Recommended Posts

evo jos jednog problema oko grejanja(kao i 20 drugih tema)stigao mi juce termostat...ja sav srecan ko malo dete,zamenio ga sipao antifriz itd...upalim grejanje,kad ono ladno...rekoh sigurno ima vazduha...ozracio sam sitem(posto na hladnjaku nemam ono za ozracivanje)ozracim ga na crevu od malog hladnjaka...temperatura stoji na pola(naravno kada je upaljeno grejanje,inace kada je iskljuceno vuce ga crveno polje)...izbacio je vazduh,ali ponovo na leru nema grejanja kada vozim skuvam se....ne bih mi to bio problem(naviko bih)ali je problem da cim iskljucim grejanje on odmah digne temperaturu...donje crevo je hladno(kao i donji deo hladnjaka)gornje vrelo....probao sam i na jednom brdu(citao sam da neki auti jedino tako mogu da se ozrace)znaci da mi hladnjak bude visi,pa posle da hladnjak bude nizi..nije izbacio vazduh,normalno ide antifriz.sta mislite sta jos da mu radim?da li moze biti problem novi termostat(a da nije ispravan)

ps:poludecu vise

Link to post
Share on other sites

moguce ko zna...a izgleda da i ovaj nov termostat nece da otvara...a jel zna neko,gde mogu najbolje da ozracim sistem,da li da probam na isparivacu posto je mozda 5-10cm nizi od hladnjaka,pa da ne zadrzava tu vazdusni cep

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Da ne bih otvarao novu temu..zamenio sam vodenu pumpu,ali i dalje mi dize temperaturu...primetio sam da mi je sistem pun vazduha,i koliko god ga ispustao,i dalje ima vazduha...grejanje ima ubija,jedino sto mi na otvorenom pri malo brzoj voznji dize temperaturu(prepostavljam da je to zbog vazduha)neki savet,nesto?

Link to post
Share on other sites

izgleda da sam resio problem,nema vise vazduha u sistemu...ne naduvava creva,mislim,malo su tvrdja nego kada je auto hladan...videcu posle kada izadjem na zaobilaznicu kako ce da se ponasa,posto samo na visim obrtajima dize temperaturu(kada ga vozim uzbrdo,nizbrdo,po gradu,sa upaljenem/ugasenim grejanjem je ok)

Link to post
Share on other sites