Igo bolji od Garmina, imam ga instaliranog na mojoj Xperii X10 i odlicno radi, ali Garmin je jedini od tih poznatih proizvodjaca napravio PC softwer, tako da ako neko zeli navi na laptop-u moze da ga iskoristi.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

A evo postoji i Igo za PC. I odlicno radi. Ukoliko zelite da ga skinete ukucajte u google "831_PC_midi"

Par screen-a:

igo-pc.png

igo-pc2.png

Link to post
Share on other sites