Displej radija i BC poravka e39


Recommended Posts

Postovanje,

intresuje me ko u Beogradu moze da mi sredi displey radia i BC-a.

Na samom displey-u fale neke tackice(zapravo gomila), citajuci razne strane forume rekao bih da je u pitanju flat kabl.

Ima li neko da prodaje taj kabl ili neki servis koji to radi.

Hvala svima unapred

pozz

Link to post
Share on other sites

Procitaj bolje...

Ne treba ti novi kabl, on je neostecen vec su se s*ebali kontakti. Skine se stari tj odlepi se tamo gde naleze na plocu pa se acetonom obrisu kontakti i skine se takodje acetonom ona zuta izolacija sa samog kabla (na vrhu gde naleze), skidanjem izolacije se dobijaju novi neosteceni kontakti na kablu. Kasnije se oni postavljaju na kontakte na tabli i sve ponovo vraca.

Veoma, veoma PITA.

Link to post
Share on other sites

Nadam se znas da PITA znaci Pain In The Ass ili ti zesce za*ebano i pipkavo...

Srecno...

nisam znao ali eto covek uci dok je ziv

trenutno ne radi pa ne radi i ako ga upropastim nece biti prevelika steta jer ionako sleduje drugi MID. ako uspe cist car

Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje,

sa desne strane displeya imam dva dugmeta na jenom pise AUDIO i pored njega ima mala dioda, a drugo je dole desno i ima simol za sat i pored njega velika dioda.

Ukoliko ne popravim ovaj display video sam da ima i displey na kome je gornje dugme AUDIO/DSP a donje simbol sata i BC,

koliko sam uspeo da procitam to BC je za kompijuter i ako ga nabavim hocu li imati opcije sa tog BC (plug & play) ili mora nesto da se programira.

Hvala unapred.

pozdrav

Link to post
Share on other sites

Neces... Ustvari jel imas autic na instrument tabli? Odnosno LOW instrument cluster...

Znaci ako imas autic bord kompjuter na MID-u neces imati ali sve ostalo da.

Link to post
Share on other sites

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?p=4925191

Evo na ovom linku imas kako da razlikujes instrument table i MID-ove.

Ako imas sa auticem tablu onda mozes da stavis bilo koji MID samo ako stavis sa BC nece ti to raditi, jer instrument tabla sa auticem ne podrzava BC na mID-u. Sve ostalo hoce.

Link to post
Share on other sites

OK tabla mi je ta sa low cluster, a mid je onaj bez telefono tj donji na slici. Hvala.

Sad sam zavrsio sa reparacijom tj dogurao do pola. Kad sam skinuo onaj deo plastika sa kabla sto ima viska ustanovio sam da mi fali kontakata i onda sam batalio sve. Sad sam u potrazi za novim mid ili kablom. I tako

Sicko hvala za sve informacije jos jendnom.

Link to post
Share on other sites

Prvo i zadnje dugme pritisnes pa das kontakt (dugmice drzis i dalje)...

Ukljuci se indentifikacija uredjaja koja traje oko 3 sekunde i za to vreme ukljucujes Display test.

Evo ovde imas objasnjeno.

http://www.meeknet.co.uk/E38/E38_MID_Display.pdf

Link to post
Share on other sites

Ako nisi jos porucio kabl mozes da probas drugacije. Oguliti izolaciju do zdravih vodova. Vidi sa nekim ko popravlja mobilne, cd, ko ima duvaljku i pastu za lemljenje ( sa kalajem) da ti to zalemi. Moze i sa obicnom ali malo boljom lemilicom. Posle fiksiraj kabl za plocicu da se ne pokidaju ponovo vodovi. Samo, moze da se desi da gubi kontakt i na displeju.

Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam i o lemljenju ali ko mi garantuje da je kabl ok na drugoj strani gde naleze na kristal, a ako zalemim nesto na polocu nikad to vise nece raditi kako treba ako budem morao da ppromenim kabl.

sve u svemu kabl je 32e nije tako strasno.

Link to post
Share on other sites