Proporucite mi dobar E30


Recommended Posts

Odakle da pocnem, mnogo ispreturanih oglasa i nigde dobre E30ice :(

Sadasnji auto cuvamo vec 31. godinu sa nesto preko 400,000km na satu i doslo je vreme da ga zamenimo drugim karavanom i nastavimo tradiciju. Zasto bas E30, pre svega zbog kulta i karaktera tog automobila, oduvek nam je bio ''tiha patnja''.

Dakle, treba nam dobar karavan za porodicu i svakodnevnu voznju, najpogodnije 318 ili 320 zbog troskova. Najradije bi hteli neki iz kluba sa poznatom istorijom od entuzijaste jer garantujemo da ce taj E30 biti jos dugo dugo na drumu u nasem vlasnistvu :)

Propustili smo skoro jednog 320i iz Novog Sada, imao je obrvicu, bio jedan od retkih boljih primeraka. Ako imate nesto da preporucite, pustite mi poruku.

Link to post
Share on other sites

Kupio sam ja taj iz novog sada, gledao vec 5 meseci. A video sam i batacekakin koji sam razmisljao da uzmem. Mehanika ja savrsena. Mada malo treba da se sredi enterijer i vrlo malo limarija, ima skoro svaku opciju (nisam siguran ako ima grejac brave) nema tempomat, stakleni siber (vemoa retka opcija) a ne secam se ako ima lapuicu u kaseti. Onaj Perconov sam takodje video. Crveni nema pogon napred, ali je sredjen. Sivi nije na prodaju...

Ne znam koliko je potrebno uzeti iX-a, neki delovi su dosta skupi a 100% ne bih uzeo da ne testiram prednji pogon tj ako je ispravan viscous coupling.

ovo preporucujem

http://www.polovniautomobili.com/oglas1314383/bmw_316_i/

Odlicna limarija, enterijer ocuvan, siber ne radi i pumpa za gorivo nesto blokira. Leva vrata (prednja i zadnja) i prednje krilo mora da se menjaju. Farba na haubi je izbledela. Ovo sve moze za male pare da se resi.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Kupio sam ja taj iz novog sada, gledao vec 5 meseci. A video sam i batacekakin koji sam razmisljao da uzmem. Mehanika ja savrsena. Mada malo treba da se sredi enterijer i vrlo malo limarija, ima skoro svaku opciju (nisam siguran ako ima grejac brave) nema tempomat, stakleni siber (vemoa retka opcija) a ne secam se ako ima lapuicu u kaseti. Onaj Perconov sam takodje video. Crveni nema pogon napred, ali je sredjen. Sivi nije na prodaju...

Ne znam koliko je potrebno uzeti iX-a, neki delovi su dosta skupi a 100% ne bih uzeo da ne testiram prednji pogon tj ako je ispravan viscous coupling.

ovo preporucujem

http://www.polovniautomobili.com/oglas1314383/bmw_316_i/

Odlicna limarija, enterijer ocuvan, siber ne radi i pumpa za gorivo nesto blokira. Leva vrata (prednja i zadnja) i prednje krilo mora da se menjaju. Farba na haubi je izbledela. Ovo sve moze za male pare da se resi.

Pozdrav

bolje dati 500eura vise da te glava mnogo ne boli!

Link to post
Share on other sites

bolje dati 500eura vise da te glava mnogo ne boli!

Problem je sto ima malo dobrih e30 karavana na trzistu u srbiji. Obisao sam dosta gradova i sela Srbije da nadjem ok touring e30. U jednom trenutku sam izgubio nadu da postoji tako nesto (osim ovog zelong na mojauto sajt) i zato pokusavam da ukazem gde ta vozila koj sam gledao imaju probleme/mane/vrline.

Na zalost 500evra nista ne garantuje, ljudi cene svoja vozila kako im se cefne. Skoro svaki e30 koj se kupi morace nesto da se menja ili sredjuje. Sad tu je gde kupac ovakvih vozila mora da proceni ako "vredi" uposte kupiti auto star 2 decenije, ili da kupi nesto novije. Ja licno volim e30 pa sam trazio nesto u boljem stanju.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

ja samo jedno ne mogu da shvatim...svi zaljubljenici , svi se "kunu" ... i svi jedva cekaju da mu vide ledja . Izgleda da na forumu , nemozes nabrojati na prstima jedne ruke prave i istinske zaljubljenike u svoj auto ...

Link to post
Share on other sites

Malo je nezahvalno preporuciti tudji auto, auto koji nisi ni video. Ja bih pogledao auto od batacekak. Bato, malo spusti cenu. Auto na slikama izgleda sasvim ok. I nemoj da bezis 2.5 motora. Puno srece u kupovini. pozz

Link to post
Share on other sites