e46 325ci 2000


Recommended Posts

ako ko moze onako ukratko da mi malo bolje opise ovaj motor 325 ci

tipa potrosnja ( prepostavljam oko 14-15l )

kakvi su za odrzavanje

sta im je boljka

na sta paziti prilikom kupovine

ili ako ima neki link neka siljne

pozdravljam

zahvaljujem

Link to post
Share on other sites

Najbolje da ti lokalni ekspert M54 detaljno odgovori, ali ovako na brzaka:

Ima M54B25 motor, isti kao u mojoj makini. Sa relativno laganom nogom na gasu, potrošnju bih očekivao da ima oko 12-13L u gradu, ne više. Na regionalnom putu oko 7-8L/100km, a na autoputu recimo oko 9L pri 120km/h.

Kad zgaziš, motor mora da povuče prično snažno već od 3000-3500rpm pa sve do 6000rpm, prilično je elastičan (dupli Vanos) i ima prelep zvuk, ma kako da si loše raspoložen izmami "kez od uveta do uveta". :)

Generalno, ako je redovno održavan u zvaničnim servisima, mnogo problema verovatno nećeš imati. Nema turbina, dizni, interkulera, boš pumpe i sl. :) Samo redovno održavanje (promene fluida i filtera) i standardno preventivno održavanje (kaiš, creva, itd).

Ukoliko je loše održavan, boljka mu može biti hlađenje motora (manje-više sve sami plastični delovi i gumena crevca) i vodena pumpa. Ako je slučajno nekad iznenadno izgubio hlađenje i pregrejao se, motor može biti u diskutabilnom stanju pošto je maltene kompletno od legure aluminijuma.

Obavezno ga zakači na dijagnostiku jer može prijavljivati greške iako mu na tabli niju upaljena "check engine" lampica.

Link to post
Share on other sites

Hvala drug na informacija,

Auto je bio kod lika koji inace odraza bmw vozila, pa me malo to da ga nije nasminkao razumijes,

Takođe ima 19" od M3 na sebe sto bih odmah makao , bar da spustim na 17 mozda 18" u CG su putevi pre pre pre losi

Još nesto auto se cijeni 6,500€ mozda se moze malo spustiti ima M opremu ali mu je naknadno stavljena.

koliko se inace krecu oni. jer ipak je 2000 godiste

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...