Recommended Posts

E ovako,pre 2 meseca mi je crkla ac pumpa,motor M10m 1.8

Pre nedelju dana mi je stigla nova,narucena pumpa i od kako sam je namontirao,pocinju problemi. auto na plinu radi savrseno,al kad prebacim na benzin,prvih 15-ak sekundi trokira na leru,nema ravnomeran rad,kao da radi na 3 klipa. Kad malo izturiram motor,umiri se i radi ravnomerno,ali imam osecaj da mi je papucica gasa tvrdja ( sto mi nema nikakve logike ) i cini mi se da malo losije prima gas nego sa plinom.

Moram napomenuti da sa starom ac pumpom nisam imao taj problem,ali je auto vozen 2 meseca samo na plinu dok nisam nabavio i zamenio novu ac pumpu.

Interesuje me odakle da pocnem? Jel moguce da su se dizne na karburatoru zapusile od stajanje,posto nije vozen na benzin? Filter goriva mi je plasticni-providan i deluje mi cist,da nije mozda do njega i dali je moguce da polugica gasa teze radi na benzinu, posto, kao sto sam naveo, na benzinu imam osecaj da mi je papucica tvrdja? A da,i vec sam u jednoj temi pisao, originalni karburator mu je zamenjen isto dvogrlim pirburgom,ali za VW,posto sam sa starim imao problema. Sauk na ovom karburatoru takodje radi automatski na pritisak papucice gasa.

Hvala u napred svima voljnima da pomognu.

Link to post
Share on other sites

Slusaj, uz duzno postovanje, i nase i moje beskrajno strpljenje predlozicu da ti se

zabrani da otvoris novi topik u kome se spominju sledeci pojmovi: karburator, ac pumpa i ler gas :prankster2:

Da zovnes lepo Marudzu i uzmes od njega od onog 1.8i M10 delove i kod Mirka da ti to spakuje, da se vise odmorimo :D

Link to post
Share on other sites

Slusaj, uz duzno postovanje, i nase i moje beskrajno strpljenje predlozicu da ti se

zabrani da otvoris novi topik u kome se spominju sledeci pojmovi: karburator, ac pumpa i ler gas :prankster2:

Da zovnes lepo Marudzu i uzmes od njega od onog 1.8i M10 delove i kod Mirka da ti to spakuje, da se vise odmorimo :D

sa jedne strane ste u pravu,to bar znaci da drugih vitalnijih problema sa autom i nemam,al jbg uvek me neki maler ...ebe oko karuratora :( sa druge strane,samo sam zeleo znati sta se moglo desiti zamenom pumpe,posto dok stara nije crkla,sve je radilo ok,ma i sad je ok,manje vise,samo sto sam ja picajzla,pa mi svaka sitnica smeta :( a ne moze sve biti idealno uvek,zar ne? :pilot: :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

e da,a sto se tice kupovine delova,vrlo rado,al sad sam malo u finansijskom skripcu :( palo je na moja ledja da brinem o babi od 81 godinu,sto ni malo nije lako,a i keva mi je teski invalid,pa o njoj brine sestra,a baba mi pije vise lekova,nego moj bendza benzina,mislim finansijski,pa sam za sad prinudjen da sam zavrnem rukave,uhvatim se alata,pomolim se bogu da ce mi neko ovde dati dobar savet,i pokusam sam da odradim sto znam i kako znam i umem.Al sa druge strane,ovih dana prepisujem babinu kucu na moje ime,a vec sam u dogovoru da do proleca kuca,posto je stara,al na dobroj lokaciji,ide u zamenu za veci i kompletno renoviran stan,tako da ako mi se planovi ostvare,napravicemo kod mene neko okupljanje za useljenje :e30: :D

Link to post
Share on other sites

izbrisani nepotrebni postovi...

momciiii, ne rasplinjavajte se...Covek iskren, opisao trenutni problem a vi udarate po tom...

Vektore, malo sam ti sredila onaj tekst gore da bude uocljivije....ako su problemi slicni mozda je bolje da nastavis da pises tamo gde si zapoceo (ac pumpa, karburator)

Link to post
Share on other sites

izbrisani nepotrebni postovi...

momciiii, ne rasplinjavajte se...Covek iskren, opisao trenutni problem a vi udarate po tom...

Vektore, malo sam ti sredila onaj tekst gore da bude uocljivije....ako su problemi slicni mozda je bolje da nastavis da pises tamo gde si zapoceo (ac pumpa, karburator)

tnx Lili :kiss3:

Link to post
Share on other sites

aj ...drzim ti palceve za kombinaciju ...negoooo , ovajjjj ... kako te sluzi karburator ? :P

resio sam se karburatora,ugradio pedale i sad pedalam,a i potrosnja je manja :P

Link to post
Share on other sites

ma raskantaces ti i to... :P

izgleda ce i biti tako,ima da teram taj M10 dok mu dusu ne izvadim i dok ne crkne,a onda cu lako za 300e sa sve radovima da ubacim M40 stranca :dance3: :e30:

Link to post
Share on other sites