Daljinsko zakljucavanje (E46 Touring)


Recommended Posts

Pre nekih 10ak dana prestalo je da radi daljinsko zakljucavanje na mom E46 320d 2001. godiste. Prva sumnja je bio kljuc, ali on je ispravan, potom posle istrazivanja na internetu mislio sam da je otkazao G5 modul, ali kako sama centralna brava funkcionise, a samo daljinsko otkljucavanje ne radi dosao sam do zakljucka da je FZV modul otkazao. Po uputsvima sa interneta nasao sam da je modul ispod krovnog spojlera i da ako je ispravan treba da konstatno salje +5 volti do G5 modula, a kad se pritisne taster na kljucu napon treba da padne na oko 2v, sto se kod mene ne dogadja. Mene sad zanima sta da cinim? Da li je popravka modula u Srbiji moguca? Ili traziti zamenu? Svi saveti dobrodosli. :bye:

Link to post
Share on other sites

Jesi probao da ponovo programiras kljuc?

-Udjes u auto i zatvoris vrata, bez zakljucavanja,

-Ubacis kljuc u bravu, das kontakt i drzis ga na kontaktu ne vise od 5 sekundi,

-Vratis kljuc na nulti polozaj i izvuces ga,

-Stisnes dugme za zakljucavanje i drzim ga,

-Zatim u roku od 10 sekundi 3 puta pritisnem dugme za otkljucavanje i

-Pustim dugme za zakljucavanje.

Link to post
Share on other sites

Nije ni meni uspelo na taj nacin, ali onda sam nasao ovaj video na youtube i resio kodiranje kljuca! Evo link

Znaci pritisnes otkljucavanje i tako drzeci taster das kontakt, izvadis kljuc(ne pustajuci taster za otkljucavanje), zatim tri puta pritisnes taster za zakljucavanje(ne pustajuci taster za otkljucavanje) i to je to! Meni je tako uspelo! Na one nacine prethodno opisivane nije hteo da mi se kodira kljuc!

Edited by dragan.mita
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nakon jos malo prckanja i nosenja i FZV i GM5 modula kod elektronicara na proveru ispostavilo se i da FZV i GM5 rade, a i kljuc salje signal, ali meni i dalje ne radi daljinsko zakljucavanje. Da li se neko susreo sa ovakvom situacijom? Ako je od nekakvog znacaja zadnji brisac je takodje otkazao poslusnost. Ima li ko kavih predloga?

Link to post
Share on other sites

Imas li sta naknadno postavljeno u auto sto ima elektroniku (alarm, park senzori....). Meni su problem stvarali park senzori, poklapala se frekfencija senzora, sa frekfencijom centralne brave, kada sam otkacio senzore (oba pola i + i -), bez problema sam programirao kljuc.

Link to post
Share on other sites

Ne nema nikakvih senzora niti je ista dodato na auto. Auto je, dana kada je prestalo daljinsko zakljucavanje prestalo da radi, vozen bez ikakvih problema, parkiran ispred kuce, izasao sam da ga ubacim u dvoriste, otkljucao, parkirao u dvoriste pokusao da zaljucam preko daljinca, ali nista i od tad ne reaguje na komande sa daljinca, centralna sljaka preko konzole unutra, ali preko kljuca jok. :(

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slican problem na mom autu i pokusavao sam jedno 20-tak puta ovo sa pritiskanjem dugmica ali bezuspjesno i svijetlilo mi je stalno sat i broj predjenih km da li i tebi to svijetli jer moj majstor je bukvalno pokusao ovo sa dugmicima jedno 20-30 puta i nista i na kraju kad smo odustali krenuo sam da sjednem u auto i vidio da su se svijetla ugasila sama od sebe i onda opet probali i uspjelo je i od tada radi bez problema a sta mu je tacno bilo pojma nemam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

evo ponovo se javljam nisam rešio problem,ako neko bilo šta zna o daljinskom zaključavanju neka kaže možda pomogne. dobio sam novi gm 5 modul namontirao i ništa,probam da programiram ključ ali nikakvi znaci da kažem da zaključava na konzoli i ključ u bravu, malo teže na ovom minusu, da napomenem da sam zvao ovlašteni servis čovek mi napričao svašta dšlo mi da ga pitam da kupim ja drugi b m w.svaki savet dobro došao hvala unapred i pozdrav

Link to post
Share on other sites

E ljudi pozrav.Da vam kažem da smo mi ovde stvarno tvrdoglavi što se ponekad i isplati.bio sam uporan i programirao ključ skinuvši foru sa nekog Američkog foruma ,i evo sad sve radi,hvala svima na pomoći i savetima.pozdrav

Link to post
Share on other sites

Pa ništa posebno onaj link što ima ovde sa you tube sve tako odradiš samo se nigde ne spominje da moraš oba dugmića istovremeno da otpustiš,čim sam to uradio ključ radi.W W W bimmerfest.com/forums

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pozdrav ljubiteljima BMW-a.Pitanje za Zverka, a i sve ostale ako nešto znaju oko zadnjeg brisača kod e 46 karavan neradi a osigurač ispravan možda, već smaram ali pomoć bi dobro došla. hvala unapred

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...