X5 e53 restyile 3.0d M-paket


Recommended Posts

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Preko dana nemam dilemu... Automatik je majka za gužve. Uveče je već pitanje ;) na žalost, lepšoj polovini se više sviđa kamionče ali šta je tu je... Osećaj ozbiljne vožnje u trojci je nedostižan X5-ici! A sa druge strane , komfor i razlika u klasi su žestoko na strani džipa... Tako da... Mešam :D :preved:

Link to post
Share on other sites

Vozni park za pozeleti, idealna kombinacija, kolekcija leto-zima! ;) E, a ono sto sam hteo da ti pokazem, jeste kako stoje felne od novog X5 na kao tvom restajlingu.. Pa ono, da imas na umu za leto! http://static.pik.ba/galerija/2011-08/slika-2983-2011-08-1312766646-default.jpg

Link to post
Share on other sites

Vozni park za pozeleti, idealna kombinacija, kolekcija leto-zima! ;) E, a ono sto sam hteo da ti pokazem, jeste kako stoje felne od novog X5 na kao tvom restajlingu.. Pa ono, da imas na umu za leto! http://static.pik.ba/galerija/2011-08/slika-2983-2011-08-1312766646-default.jpg

E te su extra felne!

One sa oglasa su izgleda sa letnjim setom ali nisam siguran jer ih još nisam uzeo...

Link to post
Share on other sites

Napokon stigao još jedan član porodice :D

za sada prezadovoljan sa mašinom. U pitanju je X5, 2004 godište, restyle, M-paket u full opremi. Tiptronik sa 6 brzina, elektro podesiva sedišta, navigacija, koža, dvozonska klima, grejači sedišta, parking senzori napred i pozadi, xenoni, telefon, tempomat, šiber... Fabrički ima 218ks, poseduje powerbox i ide fantastično. Ono što mi je najbitnije, u kabini ima zvuk benzinca :D

1322307525575.jpg

Toliko za sada a kasnije kačim više potki ;)

samo jedna drugarska ispravka, M paket za X5 ne postoji, to sto ti imas se zove Sportpaket, postoji jos jaci "nivo" ako ga tako mogu nazvati, a ima ga 4.6 i 4.8... to je kada je zadnji branik sa difuzorom u boji automobila i kada je prednji branik iz ako mogu tako da kazem "dva dela" srednji deo je crn, a donji i gornji u boji... ovo sto imas ti je samo gornji deo u boji (to imam i ja, to je standard)

i da... BMW nema TipTronic, to je VAG grupacija, BMW ima StepTronic...

pozdrav, Ivan

Link to post
Share on other sites

Ovo je zimski set. Dobio sam i letnji ali ga još nisam uzeo. Ne znam da li je 19 ili 20... Videćemo. Sa ovim se odlično ponaša na putu i jako je udoban :)

koliko ja znam taj automobil ima 19tice kao drugi set.. to su te felne koje si okacio na onim drugim slikama...

jel covek sredio onaj nedostatak na displeju unutra? trebalo ga je zameniti.

pozdrav...

Link to post
Share on other sites

sto se tice tog PowerBox-a... to je tacno, taj konkretni automobil ide drasticno bolje u odnosu na druge koji to nemaju, a svakako ide bolje od recimo npr. mog koji ima slabiji motor... medjutim, ja bih taj powerbox skinuo jer mu maltretira turbinu, maltretira glavu, maltretira prenos i jos gomilu toga a nema potrebe za time posto x5 nije pravljen za jurcanje, i ono sto je najruzniji i najvidljiviji efekat a to je - mnogo dimi. :/ :(

Link to post
Share on other sites

Mnogo dimi jer ubacuje više goriva, a verovatno deo goriva i ne sagori u motoru.

znam ja burazeru zasto dimi, kao i svaki chip tuning, i ako ovo nije klasican 'chip tuning' princip je isti...

samo kazem da je ruzan prizor ;) nista drugo...

Link to post
Share on other sites

Ne kažem da ne znaš, samo konstatujem :prankster2: U slučaju remapa ne dimi, bar ne ako imaš DPF.

