E39 525i M-paket


Recommended Posts

Evo i ja napokon da predstavim svog ljubimca, iako nije još "gotov" sa sređivanjem... Prošli mesec sam sredio trapove i ispolirao auto, ovaj mesec stavio 2 nove gume i sleduje mu zatamnjivanje stakala, zadimnjavanje štopaljki, i još par sitnica...

2.5L benzinac M54 motor 192KS, automatski menjač, koža, sportska sedišta, itd. Godište 2001-vo, poreklo Švica (2001-2010, 1 vlasnik, regularno održavan, prešao 191k km), manje od 1god se vozio ovde (2 vlasnik, poznanik), i sada ga ja preuzeo pre mesec dana. Sada je na zimskim 16-ticama, ali ima i letnji set, prelepe original M 17"-tice (napred 235/45, nazad 255/40)

Iako bi dizel bio isplativiji u eksploataciji, zvuk koji ovaj ima je klasu iznad - koliko god da ste loše raspoloženi, pritisak papučice gasa garantovano stavlja jedan veliki osmeh na lice. To vredi 3L više u proseku na 100km.

Ovaj put par slika spoljašnjosti, iduće nedelje unutrašnjosti...

14jxjtj.jpg

2kr2o9.jpg

jv4thu.jpg

wuqt0w.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prelep je, naravno lepsi ce biti na prolece i leto kad cucnu M/// felnice. Moj PREDLOG ti je da ne remetis ovaj original look sto bi se reklo, sa tim zatamnjivanjem stopaljki, samo ces ga "zatvoriti" crnilom.. sa estetske strane ces ga, PO MENI, samo naruziti.. ali to je tvoja odluka! :) A jedina zamerka(ja UVEK imam zamerku :P ) je taj M/// znak na prednjoj masci.. totalno nepotrebno i ruzi mu estetiku.. dok je nazad totalno mocno da stoji(jer je u tom paketu opreme i benzinac, sto je ok.. ). Komentarisem ga kao da je moj, a svakako da mami poglede... srecno i da te dugo sluzi ovaj 6-ak! ;)

Link to post
Share on other sites

Hvala Ognjene... u pravu si za znak napred, i ja sam već o tome razmišljao, samo sam čekao nečiji komentar kao tvoj... Skinuću ga definitivno, ne uklapa se u eleganciju prednjeg dela.

Lično mi se sviđa crna, pa razmišljam i da u crno prefarbam i prednji gril, ali videću još... Inače i stakla i štopaljke mislim "samo malo" da zacrnim, samo da dobije šmek...

Od ostalih stvari uskoro će biti sređeni i farovi - ne toliko zbog poliranja (mada i to nije zgoreg), koliko zbog puknutih nosača (standardna boljka E39) i blago zamućenih sočiva ksenona.

Link to post
Share on other sites

Nisam ni sumnjao da neces srediti te sitnice.. ono sto mogu da ti dodam, a vezano je za stopaljke, jeste da zatamnjivanje sprejem(ja sam radio, namenski sprej, do duse sve u crveno), radio sam u tri sloja samo zuti zmigavac, a ostalo sto je bilo vec crveno samo presao jednim slojem da se izjednaci sjaj. E sad, ono sto je i logicno, posle nekog vremena(zavisi koliko cesto, pod kojim pritiskom i kakvim hemijama peres auto) jednostavno pocinje da se skida. Nije skupo svakih 6 meseci otvoriti se za cca 500 dindzi, ali po meni to izgleda ruzno i ne stoji ovakvoj limuzini.. A sto se tice zatamnjivanja stakala, verovatno bi mu lepo cucnulo! ;) A sto se grilova tice, ili ti bubrega.. jebacina je skidati tu niklovanu plastifikaciju, smirglati, i na kraju i to moze da krene da se ljusti.. Vidi sta ces, imas dobar ukus, pitaj ako ti nesto mozemo pomoci, mi najbolje komentarisemo tudja kola! :P

Link to post
Share on other sites

E bas sam ja hteo da mu kazem da mi ga posalje aks-om, da ga okacim na moju fotelju kod radnog stola!! Al moram tebi prepustiti, da ne krene armija R.S. na mene! :P

Link to post
Share on other sites

prelep je, cak sta, izuzetno lepo izgleda na zimskom setu tockova, jedino sto bi ja skinuo je kao sto je ognjen rekao ovaj ///M znak napred i zatamnio stakla, a stopaljke nebi dirao, savrsene su ovako ! Svaka cast za auto i da te u zdravlju sluzi !

Link to post
Share on other sites

@Markiša: da, ove zimske na kolima su style #32 ali u 16" varijanti.

A letnje, koje jedva čekam da dođe proleće i namontiram su rekao bih style #66, vake:

bmw_wheel_066.jpg

Napred su mi 8j (235/45 17") a nazad 8.5j mislim (255/40 17"), a gume na njima taman za još jedno leto (oko 5mm šara).

Mestimično su na nekima od njih iskrzane ivice od ivičnjaka, pa ću još videti da li da ih sređujem. Neki ljudi kažu da je original boja postojanija, a da ako se felna farba uskoro će se ljuštiti, pa sam u maloj dilemi... A i ne znam nekog ko bi to hteo i umeo kvalitetno da odradi (peskiranje, farbanje, zaštita) u Bgd-u a da me ne košta "bubreg i ruku".

@VukasinBG: mislio sam stopke samo malo da zatamnjim, otprilike ovoliko. Na ovom sa slike ne deluje toliko lepo jer nije zatamnio stakla - da jeste, bolji bi "čučnulo".

