Recommended Posts

Da podelimo iskustva sa ovim uredjajima cisto u informativne svrhe

cobraantiradaresd7400no.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Zanimaju me vasa iskustva sa ovakvim i slicnim uredjajima dali ima neke koristi od njih ,ja ne vozim brzo i ne podrzavam neke lude brzine ali mi je pun k... onih izdrkavanja kao ,,gospodine ovde je ogranicenje 40 a vi ste vozili 55,,posto zivim u manjem mestu pandura ima lom pa cak dolaze iz okolnih opstina i to najvise onih koji ,,nikog ne poznaju,, tako da sam resio da nesto preduzmem. racunica je jasna ako izbegnem bar dve kazne isplati se .

pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Clan 29....ZOBS

U vozilu se u saobraćaju na putu ne sme koristiti, niti nalaziti, uređaj odnosno

sredstvo, kojim se može otkrivati ili ometati rad uređaja za merenje brzine kretanja

vozila, odnosno drugih uređaja namenjenih za otkrivanje i dokumentovanje prekršaja.

Zabranjeno je stavljati u promet i reklamirati uređaje i predmete iz stava 1 ovog clana...

Link to post
Share on other sites

Zakon postoji da bi se krsio. Salim se, takodje bih rado to stavio u kola bas zbog izivljavanja policije na neka sitna prekoracenja dok neke koji se iživljavaju ne smeju ni da zaustave. pozzzzzzzzz

Link to post
Share on other sites

da kod nas je nazalost zabranjeno dok je u drugim zemljama ne samo dozvoljeno nego i preporucljivo da se ugradjuju ovi sistemi.

naravno da je zabranjeno da se reklamira ali ustav nam svima dozvoljava da se informisemo o svemu sto nas zanima .

mene zanima cisto ,,teoretski,, dali je moguce da se taj uredjaj postavi da se ne vidi tj u pregradama ili ispod konzole i dali to utice na njegov rad ?

Link to post
Share on other sites

@daca357

Radar detektor bi trebalo da "gleda" kroz staklo, mada će raditi i sakriven, samo sa smanjenim dometom ili kasnijom reakcijom. Međutim, ne preporučujem ti korišćenje jer su kazne za posedovanje istog domaćinske.

Vozi oprezno, posmatraj da li ti vozači iz suprotnog smera blicaju, gledaj da pronađeš "zeca" (auto ispred tebe koji vozi zadovoljavajućom brzinom) i slično, to je sasvim dovoljno za blago prekoračenje brzine.

Edited by Ljilja
Link to post
Share on other sites

o Posedovanje u vozilu (6.000 - 20.000 dinara i tri kaznena poena),

o Korišćenje (15.000 - 30.000 dinara, šest kaznenih poena i najmanje tri meseca zaštitne mere zabrane upravljanja motornim vozilom.),

o Prodaja i reklamiranje – privredni prestup (pravno lice 300.000 do 2.500.000 din, odgovorno lice 20.000 - 200.000).

Nasao sam negde da su ovolike kazne

http://en.wikipedia.org/wiki/Radar_detector

a ovde ima spisak zemalja gde je dozvoljeno a gde nije izgleda da je u zemljama madjarska ,bugarska ,spanija ,ceska,rusija ,engleska itd dozvoljeno mada ima dosta zemlja gde nije bas sareno

Link to post
Share on other sites

@daca357

Radar detektor bi trebalo da "gleda" kroz staklo, mada će raditi i sakriven, samo sa smanjenim dometom ili kasnijom reakcijom. Međutim, ne preporučujem ti korišćenje jer su kazne za posedovanje istog domaćinske. Ja sam nekada imao Cobru, ali su je ukrali lopovi u Bugarskoj pri pokušaju krađe auta.

Vozi oprezno, posmatraj da li ti vozači iz suprotnog smera blicaju, gledaj da pronađeš "zeca" (auto ispred tebe koji vozi zadovoljavajućom brzinom) i slično, to je sasvim dovoljno za blago prekoračenje brzine.

