priprema e30 za veliki sestak


Recommended Posts

e ovako posta sam kupio 318i 85' godina 2 vrata sve serijsko na autu uvezen je iz njemacke

posto je limarija i unutrasnjost u xtra stanju od njega sam odlucio da sklopim svoju sljedecu ''pilu''

u auto kontam ugraditi minimalno 2.8 a u opciji su 3.5 i 3.5turbo pa sad je to jos na razmatranju

e ovako imam par pitanja za majstore

1.na prednji kraj cu ugraditi sve kompletno od 323 ( kocnice amortizeri lafete t. sve kompletno jer imam novo na ovoj sad kockici) kolko je to pametno?

2. sta se tice zadnjeg kraja tu sam kontao staviti kompletno sve od 325 ali me zanima kolko je sigurno mjenjati dobose sa diskovima

3. diferencijal sa kojeg modela je najbolje staviti diferencijal tj. koji ima najbolju speru i koji bi mogao najbolje da tu snagu prenese na podlogu

4. posto mi je na ovom 3.5 i 3.5 turbo automatik mjenjac od kojeg modela bi pasao jos rucni mjenjac da nadjem ??

5. sta mi vi preporucujete tj. koja iskustva imate sa navedenim motorima tj. njihova izdrzljivost , pouzdanost , iskoristivost snage u kockici i okvirna potrosnja(iako je ovo manje vazna stavka ali neka i nju navedem)

eto zahvaljujem se svima koji mogu da nesto pomognu u vezi sa mojim pitanjima

Link to post
Share on other sites

1. Prednji trap ok samo vodi racuna da budu debeli amortizeri i obavezno spusten

2. Na zadnjem mostu imas 2-3 sata posla i sve ti leze saf na saf

3. Sto se tice difa najpre se odluci koji ces motor

4. Bilo koji menjac sa m30 ali gledaj da je sa e34 ilie32 da bi ti pasovala traverzna menjaca ili ces je morati praviti

5. Ubacuj taj 3.5 i nerazmisljaj

Link to post
Share on other sites

dakle onda po tvome ovo sta sam isplanirao moze sve ovako

ok i mislio sam samo sam htio strucnjake pitati

a sta se tice amortizera sva 4 sam pre pola godine kupio BILSTEIN plinski najbolji sta se mogu kod nas nac na trzistu ( mislim na serijske )

a 3.5 mi ima do sada nekako najvise bodova za ugradnju jer cu ga prije ugradnje predihtovati cijeloga i mozda malo sa glavom se pograti obrusiti usisne i ispusne kanale i tako tih par sitnica

a jel se dobije sta sa diznama većeg protoka ( marke SIEMENS DECA)?

dal moram reprogramirati u comp da nebi bilo problema sa ubrizgavanjem ?

jel moram onda i usis zraka pojačati?

jedno pitanje jer jos nisam gledao nijednoga 335 na race sa fotocelijama tj.neznam tocno vrijeme kockice sa tim motorom na 402 kolko bi trebalo biti okvirno vrijeme sa 3.5 bez dorada ?

Link to post
Share on other sites

hehe 30.3 je TEST SUNDAY kod nas ovde ono zadnji testovi pre pocetka nove sezone postavljamo fotoćelije i semafor pa ako dotad zavrsim onda cu izmjerit hehe

Link to post
Share on other sites