4.jpg

Link to post
Share on other sites

Gledam auto vec dva dana :)

Prelep je, to sam rekao cim sam ga video!

Unutrasnjost i sedista su :dance3:

Sve najbolje sa njim, da te sluzi kao sto izgleda - odlicno!

Link to post
Share on other sites

Evo i ja napokon da predstavim svog ljubimca, iako nije još "gotov" sa sređivanjem... Prošli mesec sam sredio trapove i ispolirao auto, ovaj mesec stavio 2 nove gume i sleduje mu zatamnjivanje stakala, zadimnjavanje štopaljki, i još par sitnica...

Neka si ti nama ziv i zdrav i neka te auto u zdravlju dobro sluzi...

ALI...

Imao sam isti takav automobil, samo je bio 525d i bio je srebrne boje...

nema nista lepse nego da mu se stave neke lepe felnice... Sto se tice zatamnjivanja stakala najlepsi su (po meni) kada je samo zadnji deo zatamnjen...

Sto se tice stop-svetala... Burazeru, to je greh ako uradis... teska ciganija...

Mozda ako nadjes neke od nekog drugog proizvodjaca (kao one sto su dole na nekoj slici) koji su vec fabricki zatamnjeni pa da stavis da probas, ali mislim da je i to mnogo ruzna prica... Ovo je takozvani shadow paket i izgleda odlicno, to stop svetlo pravi od tog automobila pravi izgled, samo ces izgubiti i oskrnaviti nesto sto su mnogo pametniji od nas sedeli i dizajnirali.... To stop svetlo od restilizovanog modela je nenormalno dobro i lepo, svaka izmena ce ga upropastiti, kako stop svetlo tako i ceo automobil... pritom, to stop svetlo originalno nije nimalo jeftino...

ah da... i onaj M znak sa prednje maske bih mu skinuo, nit mu je tu mesto, niti tu ide, niti lepo izgleda... izgleda kao kad okace potkovicu napred... na tom automobilu jedino fabricko mesto za M znak je lajsna na vratima, lajsne na pragovima, na volanu, na menjacu... i kraj... eventualno moze da stoji na gepeku, sto nije fabricki ali jako lepo izgleda, ne "odskace" kao ovaj na masci...

pozdrav...!

Link to post
Share on other sites

sad vidim da imas znak pozadi i odlicno izgleda, samo ne diraj stop svetla, auto ces zatvoriti, izgubice na "tezini" i izgledace kao da si dosao iz rumunije, bugarske ili turske... oni sprejom farbaju sve zivo i to je po meni (bez uvrede) c i g a n i j a.... pogotovu kada je ovakav automobil u pitanju, ajde da je e30, e34, pa da kazes zezao sam se... al ovo je skrnavljenje neceg prelepog... i skini onaj znak napred, moje misljenje :)

poz

p.s. po meni, najveci problem sa odredjenim "doradama", "promenama" jeste sto bi ljudi nesto uradili, a ni sami ne znaju sta, pa onda po sistemu daj sta das... cesto su sami zadovoljni svojim postupanjem mada je to obicno losije u odnosu na ono sto je bilo... Veruj, da je valjalo da to bude crno i fabrika bi napravila tu varijantu ;)

Link to post
Share on other sites

Hvala ividicki, svaka ti je na mestu... :) Mislio sam da probam blago zadimnjavanje štopaljki folijom (kada budem radio stakla), pa ako mi se svidi ostavim, ako ne onda skinem... M sa prednje maske "leti" već koliko sutra, svi su mi to preporučili.

A felnice, uh... kad će već jednom to proleće! :angry: :D

Link to post
Share on other sites

E pa kul onda, mada je i ovako lep... :) (Ja pricam, a ja tamnio pre 2 nedelje isto :D )

A sto se zatamnjivanja tice, ja sam se ranije lozio na zatamnjivanje, prosla me ta faza i sad mi je ciganija... Eventualno ako stavis neku blazu varijantu, ali opet, tvoj auto, tvoj izbor :)

Btw. M5 felna i nema sta da razmisljas dalje! B)

Link to post
Share on other sites

Moj predlog - ne diraj stopaljke,sve je na svom mestu na ovom E39!

to sam ja odmah rekao...

samo felne kad im dodje vreme!

I naravno onaj znak sa prednje maske u kantu odmah... :)

a sto se tice zatamnjivanja stakala, najbrutalnije bi izgledao kad mu je zatamnjen samo zadnji deo...

to mi je na ovako lepoj e39ci vrh!

Link to post
Share on other sites

E pa kul onda, mada je i ovako lep... :) (Ja pricam, a ja tamnio pre 2 nedelje isto :D )

A sto se zatamnjivanja tice, ja sam se ranije lozio na zatamnjivanje, prosla me ta faza i sad mi je ciganija... Eventualno ako stavis neku blazu varijantu, ali opet, tvoj auto, tvoj izbor :)

Btw. M5 felna i nema sta da razmisljas dalje! B)

zavisi kako za koji automobil, meni je iskreno mnogo veca ciganija zatamnjivanje stop svetla nego zatamnjivanje stakala... Na novijim i boljim automobilima mi je extra kada su stakla zatamnjena (delimicno ili sve), dok mi je na starijim automobilima zaista ciganija... i mislim da to ne stoji automobilima koji su kabrio ili kupe... oni jednostavno nisu za zatamnjivanje, dok veci automobili samo po sebi to mogu da iznesu.. Dok mi je recimo zatamnjivanje stop svetala na novijim vozilima teska ciganija, a opet na nekom starijem i moze da prodje... jbg..

Link to post
Share on other sites