Recommended Posts

Bord definitivno laze a evo i dokaza...

Jel mi realno ovo...?

sipan pun tank 63l resatovan bord relacija od 800km od toga auto puta oko 150km brzine oko 160km na sat ostatak od 60 do 90km na sat na kraju ostalo jos 15,20 l na bordu pokazuje da mogu preci jos 400km sto racunam pola od toga da predjem mada i to tesko po gradu a bord pokazuje 3.5l ... ispade 6l na kraju jedno bord drugo realnost...stvarno glupo...

IMG_1080.jpg

IMG_1084.jpg

IMG_1085.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja to pisem od pocetka teme. Moj bord definitivno laze 20%. Prosek koji pise na njemu saberem sa 20% od istog i dobijem potrosnju po novcaniku. :lol:

Link to post
Share on other sites

Pratite kazaljku od potrosnje, ona prikazuje realno stanje trenutne potrosnje. Npr. na ovoj slici na 200km/h njegov auto trosi 11.5l na 100km, a ne 3.4l. A i ljudi budimo realni oko 7l na 100km je skroz ok potrosnja u proseku, na nasim putevima i sa nasim gorivom. :)

Link to post
Share on other sites

Napravio sam krug od oko 2000km za 20-ak dana i odgovorno tvrdim da moj bord ne laze ni jednu decimalu, tacan je kao svacarski sat! :dance3:

Evo i primera... Danas sam se vratio vratio iz Budve. Na jednoj pumpi na ulasku u Cetinje iz Budve sam sipao pun do cepa i onda GAAAAS do Beograda (niko me nije obisao :e30: ). Kada sam stigao na Cukaricu, svratio sam na OMV pumpu i ponovo napunio do cepa. Dnevna kilometraza, koju sam ponistio kod Cetinja, je pokazivala 502 predjena kilometra, bord je pokazivao potrosnju od 7.2L, a meni je stalo okruglo 36L goriva.

Dakle, na mojim kolima se realna potrosnja savrseno poklapa sa cifrom koju bord prikazuje. :rolleyes:

P.S. I dalje mi ne ide u glavu zasto je na dizelima toliko odstupanje?! :blink:

Link to post
Share on other sites

To znaci da si vozio istim ritmom(isto si ga cepao ceo put)bez da si jedan deo puta pun gas isao, a jedan isao u minimalnim obrtajima pa da se komp zbuni...zato ti se kilometraza i potrosnja potrefila, a kakvo ti je stanje u gradu? Jel ti i onda pokazuje tacno u decimalu potrosnju?

P.S. Mozda zbog toga da bi dizel manje trosio od benz. :D

Link to post
Share on other sites