Bogami dimi, posto na doticnom vozilu nisam imap DPF u pitanju su bili neki VW TDI modeli... :P a koliko ja znam nema ga ni jedan X5 e53, tek e70

al i nebitno je to sada...

kad vozilo ima DPF cadj je proslost i to je istina, bar dok je sve ok sa filterom i sistemom za ciscenje istog...

Link to post
Share on other sites

Iskreno, nisam upućen u DPF ali ako ukucaš u google-u, videćeš da izlazi e53 restyle... E sad što se tiče dima, ne ispušta crni dim kada ga nagariš.. Da li poseduje taj DPF ili je nešto drugo, nemam pojma ali ide mnogo dobro a dima nema...

Što se tiče displeja, ima na donjem delu fleku koja ne radi ali sam već završio kombinaciju da ga zamenim. Poslednji servis mu je rađen u T Servisu u Zemunu i ladno su mu stavili antifriz G12... Ne želim ni da komentarišem takve majstore.

Sve u svemu, auto je doveden skoro u fabričko stanje i prezadovoljan sam apsolutno svakom stavkom na ovom luksuznom vozilu. Što se tiče udobnosti, vrlo bih ga rado zadržao na 17-icama ali je to nerealno zbog izgleda. :)

Link to post
Share on other sites

Iskreno, nisam upućen u DPF ali ako ukucaš u google-u, videćeš da izlazi e53 restyle... E sad što se tiče dima, ne ispušta crni dim kada ga nagariš.. Da li poseduje taj DPF ili je nešto drugo, nemam pojma ali ide mnogo dobro a dima nema...

Što se tiče displeja, ima na donjem delu fleku koja ne radi ali sam već završio kombinaciju da ga zamenim. Poslednji servis mu je rađen u T Servisu u Zemunu i ladno su mu stavili antifriz G12... Ne želim ni da komentarišem takve majstore.

Sve u svemu, auto je doveden skoro u fabričko stanje i prezadovoljan sam apsolutno svakom stavkom na ovom luksuznom vozilu. Što se tiče udobnosti, vrlo bih ga rado zadržao na 17-icama ali je to nerealno zbog izgleda. :)

Bato moj, ne znam za DPF ali znam da se taj auto dimi strasno, probao sam ga pre mozda 2 meseca ako ne i manje, ali da ide - ide :dance3: . To najbolje mozes da vidis ako se vozis iza, ili ako stojis i gledas a neko sedne da ga vozi. Nebitno, nekom to ne smeta, nije strasno, mene samo nervira. Moguce da ga neki ristajlinzi imaju (Dpf) al taj ne verujem da ga ima. Inace, dobra fora kod restajlinga je takozvani X drive, odnosno postoji mogucnost da prebaci svu snagu na jednu osovinu, a prenos snage nije 68/32 posto kao kod mene konstantno vec je to osnova pa varira od potrebe. Sto se tice g12 ne smeta mu. Menjaj taj displej i onaj desni xenon :) i vidimo se...

pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Desni xenon je bio budžen i sređen je. Što se tiče dimljenja, to je bilo zbog drugih stvari zato što mu je bio zapušen separator i sva vakum creva su bila sjebana i td... Jako loše održavan auto proteklih godinu dana od kada je izašao iz ovlašćenog servisa i ne slažem sa da može u BMW G12... To jest, apsolutno ne sme!

Sve u svemu, tog što mu je nabudžio par gluposti bi u zatvor za šusterstvo :) Ali sada sam sve sredio i opet je u fabričkom stanju :) Koštalo je dosta ali sada je to opet pravi X5 restajling koji ne dimi :D

Link to post
Share on other sites

Desni xenon je bio budžen i sređen je. Što se tiče dimljenja, to je bilo zbog drugih stvari zato što mu je bio zapušen separator i sva vakum creva su bila sjebana i td... Jako loše održavan auto proteklih godinu dana od kada je izašao iz ovlašćenog servisa i ne slažem sa da može u BMW G12... To jest, apsolutno ne sme!

Sve u svemu, tog što mu je nabudžio par gluposti bi u zatvor za šusterstvo :) Ali sada sam sve sredio i opet je u fabričkom stanju :) Koštalo je dosta ali sada je to opet pravi X5 restajling koji ne dimi :D

a koji antifriz ide za njega

Link to post
Share on other sites