Recommended Posts

Evo ovako,u pitanju je 1,8 m10 motor.Radio sam mu glavu nedavno komplet posto su sicevi otisli i vodjice pa je polako pocelo da zaj.....Posto su nastelovani ventili na zazor 15-20 nekad se cuju nekad ne ali vise da nego ne :blink: E onda je jos jednom stelovano i opet isto.Bregasta je ok posto po njoj nema riseva i nekih vidljivih ostecenja.Da li mozda neko zna sta moze biti u pitanju,post ja sumnjam i na lanac,mozda se i on istego ili sta vec.Pa ako neko moze pomoci??? :dance3:

Link to post
Share on other sites

Posto je taj motor presao odredjenu kilometrazu,moze da se steluje na 15-20,to sto ti se cuje,moze da bude lanac,a mozda su ti klackalice propale,onaj zljeb sto naleze na bregastu,sto je u vecini slucajeva kod tih motora sa klackalicama,ali da bi njih skinuo,moras da izvuces dve sipke na kojima stoje klackalice,tj. veliki je to posao,ali odokativno pogledaj lanac kada skines poklopac motora,ako su na lancaniku zubi zasiljeni,onda se i on pomalo cuje,tako da ne znam koliko ti se to isplati da radis.Sto se tice vuce,pogledaj paljenje,ima velikog uticaja za vucu i neka ti neko presteluje plin.Nadam se da sam ti koliko-toliko pomogao.

Link to post
Share on other sites

Sve klackalice su dobre jer kada sam radio glavu ja sam je rastavljao pa sam sve proveravao samo nisam lanac posto nisam znao nista sto se njega tice da li je ispravan ili nije.Sto se tice paljenja parputa sam i to prestelavao ali ipak izgleda da nisam dobro pa cu sve nanovo da proverim.U svakom slucaju trebalo mi je drugo misljenje da budem siguran da nije nesto drugo.Proverio sam koliko kosta lanac oko 2500hiljade tako da nije neka investicija ako je on u pitanju.Hvala u svakom slucaju :pleasantry:

Link to post
Share on other sites