Recommended Posts

Vanos je resen,majstor skinuo vent.deklu i uzubio ga,posle toga dijagnostika ga ne pokazuje kao kvar,jedna je lambda zveknula,e sad ne znam koja,moram da uslikam pa da pokazem

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

i ja imam isti problem,znaci bukvalno se desava kao da ga zakuca tu negde ispred 2000 i onda nastavi da ide dalje,kao da presece dovod goriva recimo...trzne i nastavi dalje da vuce,i primetio sam takodje da se nikad ne desava dok je motor nezagrejan,i uglavnom kad hocu naglo da ubrzam iz nizih obrtaja,a ponekad i pri kretanju iz mesta,moguce da se desava i kad dodajem gas polako ali ga ne primecujem toliko.da naglasim,ne desava se ni uvek kad se zagreje,tek ponekad i totalno neocekivano,naravno.

u pitanju je isto 320i,ali je m50 tako da vanos nemam i bice da je isto do lambda sonde,ajde mi objasni malo preciznije gde si i sta tacno raskacio

Link to post
Share on other sites

Lambdu mozes da raskacis samo sa dzeka,nema veze sa diznama,ako je raskacis onda motor uzima najvece vrednosti za smesu,zato ona i sluzi,a to sto ti ima knedlu moze da bude neki senzor,ili bregasta ili neki davac temperature ili tps senzor.

Link to post
Share on other sites

Ja sam lambde raskacio sa dzekova odmah pored benziskih dizni,da moze da bude i neki senzor ali meni nije nista pokazala dijagnostika,opet kad raskacim lambde auto ide bez problema,inace potrosnja plina mi je 13-14 litara u gradu,imam sekvent uredjaj stag-tomaseto,e sad da li je to puno ili ne ne znam,znam da su lambde jako skupe i to oko 100-120 evra komad,simensove a kineske su oko 40 evra

Link to post
Share on other sites