e34 relej pumpe i osigurac


Recommended Posts

Imam neki prekid struje do pumpe goriva. Kad dovedem 12v na osigurac pumpe(osigurac dobar), ona radi, ali stalno vrti. Pitam se da li struja ide sa releja pumpe na osigurac, pa odatle na pumpu ili od osiguraca na relej, pa na pumpu. Ako je u pitanju prvi primer, onda bi rekao da je relej u problemu ???

Link to post
Share on other sites

Otvori relej i probaj rucno da mu spojis one platinske kontakte,ako vrti pumpu onda je relej crko,a mozda je i brava u problemu,probaj preko releja da zaverglas auto,ako vergla onda je brava ok.

Link to post
Share on other sites

E sad si me sjeb`o skroz za ovu bravu. Taman pomislim "ok bar nesto lako, promenim relej i to je to", a ti me sad ubacujes u rebus i otvaras mi nove mogucnosti. Zezanje naravno. Na koji tacno relej mislis da prespojim da bi video da li vergla, ne verujem da mislis na ovaj od pumpe. Ako je od pomoci informacija; hteo sam da resetujem indikator ulja i spojio sam probnom lampom 7 pin i masu, dao kontakt, ali se nista ne desava, mislim nece da obrise.

Link to post
Share on other sites

Samo malko. Relej pumpe za gorivo dobija komandu za rad sa motornog ECU-a. Kad zaverglas auto rpm senzor(senzor radilice) registruje obrtaje i posalje informaciju kompu koji aktivira pumpu, s tim sto i na kontaktu aktivira relej(pumpu ) na par sekundi. Eto ti objasnjenja kako sta radi pa pojuri instalaciju.

Link to post
Share on other sites

Stefane, imenjace mog naj starijeg sina, Auto ukljucuje pumpu tek kad vidi obrtaje, ili ti na verglanju. Nema samodrzeci relej kao kocka. I lepo sam napisao komandu dobija od ECU-u kad RPM senzor procita obrtaje.

Link to post
Share on other sites