Pomoc oko kupovine E46???


Recommended Posts

Ljudi planiram da kupim BMW 316 ili 318 E46, gledao sam do sada nekoliko, ovako:

318 99' god (118ks) - korektno stanje, nema BordComp, 2xpodizaci, dig.klima, uglavnom osnovna oprema + siber, sa ugradjenim plinom, registrovan jos neki 6-7 meseci, covek ga ceni 4800e (kakav je generalno 318 i 99'god, na sta da obratim paznju?)

i gledao sam 2 komada facelift modela, ali su oba bili englezi, desna strana, pa prebaceni, sve lepo ukloljeno, sve radi, sta kazete za to englez pa prebacen, ima li problema, sta preporucujete?? jos nesto, jedan od ta dva ima tiptronic, automatik + manualni, kakav je menjac to, hvale li ga ili ga kude? (u pitanju je 316 sa 116ks)?? taj 316 je 2001.god (ali je facelift model) sa tiptronic menjacem,ceni ga 5000e, lep na oko, fino ide, ima dobru opremu,da kazem sve sem koze.

Drugi je isto 316 ali je 2003.god, isto sva oprema, isto bio englez pa prebacen, registrovan pre 10-ak dana, za njega cena 6300e???

Sta da radim, dajte neku pomoc, savet, HVALA!!!

Link to post
Share on other sites

ne znam sta da ti kazem, mislim da ti je bolji izbor makar e46 320i, jer to nit nesto posebno ide a trosi fino, u sustini fina su to auta, ali mozda je bolje da uzmes 320i ugradis sekvent plin i gospodin, ide fino zvuk je aj zdravooooooo, reg nije puno i jbg, skoro sam gledao emisiju stranu, kazu da je u sedan verziji najbolji motor 2.5 a coupe 2.3 odnosno i on je 2.5 al 170hp, kao to je neki najbolji omer snage tezine skoljke tog auta potrosnje odrzavanja itd.

j

Link to post
Share on other sites

Meni prvenstveno treba motor koji nije komplikovan, koji nije skup za odrzavanje, kakav je tu odnos 6-ak : 4-ak??? Ne prelazim nesto puno godisnje, i prvenstveno gradska voznja, retko neke duge relacije, i to normalna voznja 120-130 km/h, sta mi preporucujete, ja sam vise za 316-318 varijantu, jer za moju voznju i moje potrebe ne treba mi jaci???

Link to post
Share on other sites

nije samo poenta u jacini, potrosnja je tu negde, cak mi rece kolega da je on sa 320i a njegov kum sa 318i isli na more i da je na kraju kad su se vratili kuci da je njegovo auta potrosilo manje 5 litara na 800km

sto se tice odrzavanja racunaj da u sestaka staje 6-6.5 litara ulja u cetvrtaka oko 5 da ovamo imas 4 svecice ovamo 6, i tako te sitnice u sustini nije sada nesto mnogo skuplji nego cetvrtak, znaci ako dajes 50 eura za ulje daces i 60 eura, ako dajes 25 eura za svecice daces i 35 eura i tako, sto se tice filtera kao i sva druga auta filter ulja, goriva, klime i vazduha sve me izaslo oko 20 eura.

Link to post
Share on other sites

ma BMW bez 6 cilindara istao kao i Mercedes bez zadnje vuce :)

ja sam imao a klasu a vozio sam u nekoliko navrata i B klasu, to nije mercedes to je najvece smece sto se moglo proizvesti.

6 cilindara je zakon, ja bih makar zbog zvuka kupio sestaka ;)

Link to post
Share on other sites

6 cilindara je zakon, ja bih makar zbog zvuka kupio sestaka ;)

POTPISUJEM! Zvuk a i komplet osećaj pri papučici do poda je zaista neverovatan u šestaku, za klasu bolji od 4-ke...

A i kada ne gazim, nekako mi je rad motora mirniji i ujednačeniji na šestaku.

Link to post
Share on other sites