problem sa plinom


Recommended Posts

Pozdrav svima! :)

nova sam na forumu....i vidim da se svi odlicno razumete u ove automobile,i zato bih vas zamolila za pomoc i sugestiju,da "pomognem" svojim kolima koliko mogu,zato sto mi je stvarno prirastao za srce!

dakle,vozim kockicu,318i,86to godiste,benzin ,od letos ima i plin. moja porodica je treci vlasnik,auto je stvarno ocuvan.

vec duze vreme se samo ja brinem o njemu,ali sobzirom da sam zensko,stvarno se ne razumem toliko oko ove masine. koliko bih volela doduse...znam neke osnovne stvari i sto je najvaznije,po meni,kako se ponasa u voznji posle neke "popravke".

da ne davim mnogo,problem je nastao od kad sam stavila plin. majstor je morao da mu skine sauh da bi plin radio,i kad je doslo hladno vreme nisam mogla nikako da ga palim na benzin.

kada je sauh vracen,boze me sacuvaj! ni na plin,ni na benzin nije hteo da pali,ne znam sta je bilo gore!

posle svakodnevne muke od 10 min da pokusam da ga upalim, u toku voznje auto je pucao! tj to je bila vise mini eksplozija....u tom trenutku kao da auto ne prima gas,i trzne me,bukvalno me pomeri sa sedista!

a to je radio kad mu se cefnulo .....ne bitno dal je hladan,ili ugrejan motor od voznje.tri puta sam isla kod majstora ,a on nista....sve po starom. prosto kaze covek ,ne znam sta mu je! a u zadnjih mesec dana,valjda zbog ove hladnoce,jako jaaako testo se i upali. uf,koga ne mrzi da procita ceo tekst...svaka cast! :)

ja vam se svima unapred zahvaljujem na bilo kakvom komentaru,ili "dijagnozi" :bye:

Link to post
Share on other sites

Ako je motor karburator,a predpostavljam da jeste,sauh smeta pri paljenju na plin,jer zatvara klapnu na usisu gde prolazi plin,prva greska majstora je ta sto je postavio lule od gasa pre klapne sauha,znaci morao bi da ih postavi na ploci ispod sauha ako je moguce,onda pri paljenju na plin nesmes povlaciti sauh,ali sto se tice benzina taj sauh mu je potreban ujutru pri prvom paljenju pogotovu na ovim extremno niskim temperaturama.NA m10 motorima plin radi savrseno kad se isto tako i namontira,znaci za prvu pomoc probaj da ga palis na plinu,ako nece da pali onda pravac kod istog majstora koji je ugradjivao da to lepo prepravi da radi,ili da vrati pare i skine govno koje je namontirao i lepo odes kod ozbiljnog plinadzije da to uradi kako bog zapoveda!!!

Srecno!!

Link to post
Share on other sites

Ako je motor karburator,a predpostavljam da jeste,sauh smeta pri paljenju na plin,jer zatvara klapnu na usisu gde prolazi plin,prva greska majstora je ta sto je postavio lule od gasa pre klapne sauha,znaci morao bi da ih postavi na ploci ispod sauha ako je moguce,onda pri paljenju na plin nesmes povlaciti sauh,ali sto se tice benzina taj sauh mu je potreban ujutru pri prvom paljenju pogotovu na ovim extremno niskim temperaturama.NA m10 motorima plin radi savrseno kad se isto tako i namontira,znaci za prvu pomoc probaj da ga palis na plinu,ako nece da pali onda pravac kod istog majstora koji je ugradjivao da to lepo prepravi da radi,ili da vrati pare i skine govno koje je namontirao i lepo odes kod ozbiljnog plinadzije da to uradi kako bog zapoveda!!!

