Alpina felne 15 - cena?


Recommended Posts

Kad pominjem felne, mislim na normalne, zdrave, prave, u dobrom stanju, mozda eventualno sa ponekom ogrebotinom.

ja sma replike prodao za 250€ a original za 350€ ali oba seta su bila lakirana bez ogrebotina...

Link to post
Share on other sites

Ako sređene replike nađu kupca za 200 eura onda bi IMO original Alpina felge trebale vredeti barem duplo ali...U celom regionu sistem vrednosti je već više od dva desetljeća totalno poremećen pa tako imaš apsurdnu situaciju da original Alpina felge u 18 coli ne možeš utopiti ni za smešnih 500 eura. Vani je situacija kao i obično dijametralno suprotna, ljudi znaju što su prave vrednosti, i spremni su to uredno platiti. Za ilustraciju evo baš sam u prošli utorak ispratio jednu licitaciju i evo kako je završila.

aukcija4.jpg

A onda je lik u foto finišu dao "nemoralnu ponudu" i baj baj luzeri.

aukcija5.jpg

Link to post
Share on other sites

da su precenjene fele ne bi se odavno proizvodile, nama je to nedostizno zbog sveukupne situacije u drzavi, ali te fele su vani za jednog poznavaoca tuninga vrh i posle njih nista, ja se konsultovao sa jednim likom koji inace ima kao tuning kucu u sloveniji i ja mu rekao menjao bih alpina fele za bbs rm lm ili slicno, kaze pa ti si lud ni u ludilu to ti je VRH budala si ako skines to sa auta.

PS a sto ne bi stavio 16-ke?

Link to post
Share on other sites

Precenjena felna

Zavisi iz kog ugla gledaš. Kao što ti je verujem poznato vani itekako gledaju na svaki euro i stranaci ni pod drogama neće bezpotrebno trošiti novac, a posebno ne na nešto što nije kvalitetno, a što je precenjeno jer su prosto u prilici kupovati samo najkvalitetnije, a i na kvalitetu su naviknuti. Ako znamo što predstavlja Alpina manufaktura u svetu auto industrije, a to je pre svega ekskluzivnost, onda je posve logično da ta ekskluzivnost ima svoju cenu. Definicija Alpine je rečenica koju je svojevremeno izgovorio Oscar Wilde a ista glasi: "I have very simple taste, I always take the best".

Link to post
Share on other sites

gledaj, pazi, vidi, stevo(steva zigon u majstorkoj radionici prim. aut.) ok je to ako zelis autentican izgled, da automobil sto vise lici originalu, sa sve dodatnom opremom koja se prozivodila tada ali nemoj pravdati to sa kvalitetom izrade i kvalitetom materijala. 'ajd sto ces zaluditi druge(mada tesko) nego zaludjujes sebe.

Link to post
Share on other sites

Jesi li ti vec nasao felne pa te zanima da li je cena realna ili si u potrazi?

Ja sam pre par meseci nesto zapeo da nadjem 15ice za moj e21 i oci su mi ispale po oglasima,nalete ponekad na zastava forumu,lik je prodao na tom forumu(kasno sam video) za 100e!!! Covek ne zna sta prodaje,napisao samo felne 15 sa gumama,ja ga nazvao on kaze da je doso decko po njih nakon 2h od postavljanja oglasa :(

Evo ja sam nasao za 30% od ove gore cene sa ebay-a i plus e21 323i nakacen na njih :D

24072011356.jpg

Uploaded with ImageShack.us

24072011357.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

S tim u vezi,

ako nekog interesuje, jedan covek mi nudi replike Aplina 7Jx15, OZ proizvodnje, sa poklopcima, u pristojnom stanju, za 220 evra. Imaju i gume sa odlicnom sarom, ali koje su ispucale po bokovima.

Ako je neko zainteresovan, neka se javi na PM da mu prosledim broj coveka ili eventualno slike felni, posto ja trenutno imam druge planove u vezi felni.

Link to post
Share on other sites

Zavisi iz kog ugla gledaš. Kao što ti je verujem poznato vani itekako gledaju na svaki euro i stranaci ni pod drogama neće bezpotrebno trošiti novac, a posebno ne na nešto što nije kvalitetno, a što je precenjeno jer su prosto u prilici kupovati samo najkvalitetnije, a i na kvalitetu su naviknuti. Ako znamo što predstavlja Alpina manufaktura u svetu auto industrije, a to je pre svega ekskluzivnost, onda je posve logično da ta ekskluzivnost ima svoju cenu. Definicija Alpine je rečenica koju je svojevremeno izgovorio Oscar Wilde a ista glasi: "I have very simple taste, I always take the best".

Razumem sta pricas ali i dalje tvrdim isto kada je doticni tocak u pitanju, felne se prave od aluminijuma koji je manje vise istog kvaliteta kod svih regularnih proizvodjaca, Alpina 15 kao sto ti imas je prost jednodelni tocak, za razliku recimo od BBS RS-a koji je sa nekim razlogom na ceni, ili recimo Schmidt-a koji je nesto totalno van serijski...

Ovo kad bi uradio standardnoj felni, morale bi na dobru majstorsku obradu...

Elem, OZ replike su ( estetski gledano ) vrlo slicne Alpina originalu a nisu nista losije, mogu se naci vec od 100e pa na gore, ima ih dosta, ja sam sredio i prodao 6 setova...

Sve su dosle krive, od raznih siledzija, prvi set je majstor nagrdio kako su mekane itd, ali vec posle drugog i treceg je promenio misljenje, jesu mekane, ali su i zilave, nece da puknu, svaki set koji je stizao je bio ubijen manje ili vise, ali ni JEDNA felna nije pukla cak nije ni napukla, sve su uredno vracene u nulu sredjene i voze se, cetri seta znam gde su, ljudi voze bez problema, takodje vrte nizu gumu...., ako taj tocak moze da bude jeftin, nema razloga da Alpina bude mnogo skuplja, sem brenda...., nista vise ne pruzaju od OZ-ica ....

Link to post
Share on other sites