Curi voda na hladnjaku kad motor radi...


Recommended Posts

Dakle pre neki dan sipao antifriz 4l presao sam posle toga jedno 50km i sve je bilo ok... dok juce parkiram auto i zakljucavam ga i vidim da iz (bubrega) prednje maske izlazi para, otvorim haubu i vidim da curi negde voda iz hladnjaka gore pri vrhu al se ne vidi mesto tacno....

kasnije sam utvrdio da curi samo dok motor radi vrv kad nadruka pritisak...

Jel ima neke veze ovo curenje sa antifrizom sto sam sipao... ? msm ovo mi je prvi put da pripremam svoj auto za zimu pa tako da mi je sve novo u narednih nekoliko dana :D

Link to post
Share on other sites

u sustini ja sipam 3l,bas iz tih razloga da nesto ne sjebe antrifriz...pogotovo ako si jos pre imao antifriz unutra i ako si ispustio samo na hladnjak a ne i na blok,mozda je radi toga i propisao hladnjak...

Link to post
Share on other sites

Otiđi u servis za hladnjake ta ti to detaljno pregledaju :unsure: elem, ja sam imao sličan problem (doduše na Fordu B) ) kad je bio hladan pušta tečnost a kad se ugrije ništa. Kad su pregledali u pitanju je bila dihtung masa slična silikonu koja je od vremena i temperature se ishabala, kad su to reparirali sve bilo ok a koštalo oko 15-20 EUR ;) Zato prvo u servis :this:

Link to post
Share on other sites

Menjaj hladnjak,ako neces da radis glavu,i uvek ispustis tecnost,pomesas taj 100% sa destilovanom vodom, i onda vratis u sistem.

Ja stvarno ne razumem kako si imao 00 da sipas 100% antifriz? Kao sto ti je napisao boban radis na bilo kojim kolima, ne samo na bmw-u.. Ja se iskreno nadam da ti nece pojesti sav aluminium na kolima....... <_<

Link to post
Share on other sites

a jbg kad mislim da sam najpametniji :D nasao sam drugi hladnjak ispustam sutra vodu na bloku... antifrzu i ama nista mi nije jasno jedni kazu ovo jedni ono :D koji antifriz da kupim i sipam ? :P

hvala na savetima...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

moram opet da pitam posto nisam dobio direktan odgovor... da li je moguce da voda curi na hladnjaku samo dok motor radi, a kad je ugasen ne... skinuo sam hladnjak zapusio one dve rupe za odvod i dovod sipao vrelu vodu do cepa i nigde ne pokazuje da je procureo... :blink:

Link to post
Share on other sites

da nije na gornje crevo da pusta po malo,ali se taj antifriz slije negde po hladnjaku,pa mislis da je po njemu a u stvari nije,tako je meni kockica isto pustala, promenio hladnjak isto,kad sam bolje zagledao imao sam sta i da vidim...na crevu je malo malo pustao i jeb,,slivalo se vlazilo po hladnjaku..

Link to post
Share on other sites