Recommended Posts

poz svima,imam problem sa strujom..kad upalim svetla ugasi se cd plejer,ili dok radi cd plejer a kad upalim svetlo, onda se smanji zvuk sa cd plejera.. one lampice na potenciometru od klime cas rade cas ne rade..ili kad na daljincu zakljucam vrata i pocne da mi podize prozor..zastane i upali se alarm.. ili kad upalim poziciju,tinjaju mi zmigavci..eh da ne mogu da upalim motor nikako ni da zavergla..a radio danas majku mu. samo sam zamenio termostat na vodenoj..mozda sam neku zicicu mozda pomerio.. ima simptoma jos puna kesa al ovo su poneki od njih.auto je e34m50b20. zanima me dali SVA struja ide preko osiguraca??? dali vadjenjem osuguraca jedan po jedan mogu doci do uredjaja koji pravi probleme? ili ova opcija sa kanticom benzina pa sve u p.. materinu. imali spasa??

Link to post
Share on other sites

To izgleda kao da je losa masa, ili se negde plus prespojio na masu

Treba izmeriti napon akumulatora, pa izmeriti dok je auto upaljen, izmeriti da li vuce struju kad je ugasen i slicno

Trebace ti neki elektricar ili neko ko se razume :)

Link to post
Share on other sites

To izgleda kao da je losa masa, ili se negde plus prespojio na masu

Treba izmeriti napon akumulatora, pa izmeriti dok je auto upaljen, izmeriti da li vuce struju kad je ugasen i slicno

Trebace ti neki elektricar ili neko ko se razume :)

i ja mislim da je negde masa losa.. dali iskljucivanjem osiguraca jedan po jedan bi eleminisao potrosace takodje jedan po jedan..jel bi moglo tako..nekako. sa majstorima jako lose iskustvo,pogotovo sa ovim sto rade samo ali samo bmw

Link to post
Share on other sites

pa ako si ga skroz izvukao ne moze ni malo da zavergla,a dovoljan dokaz da nema struje u njemu je sto se radio gasi kada upalis svetla,ili ga napuni ili pojacaj sa drugog,pa upali pa se provozaj da se dopuni :)

Link to post
Share on other sites

ok. stavicu ga na punjenje.. ali zasto gasi cd kad upalim svetla.. ili zasto kad upalim ventilator utihne svetlo na kontrolnoj tabli.. zar to moze da prouzrokuje poluprazan akomulator

nije da se ugasi radio nago pocne da treperi kao da ce da poleti

Link to post
Share on other sites

Kao sto ti je receno, prvo probaj upaliti sa drugim akumulatorom a ako je isto onda si negde zeznuo masu ili dovod plusa. Ako okom i cimanjem ne uradis nista trebao bi meriti napone i videti gde dolszi do gubitka. poz

Prva dva tri opisa uka zuju na gubitak plusa a ostali na losu masu.

Edited by vranjin
Link to post
Share on other sites

slazem se sa CasperBg82 da je u pitanju masa,a ako se + pol prespojio na masu,nebi bilo cudno da ti prazni akumulator ili ne daj boze,moze i pozar izazvati,tj moze ti se nesto od instalacije zapaliti,ja bi savetovao da otkacis akumulator i napunis ga dok ne resis da posetis majstora,ne vracaj akumulator u auto :e30: :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

jbg,pa jel bio ispravan pre zamene termostata?

proveri masu onda kakva je,ali simptomi ukazuju na slabu struju,ili ima gubitak napona na nekom napojnom kablu,ili na masi ili na plusu

Link to post
Share on other sites