Podesavanje farova


Recommended Posts

Posto sam video da je neko bio pitao pa evo ukratko(nasao u nekoj knjizi):

-Ako zelimo sami da zavrsimo podesavanje,moramo voditi racuna o sledecem: propisani pritisak vazduha u gumama i neoptereceno vozilo treba da bude na potpuno ravnom tlu.Dalje je potrebno imati vertikalan,ravan zid koji se moze takodje improvizovati u garazi kada se ispred police zategne obican carsav.

-Vozilo se dovede blizu zida i na njemu se oznace sredista farova.Ako se te dve tacke povezu ravnom linijom,ona mora biti vodoravna.Zatim se automobil udalji za 5m unazad,i na novom mestu on mora biti potpuno vodoravan.

-Sada se ukljucuje srednje svetlo.Na rastojanju od 9cm ispod predhodno ucrtanih oznaka treba da se nalaze pocetne tacke granice izmedju svetla i tame koju stvara asimetricno svetlo,sto se moze videti na crtezu.Svetlosni ugao koji ide od sredisnjih tacaka nadesno treba da bude oko 15 stepeni.

-Ako ove svetlosne granice nisu postignute,treba na odgovarajuci nacin podesiti farove.To se radi pomocu podesavajucih zavrtnja iz motornog prostora.

-Ispred zida,na koji se ucrtavaju oznake za podesavanje kako je opisano,potrebno je imati oko 8 metara dugu ravnu povrsinu tla da bi na njoj stajali zadnji tockovi i kad se vozilo udalji od zida za 5m. Obe spoljne vertikalne linije (A) odnose se na farove sa srednjim svetlom cije prevojne tacke ukljucenog srednjeg svetla (visina :preved: na udaljenosti od 5m moraju kod novog vozila biti 9cm,a kod razradjenog 7,5cm ispod ucrtanih krstica(na zidu). Podaci u cm za dimenzije A-A odnose se na rastojanje od sredista do sredista fara.Podesavanje farova za vertikalan polozaj mora se obavljati kada vozilo nije optereceno.

Ewo i seme

13883762_th.jpg[/url][/img]

A = rastojanje izmedju centra farova

B = C – 9,sa razradjenim vozilom

C = visina tla do centra farova merno prilikom podesavanja

Link to post
Share on other sites

ili jednostavno stavite 200 din u džep i našteluju vam farove :)

Meni na tehnickom "stelovali" farove, i jos vise ih rastelovali :preved: . Nocu gledam zvezde s kolima.. :D

Link to post
Share on other sites

Meni na tehnickom "stelovali" farove, i jos vise ih rastelovali :preved: . Nocu gledam zvezde s kolima.. :D

ja se malo zezam išao sam ne znam na koliko mesta i svi ih razjebu dok nisam natrčao na tipa koga znam i nikad nije bilo problema kad ih on odradi

Link to post
Share on other sites