BMW E30 318i M10 1986 god. PLIN


Recommended Posts

Pozdrav svima,imam jedno jaaaaaako skakljivo pitanje,nije za smejanje,i molim vas da mi date misljenje,jer cu ovo da uradim u svakom slucaju.Zazmisljam vec dosta vremena sta da radim sa plinom,imam problema strasnih sa kockicom,a necu da je prodam jer sam jedva dosao do nje.servisirao sam isparivac,skratio creva do racve da budu sto kraca,stelovao bezbroj puta(uvek sa vec postignutom radnom temperaturom),i desava mi se da trosi 13 pa na gore,iako sam probao cak i penzionerski da ga vozim i nista.nece da drzi ler,variraju obrtaji,kapa,ruka,kablovi,razvodnik,sve je novo i ispravno 1000 posto.lepo on vuce,i nema detonacije,ali i dalje ima zakasnelu reakciju na pritisak papucice za gas.pa sam mislio ovo:da lepo izbusim usisnu granu pre klapne(bas granu a ne crevo),i da napravim uvodnike za plin kao kad se busi karburator.to radim da bih mu doveo plin sto blize usisu,i da bih izbeo protokomer,nepovratnu klapnu,i crevo za vazruh,jer mora da napravi taj put pre usisavanja u granu.Sta vi mislite o tome,cuo bih svakoga ko hoce da da savet!!!Hvala unapredsvima!!!!

Link to post
Share on other sites