Dokle vise idu ove muke ? POMOC!


Recommended Posts

Dakle popizdeo sam, planiram da ga zapalim, a opet ne mogu jer ga volim :unsure:

sinoc zavrsio sa skolom seo u auto i zab da prebacim na benzin, krenem da verglam na plin i napravi mi detonaciju, od detonacije izbije onaj donji deo poklopca od protokmera e sad to nisam mogao na licu mestam, skinem ja njega odem kuci sredim sve to usrafim stavim silikon... I danas ja to sve namontiram kad se sve osisilo i upalim auto radi kao sat... extra ostavim ga ja da se zagreje pa reko da krenem, i samo sto poceo da dize temperaturu na nekih 50C pocne da trokira ne prima gas... ja vec izludeo skidaj sve opet da vidi ide li negde fals vazduh... ma nema nista sve ja to extra namestio al i dalje nista... otiso da iskuliram malo vratio se posle sat vremena upalio ga normalno radi dam malo jaci gas trokira na 3000rpm i tako sve vise trokira na manjim obrtajima sto se vise greje... sta je koji *urac ta explozija mogla jos da unisti ???????????????????? klapna u protokomeru ne glavi klizi ko po ledu :)

da napomenem isti taj problem imam i na benzinu, stim so je on prisutan od prvog dana od kad sam kupio auto ali na plin je radio besprekorno, a sad je zajednicki problem.... pomagajte ja vise volje nemam :S

ili ako znate nekog majstora na nbg ako ne bas na nbg onda negde u okolini da mi to sredi ako ako ne uspem ja...

rado bih ga oterao kod klinika u sabac al treba mi jedno 200e da platim slep sluzbu do tamo a ja to nemam.

Link to post
Share on other sites

najjednostavnije, skini airbox, i stavi ruku na usisno crevo, vakum treba da ti drzi ruku nekih minut dva, ako ne drzi onda imas fals vazduh! Cuces gde pisti tu je.. Evo danas na jednoj astri radio dijagnostiku i na njoj je sve ok, auto radi ko k...c! Proverili sva creva sve stoji, odradim ovo sa rukom i skontam da je izbio dihtung na usisnoj grani, tako da uradi ovo

Link to post
Share on other sites

ajde nije valjda da ste toliko zaribali sa idejama :D

jel zna neko raspored lambda sonde, senzor temp motora ? koliko sam dobro cuo on igra ulogu kad je hladan motor ?

Link to post
Share on other sites

Ima on dosta creva na usisu, trebalo bi sve polako pregledati

Takodje i creva od vakuuma mogu da prave problem..

lambda sondu i davac temperature ima ali to ti ne igra ulogu na plin

A trebalo bi ga i osposobiti da lepo radi na benzin

Link to post
Share on other sites

Pa brate sam si sebi odgovorio.... 90% ti taj protokomer vise ne valja......

Ne bih se ja uzda mnogo u to sa silikonom.. Nikada nece raditi kao pre detonacije...

Jesi li pogledao detonacionu klapnu da nije zaglavljena? Hoce i to da prai problem!

Link to post
Share on other sites

@casperbg meni je i u planu da ga sredim na benzin, sto pokusavam vec duze vreme al ne ide mi, to kad bi uspeo, plin bi istog momenta pocupao jer mi se popeo n vr' *urca :D

@sale335 protokomer ne igra ulogu na plinu sto se tice elektronike koliko me znanje sluzi, a klapna ne zaglavljuje uopste :P imam stari protokemer koji je radio na plin a nije na benzin

@miki e36 nemam kameru, a ni garazu :(

Link to post
Share on other sites

do sad sam bio pod kolima... :S sve sam ponovo skidao i stavljao sva creva sam proverio sve je uredu... normalno radi 3,4min i pocne da trokira kao da vuce fals il' sam ja lud il je auto... raskacio sam lambda sondu da vidim kako ce se ponasa na benzinu i ista prica... ostajem bez ideja...

@miki e36 nemam ni jednog u blizini kod koga imam preporuke kod ovih ostalih mi se ne tera ili nece da rade taj auto :S

Link to post
Share on other sites

99% ti je problem protokomjer. Ne pravi dovoljnu mjeavinu vazduha i nastaje veselje, otvara veli klapnu ko po ledu.....otvara on nju ali ne dovoljno. Trokira, slabo vuče u niim obrtajima i brzinama i detonira plin. Eh da, provjeri ta crijevca oko dizne što ide u motor, to ako pobrljaviš zna pokazivati takve simptome, meni je slično bilo niko nije mogao skontati šta je na kraju lik slučajno skonta da su crijevca pogrešno pokopčana pa ne dovodi dovoljno vazduha pa klapna se ne otvara kako treba.

Link to post
Share on other sites