Ma tako ja i radim nego su toliko pokvareni da se kriju iza onih velikh putokaza ili iza parkiranog kamiona znaci strasno ,znaci biju nas po usima a zakon nam ne dozvoljava da se branimo pogledaj samo link iznad kod nas je takodje zabranjeno i posedovanje (znaci i u kuci da sedi u kutiji) da se reklamira ,koristi i prodaje . TURCI VRATITE SEEE.. :)

Link to post
Share on other sites

Ma tako ja i radim nego su toliko pokvareni da se kriju iza onih velikh putokaza ili iza parkiranog kamiona znaci strasno ,znaci biju nas po usima a zakon nam ne dozvoljava da se branimo pogledaj samo link iznad kod nas je takodje zabranjeno i posedovanje (znaci i u kuci da sedi u kutiji) da se reklamira ,koristi i prodaje . TURCI VRATITE SEEE.. :)

pa kako su poceli da nas i okolne zemlje bombarduju turskim serijama, nije iskljucivo da se spremaju da dodju a nas da nauce novom jeziku

Link to post
Share on other sites

Ako već hoćeš nešto da stavljaš, onda lepo stavi jammer... Sa njim barem možeš da se dogovoriš jer neće na slici biti brzina sa tvojim tablicama pa i kada te zaustave ima šanse da nešto uradiš a u suprotnom možeš i u zatvor u zavisnosti os prekoračenja...

Problem sa detektorom je da ako te ulovi iz prve, samo će te obavestiti da treba da platiš kaznu... Tj, laser pro3 očitava brzinu za oko sekundu što je nedovoljno za reagovanje ali je sreća što na većim daljinama teško mogu da pogode iz prve...

Link to post
Share on other sites

Ako imaš sreće da gađaju neki auto ispred tebe, onda na vreme dobiješ obaveštenje šta sledi iza krivine. Što se jammera tiče, čudi me da su ih stavili u isti koš sa detektorima. Ako je već tako, onda je bolje (ali i skuplje) imati jammer :prankster2: Pak, detektor može i da se isključi i sakrije, a jammer se fiksira na auto. Ako te pošalju na vanredni tehnički, nahebao si :blink:

Link to post
Share on other sites

Mislim da se senzori, sonde, kakoli ih zovu moraju postaviti u prednji branik i vidno je. Pandur ako ocita tvoju brzinu 000km/h vrlo je moguce da posumnja uredjaj za ometanje. Nisu oni bas tako naivni :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Uf... Nije baš tako... Prvo, u zavisnosti od proizvođača izbaci ili ne izbaci grešku. Ako ga pametno koristiš, tj brzo usporiš i ugasiš, ukapiraće samo najiskusniji u tome. A senzor u braniku itekako može da se sakrije da ti ni u servisu ne mogu naći samo to dosta košta...

Sve u svemu, ako se kupi pravi model ( ne bih baš da reklamiram), ako se plati ozbiljna ugradnja koja košta odprilike isto koliko i sam uređaj i ako se stvarno pametno koristi( odmah zabodeš kočnicu i gasiš uređaj), e onda ta spravica itekako ima svrhu ;)

Druže, sa 35d ulećeš u kategoriju oduzimanja dozvole i zatvora za nekih 5 sekundi nepažnje.. U tim trenutcima ti jammer daje mogućnost da se dogovoriš sa njima jer nemaju fotografiju sa tvojom brzinom koju, znate i sami ne mogu da obrišu. Onda po neki čika Đorđe Vajfert i teraš dalje, a sa fotkom samo jedna opcija ili eventualno da znaš samog načelnika u regionu gde su te upecali. 300 konja je 300 konja druže ;)

Link to post
Share on other sites

kod nas su uglavnom oni radari sa postoljem izbaci radar da gleda na put a oni sede u kolima koja su obicno 3-4 metra iza nekog znaka, parkiranog kamiona ili civilnog auta tako da kad te ,,skine,, on istrci iz kola i zaustavlja te tada vec je kasno za kocenje , posto su predpostavljam ti radari kada su postavljeni non stop ukljuceni racunam da ce antiradar da te opomene bar na 100 metra pre nego sto udjes u domet ako me opomene tek kada udjem u domet nemam nikakvu korist od njega

Link to post
Share on other sites

koliko kosta ta stvarcica ,,jammer,, mozda je to najbolje resenje ali posteno trebas biti maher da uvek vidis patrolu smanjis brzinu iskljucis spravu a da te niko ne provali .mislim ako jednom ne vidis radar a on ti ne moze ocitati brzinu najebo si ,ako naletis na pandura koji je upucen u ove sprave tesko da ces se izvuci ali treba racunati da su 90 posto njih kursadzije koji su slabo upuceni u svoj posao.

Link to post
Share on other sites

korigovani i izbrisani neki postovi...

da kod nas je nazalost zabranjeno dok je u drugim zemljama ne samo dozvoljeno nego i preporucljivo da se ugradjuju ovi sistemi.

preporucljivo? zasto preporucljivo? vecu glupost nisam cula...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.