Recommended Posts

Pozdrav ljudi i srecna nova godina! Imam jedno pitanje za znalce u vezi prepoznavanja motora u automobilu. Ovih dana sam resio da zamenim puknuto crevo usisa sa novim koje sam kupio u BMW line-u i kada sam sve raskacio i pokusao da navucem novo crevo primetio sam da ne moze da naidje ni deo do protokomera ni deo do leptira gasa. Uzeo sam broj sa starog creva i ukucao ga na netu i saznao da je to od m20b25 a ja sam auto kupio kao 320, VIN kaze da je 320, na plocici u motornom prostoru pise da je 320 a i na gepeku pise isto 320 :rolleyes: . Posto su definitivno leptir i, verovatno, protokomer od 325ice zanima me kako da ustanovim koji je motor ustvari pod haubom. Po tome kako ide rekao bih da nije 325, ali vozim ga na plinski uredjaj do 100kw tako da... Imam jos par pitanja sa ovim u vezi ali o tome cemo kada otkrijemo prvu misteriju.

Link to post
Share on other sites

Uslikacu ga sutra po danu, nisam stigao danas. Ima slika motornog prostora u postu gde sam predstavio moj auto ako nije previse mutno.

Link to post
Share on other sites

Evo slika http://imageshack.us/photo/my-images/684/img0465resizef.jpg/ Ako treba jos iz nekog ugla recite. Koliko sam ja uspeo da vidim po netu moja usisna grana je, bar po obliku, od 320. Nekako je tanja i coskastija od 325 koliko sam ja mogao da primetim. Poz!

Link to post
Share on other sites

Izgleda da je dilema oko masine resena. Ipak je 2.0 prema obliku usisne grane, istupio sam oci na netu blenuci u usisne grane 2.0 i 2.5 i razlika mi je sve uocljivija. 2.5 je nekako punija i zaobljenija od ove na mojim kolima i to mu je to. E sada je pitanje otkud telo leptira gasa od 2.5 na mom autu, nekako mi to nije deo koji crkava, ili se mozda iskrivila sama klapna od detonacija <_< ... ko zna. Sledece pitanje bi bilo u vezi sa nekom masom kao pasta koje ima poprilicno u samom crevu usisa, nesto kao mesavina ulja i plina (oseca se na plin). To je, pretpostavljam, ulje sa iberlaufa ali mi nije jasno kako je kod ovog modela resen odvod tog ulja. Na proslom autu sam na samom crevu usisa imao odvod u predvidjenu posudu za ulje sa ibera. Ako neko zna neka pise. Pozdrav.

Link to post
Share on other sites