sta je riknulo, amortizer, opruga ili oboje


Recommended Posts

juce mi je auto legao na zadnjem desnom tocku, vozio sam ga tako da se dovexem do kuce i samo mrda, kao da je ostao sam na opruyi, imam sportske tvrde pa verovatno ona sad odrzava da ne propadne do kraja. sneg je i moram cekati da se malo smir5i pa kod majstora. odem ja danas da skinem tocak da vidim dal opruga nije pukla kad ono, podignem ga a tocak i dalje stoji unutra ne vraca se..vec sam se raspitao na forumu oko amortiyera i cekam radni dan samo da odem kod majstora...

zanima me dal opruge treba menjati ako menjam amortizere i dal ide varijanta, fabricke opruge i sportski amortizeri.

kako se proveravaju opruge?

jel moguce imati sva cetri sportska amortiyeraa staviti fabricke opruge. evo slika zadnjeg tocka posle podizanja

slika tocka

Link to post
Share on other sites

nemam garazu n igde ovde sad, moram sacekati malo da stane sneg pa da idim sta cu.

reci mi druze, moze li sportske mortizere da se stave fabricke opruge ili to ne ide jedno sa drugim.

Imam sve sto se tice opuga i amortizere od M-a, mogu li neke opruge druge sportke da stsvim da budu drugcije od ovih npred, postoji li tako nesto da ga malo podignem, nizak mi je mnogo

Link to post
Share on other sites