Sa frncuza na bavarca


Recommended Posts

Pozdrav za sve koji procitaju !

Kako sam naslov topica kaze presao sam sa Peugeot-a 406 2.0hdi na E46 320d!

Nadam se uspesnoj karijeri kao i kod vecine vas !

P.S. Treba mi podrska !..

U nekom od sledecih postova cu ispricati kako sam dosao do bmw-a i sta sam sve uradio na njemu do sada cirka 2000 eur !!

Link to post
Share on other sites

Pozdrav za sve koji procitaju !

Kako sam naslov topica kaze presao sam sa Peugeot-a 406 2.0hdi na E46 320d!

Nadam se uspesnoj karijeri kao i kod vecine vas !

P.S. Treba mi podrska !..

U nekom od sledecih postova cu ispricati kako sam dosao do bmw-a i sta sam sve uradio na njemu do sada cirka 2000 eur !!

automobili je mnogo bolji od 406, u svakom pogledu... samo me sada zanima kako te je to usralo da moras u njega da ulozis 2000e??? :/ strasno... za te pare taj automobil mozes da repariras od repa do nosa...

Link to post
Share on other sites

Uhhhh

radim vec 10 god. sa auto delovima ali na zalost slabo sa bmw-ovim a zadnje 4 god

rekao bih da sam poslovodja u firmi, vodim servis i nabavku delova za dve prodavnice.

Usput i prodajem automobile iz uvoza koje jedan od gazda zavrsava.

Igrom slucaja dosla je ova 3-ka sa crknutim motorom-pukla klipnjaca razbila blok,...valjda mozete naslutiti sta je sve napravio klip i ostaci.

E da bi se to sve sredilo do sada je ulozeno oko 2000 eur sa registracijom u taj auto.

Ponavljam malo iskustva imam sa bmw-om ali motor kao motor isti je u svakom autu tako da nije bio problema

da sa svojim majstorom uradim motor i gomilu sitnica koje su jos u otklanjanju.

Znam sta mi je ispod haube i u menjacu a sve ostalo cu lako i polako.

Link to post
Share on other sites

Uhhhh

radim vec 10 god. sa auto delovima ali na zalost slabo sa bmw-ovim a zadnje 4 god

rekao bih da sam poslovodja u firmi, vodim servis i nabavku delova za dve prodavnice.

Usput i prodajem automobile iz uvoza koje jedan od gazda zavrsava.

Igrom slucaja dosla je ova 3-ka sa crknutim motorom-pukla klipnjaca razbila blok,...valjda mozete naslutiti sta je sve napravio klip i ostaci.

E da bi se to sve sredilo do sada je ulozeno oko 2000 eur sa registracijom u taj auto.

Ponavljam malo iskustva imam sa bmw-om ali motor kao motor isti je u svakom autu tako da nije bio problema

da sa svojim majstorom uradim motor i gomilu sitnica koje su jos u otklanjanju.

Znam sta mi je ispod haube i u menjacu a sve ostalo cu lako i polako.

desava se na tom motoru da se okrene lager i to bude to... ima tu jos nekih kvarova u motoru sa slicnim ishodom koji mogu da 'zadese' taj motor, ali dobro... pozdrav

Link to post
Share on other sites

koliko sam do sada protumacio to je model od 2001 pa na dalje

migavci su beli i idu na gore !

to je restayling

jeste, to je restilizovan model, zato i pitam jer mi je bilo cudno to sto si rekao da je branik sa okruglim maglenkama, a razlika ima jos i haj haj :D ;) prvo ti farovi i stop svetla, itd...

Link to post
Share on other sites

meni je mnogo lepsi taj restilizovani e46 od onog nerestilizovanog :) ali neuporedivo lepsi...

isto i e39, mnogo mnogo bolje mi izgleda restilizovani od nerestilizovanog...

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na dobrodoslici !!

Veceras mi crkao na Dedinju kod Dragise Misovica.

Ostao sam bez napajanja-alternatora!!

Sa upaljenom pozicijom i ventilatorom na 2 crte prosao sam petlju Kneza Milosa i presao gazelu i

sa zaustavljanjem u Metrou od 10 min uspesno dosao u Indjiju.

Zadnjih 7 km pocele su da se pale i druge lampice sem akumulatora,

prvo je poceo abs i kontrola proklizavanja pa airbegovi i na kraju crveni uzvicnik na 500m od kuce.

Ukupno 48 km od bolnice. Tako da znate kolika je autonomija 320d sa akumulatorom od 72Ah i upaljenim pozicionim svetlima.

... mislim sta reci sem hvala mu sto me je doveo do kuce a sutra ce mo videti sta ga boli...

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na dobrodoslici !!

Veceras mi crkao na Dedinju kod Dragise Misovica.

Ostao sam bez napajanja-alternatora!!

Sa upaljenom pozicijom i ventilatorom na 2 crte prosao sam petlju Kneza Milosa i presao gazelu i

sa zaustavljanjem u Metrou od 10 min uspesno dosao u Indjiju.

Zadnjih 7 km pocele su da se pale i druge lampice sem akumulatora,

prvo je poceo abs i kontrola proklizavanja pa airbegovi i na kraju crveni uzvicnik na 500m od kuce.

Ukupno 48 km od bolnice. Tako da znate kolika je autonomija 320d sa akumulatorom od 72Ah i upaljenim pozicionim svetlima.

... mislim sta reci sem hvala mu sto me je doveo do kuce a sutra ce mo videti sta ga boli...

to sto je popalio sve te lampice to oznacava pad napona u sistemu, verujem da je pred kucem slabije i isao da nije hteo da primi gas i sl.

imas dobrog majstora za BMW u Indjiji koliko je meni poznato... tamo kad se krene ka novom sadu pa sa leve strane cini mi se... slagacu te da li je to pre onog kafica zlatni papagaj... mada tog kafica vise i nema...

verovatno da ti je zveknuo stator, to im se desava... ili je nesto drugo u alternatoru otislo, ali stator zna da probije, a boga mi i diodna ploca, jedno vuce drugo... ne znam koji alternator imas, necu da te plasim, ali za njih znaju delovi da budu skuuuupiiiii jezivo... ja sam letos imao problem, poludeo sam

Link to post
Share on other sites

Ma kakav majstor za BMW ja sam majstor !!

Skinuo alternator, skinuo regler, video da su cetkice lose, zamenuo, malo obradio-osmirglao

kolektor rotora i puska. Sve savrseno radi.

Upravo sam namontirao i xsenone.

Bilo je brige dok nisam skinuo regler, kad sam video da cetkica nema znao sam da su one.

Opet idemo dalje.

Pozz svima

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...