Varira ler, gusi se u voznji..


Recommended Posts

Opet muke..Bilo je sve lepo radilo dok nije stric nesto cackao oko isparivaca i stelovanja lera na njemu,od tad je poceo da varira ler,trokira u voznji..Bio sam stelovao i sam i uspeo da ga smirim i namestim na 700,lepo je primao gas i spustao obrtaje..Mendjutim,sutradan upalio,zagreje se i opet krene..opet malo cackam i smirim malo ali cim dobije malo veci gas opet ista prica..Bio u lokalnom servisu ali mi kaze decko da je sve ok sa isparivacom i membranama..mislim da on nema nekog znanja ali mi je jedini plinadzija..sta bi to moglo biti uzrok i sta da radim..Inace u pitanju je m30 3.0 motor,lovato uredjaj..radi samo na plin..

Link to post
Share on other sites

imao sam slican problem na drugom autu stelovao sam ler gas i nista , bio smanjen dovod plina onaj veliki sraf od kog se racvaju dva creva koja idu karburator kada se to smanji smanji se i potrosnja ali nece da ide bez para :) probaj mozda je i kod tebe isti problem. samo mi reci dali ti se ledi isparivac

pozdrav

Link to post
Share on other sites

U petak uvece kad sam menjao antifriz i ozracivao sistem tad se 2 puta zaledio, posle nista a ni pre kad je bila voda u sistemu..Palio ga i na -5 u sred noci i nije bilo ovakvih problema..Onaj veliki sraf kad krenem da otpustam ili dotezem takodje se ne vidi napredak..Cudi me sto se to odjednom javljaju problemi..Protokomer i step motor ler gasa mogu da stvaraju ove probleme ili ne na plinu..?

Link to post
Share on other sites

Protokomer nema veze sa oboicnim plinom. Step motor ler gasa, kao sto mu samo ime kaze drzi ler. Jesi li ispustao ulje sa isparivaca? Hoce kad zaledi da nakupi tamo i ulja i plina. A moze i membranu da osteti.

Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da taj step motor moze da zeza malo,probacu njega da ocistim..Za protokomer sam i mislio da nema veze ali ovaj plinadzija hteo da ga nasteluje pa se i posvadjali posto nisam hteo da dozvolim da ga cacka..

Nisam ispustao,to je onaj donji crni tockic..?Treba da bude ugasen,upaljen-zagrejan auto kad to budem radio..?

Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da taj step motor moze da zeza malo,probacu njega da ocistim..Za protokomer sam i mislio da nema veze ali ovaj plinadzija hteo da ga nasteluje pa se i posvadjali posto nisam hteo da dozvolim da ga cacka..

Nisam ispustao,to je onaj donji crni tockic..?Treba da bude ugasen,upaljen-zagrejan auto kad to budem radio..?

da to je kao sraf postavljen dole ukoso na isparivacu ugasi motor valjda nije bitno dali je zagrejan ili ne i skini sraf izacice nesto kao preradjeno ulje to su necistoce iz plina mada mislim da to nije problem ,cim se ne ledi isparivac nije ni vazdusni cep a izgleda da nije ni smanjen protok plina ( dobro napredujemo izbacujemo jednu po jednu mogucnost) a dali te zeza i kad je zagrejan i kada je hladan mislim dali se isto ponasa

Link to post
Share on other sites

sad se setih zivci mi je pojelo ono skroz tanko crevo kod mene je ono islo iz isparivaca do usisne grane bilo je puklo na kraju sasvim neprimetno i u pocetku se povremeno gasio a posle cim pustim gas ugasi se zamenio sam ga novim i nisam imao takav problem proveri i to

Link to post
Share on other sites

Pre je bilo sve ok kad je bio hladan,varirao je ler nekih 200-300 obrtaja mozda..kako su nastali problemi,varira ler i kad je hladan i kad je zagrejan..nakon stelovanja varirao je od 600-700 do 1800 pa kad se ugrejao stabilizovao se..provericu sutra preko dana to crevo..

Mene kopka sto su problemi nastali sa cackanjem onog tockica na isparivacu,tj vrteo se skroz do zavrtanja pa je skroz odvrtan dok je auto radio..ja kad sam posle stelovao sam probao sam sa kljucem da malo kuckam oko njega i obrtaji su se normalizovali,kao da tamo nesto glavi a ovaj kaze da je sve ok..

Link to post
Share on other sites

koliko sam razumeo na benzin ga uopste ne vozis (nisam ni ja bila mi neispravna pumpa za gorivo) dali mozes da ga probas da vidis kako ce se ponasati na benzin .pa ako ima isti problem onda sigurno nije do plina

Link to post
Share on other sites

Danas stigla pumpa pa cu probati..Mada,nije paljen a ni vozen godinu i vise dana tako da ne ocekujem neki pravilan rad.. :)

Link to post
Share on other sites

Odradi pranje dizni,zameni filter goriva,produvaj kompresorom cevi za benzin,e sad dali radi protokomer???,ler ventil ocisti sprejem za karburatore.Ako je sve ok na benzinu onda te zeza plin,hoce da varira zbog ler ventila,probaj bez njega sa slavinom za plin umesto lerlaufa,ako dobijes ler onda menjaj ler ventil.

Svecice hoce da prave problem,znaci moze da bude 300 k....a!!!!

Link to post
Share on other sites

Probacu za sad da sredim na benzin pa ako bude lepo radio teracu ga tako, nemam vise zivce da se drkam sa plinom..Ne prelazim veliku kilometrazu pa da trosim toliko zivaca na ovo sranje..

Link to post
Share on other sites

Probacu za sad da sredim na benzin pa ako bude lepo radio teracu ga tako, nemam vise zivce da se drkam sa plinom..Ne prelazim veliku kilometrazu pa da trosim toliko zivaca na ovo sranje..

:good:

Link to post
Share on other sites