Srecno!!

jeste,motor je sa karburatorom. a sto se tice sauha,automatski je,tako da ja tu nista ne diram. ovaj model je,kako kazu majstori,pola elektronika pola mehanika.

valjda im je zato i komplikovan.

ja vise ne mogu da se natezem sa tim covekom sto je radio plin,pricam mu jedno te isto ,ali on je tvrdio da ce biti ok kad se vrati sauh,jer to nije rado on nego drugi majstor , ali nita.

vidim da ste iz Kacareva,blizu smo,ja sam iz Panceva,ako znate nekog majstora kome bih mogla da se obratim,da je proveren,i da nece da mi prica bajke ....

bilo bi super!

Link to post
Share on other sites

imam isti auto,isti motor i takodje sa karburatorom.kao sto ti je boban rekao,radio ti je majstor koji se ne razume.M10 motor,po onome sto si napisala,rekao bih da je 1.8,ima karburator pirburg B2,sto znaci da je sa dva grla,sauh i gas mu ne kontrolise mehanika,kao kod nekih auta,vec komp koji se nalazi ispod police pretinca sa suvozaceve strane.sto znaci da na tom motoru,cak i da skines sajlu gasa,on mora da radi.sto se tice plina,plin mora imati mesec plina,jednu kao plocu koja se nalazi na vrhu karburatora,tacnije ispod poklopca filtera vazduha,a creva plina koja idu sa isparivaca,prolaze od dole kroz kuciste filtera vazduha i montirana su na mesec plina.sve sto je drugacije od toga,moze da pravi problem.sto se tice explozije,ona moze biti i do pomerenog paljenja,ili je suvise rano,ili suvise kasno,i takodje auto kojem je pomereno paljenje ce tesko paliti,imati ne ravnomeran rad motora i povremeno pucati.kada ti je radio plin,morao je skinuti kuciste filtera,pa je mozda i gumu koja dihtuje izmedju kucista i karburatora pomerio ili ostetio,pa to moze praviti takodje problem,ali to mozes i sama proveriti.upali auto i lagano probaj rukom mrdati kuciste filtera,ako se pocne gusiti u radu ili menjati zvuk motora,moguce da vuce fals vazduh na toj gumi,a plin to ne trpi,kao ni benzin,samo sto ce se to na plinu odraziti mnogo vise nego na benzinu.ne znam odakle si,ali meni je letos auto bio u servisu "Danji" u NS,takodje sam imao slicne probleme i za sad sam zadovoljan sa onim sto su uradili.slobodno se javi na pm,pa cu ti dati njihov br.telefona :D

Link to post
Share on other sites

jeste,motor je sa karburatorom. a sto se tice sauha,automatski je,tako da ja tu nista ne diram. ovaj model je,kako kazu majstori,pola elektronika pola mehanika.

valjda im je zato i komplikovan.

ja vise ne mogu da se natezem sa tim covekom sto je radio plin,pricam mu jedno te isto ,ali on je tvrdio da ce biti ok kad se vrati sauh,jer to nije rado on nego drugi majstor , ali nita.

vidim da ste iz Kacareva,blizu smo,ja sam iz Panceva,ako znate nekog majstora kome bih mogla da se obratim,da je proveren,i da nece da mi prica bajke ....

bilo bi super!

da najbolja varijanta je promeniti majstora.jer sa starim nema;leba;!obratise 777bobanu s foruma da te uputi.

Link to post
Share on other sites

Vidi, ako nisi do sada menjala kablove, svecice, ruku i kapu, ne bi bilo lose zameniti ih

Ima sada i dosta vlage, tako da ako je struja losa to isto moze da bude krivac

da...dosta toga je menjano kod njega,ali provericemo i ovo! :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

i tako nismo saznali kako je auto sada jeste namestili to.....

nisam jos.... :(

auto je stajao u garazi malo duze,mozda mesec dana, jer je bilo lose vreme,i kako sam pokusavala da ga upalim danima ,akumulatar se ispraznio i eto.... ovih dana ce se i to srediti pa cemo videti.

Link to post
Share on other sites