Recommended Posts

...ovako, kada je motor hladan, ili pak vruć, auto mi pali na zub, ali kada je mlak, ili kada je napalju oko 15 stepeni, vergla kao lud dok ne sastavi kompresiju...nemama pojma šta je različiti majstori različiti predlozi, ali niko ne obećava rešenje...

inače auto je prešao 190 000 km, 2000 godište i ide kao zmaj, nikakvih drugih problema sa njim nemam, i ubrzanje i potrošnja su uredu, ne troši ulje, menjam ga na 10- 11 000 km, na dijagnostici je sve ok (osim air baga suvozačkog)...pa ako neko ima neki predlog, ili zna rešenje molio bih da napiše.

unapred hvala!!!

Link to post
Share on other sites

i ja sam imao problem sa airbagom,nakon sto sam ga citav dan cistio i poslije htjeo da ga upalim upalila mi se lampica otisao sam u BMW servis,tamo su mi samo ponistili tu gresku i rekli su mi da su senzori osjetljivi pa netrebas se bas toliko brinuti ,ipak to je BMW

Link to post
Share on other sites

...ovako, kada je motor hladan, ili pak vruć, auto mi pali na zub, ali kada je mlak, ili kada je napalju oko 15 stepeni, vergla kao lud dok ne sastavi kompresiju...nemama pojma šta je različiti majstori različiti predlozi, ali niko ne obećava rešenje...

inače auto je prešao 190 000 km, 2000 godište i ide kao zmaj, nikakvih drugih problema sa njim nemam, i ubrzanje i potrošnja su uredu, ne troši ulje, menjam ga na 10- 11 000 km, na dijagnostici je sve ok (osim air baga suvozačkog)...pa ako neko ima neki predlog, ili zna rešenje molio bih da napiše.

unapred hvala!!!

odesh kod nekog boljeg elekrichara i kazesh mu da ti veze struju tako da ti uvek pali grejache i kad je hladan i kad je vruc i kad je mlak i reshen problem

Link to post
Share on other sites

Za air bag nema drugog resanja da se zameni senzor ili da se iskljuci,onda naravno air bag nece raditi..........drugih varijanti tipa prespajanje zica neeeeeeema!

Link to post
Share on other sites

i ja imam isti problem sto se paljenja tice na 318tds.... al ja znam problem i nadam se da cu ga uskoro rijesit... meni pusta naftu na jedan od spriceva i onda udje vazduh u sistem.... moram zamjenit taj spric... eh da, provjeri i grijace..

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
...ovako, kada je motor hladan, ili pak vruć, auto mi pali na zub, ali kada je mlak, ili kada je napalju oko 15 stepeni, vergla kao lud dok ne sastavi kompresiju...nemama pojma šta je različiti majstori različiti predlozi, ali niko ne obećava rešenje...

inače auto je prešao 190 000 km, 2000 godište i ide kao zmaj, nikakvih drugih problema sa njim nemam, i ubrzanje i potrošnja su uredu, ne troši ulje, menjam ga na 10- 11 000 km, na dijagnostici je sve ok (osim air baga suvozačkog)...pa ako neko ima neki predlog, ili zna rešenje molio bih da napiše.

unapred hvala!!!

I, kako je rješen problem? Isti problem unazad nekoliko mjeseci imam i ja sa svojim E46 320d (210 000km). Prije deetak dana došlo je do toga da sam ga na parkingu izverglao, pa smo ga upalili na guranje.

Kompresija?

Hvala!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
I, kako je rješen problem? Isti problem unazad nekoliko mjeseci imam i ja sa svojim E46 320d (210 000km). Prije deetak dana došlo je do toga da sam ga na parkingu izverglao, pa smo ga upalili na guranje.

Kompresija?

Hvala!

Rješeno!

Zamjenjena dva injektora novim (koja su pukla u glavi prilikom vađenja),

na dva zamjenjeni ulošci

i ušlajfani ventili.

Link to post
Share on other sites
...ovako, kada je motor hladan, ili pak vruć, auto mi pali na zub, ali kada je mlak, ili kada je napalju oko 15 stepeni, vergla kao lud dok ne sastavi kompresiju...nemama pojma šta je različiti majstori različiti predlozi, ali niko ne obećava rešenje...

inače auto je prešao 190 000 km, 2000 godište i ide kao zmaj, nikakvih drugih problema sa njim nemam, i ubrzanje i potrošnja su uredu, ne troši ulje, menjam ga na 10- 11 000 km, na dijagnostici je sve ok (osim air baga suvozačkog)...pa ako neko ima neki predlog, ili zna rešenje molio bih da napiše.

unapred hvala!!!

Meni lici da te zeza ECU od grejaca, mozda gresim ali ja bih krenuo odatle.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ovako...

jeste prošlo puno vremena, ali problem rešen...

Naime, punpa za naftu, koja je inače sasvim ispravna, je bila pomerene za0,56mm, a dozvoljen otklon je0,2mm.Ekipa napravila spravicu-alat i namestila...

Pali kao zippo, a ide kao pomahnitao!!!

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

ja isto imam problem sa e46 320d sa 100kw,a kod mene kad je ladan vergla kao lud a kad je mlak i vruc pali normalno.

uzeo sam nov akumulator i opet vergla li vergla.

jel imao neko slican problem

Link to post
Share on other sites

hvala 528iA

jel nebi trebala da svetli lampica za grejace ako su otisli,i na ocitavanju gresaka nije nista pronadjeno jel to normalno,

a jel mogu negde da ispitam grejace ili mora u bmw servis??

Link to post
Share on other sites